Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V dnešní době potkáváme automatizaci na každém kroku. Usnadňuje práci hlavně při výrobě, poskytuje i bezobslužné řízení křižovatek, železničních přejezdů a zastávek. Kvalitní venkovní a průmyslové rozvaděče pro automatizaci nejen v oboru automobilové a železniční dopravy nabízí společnost Conteg.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy | foto: CONTEG, spol. s r.o.

Na základě svých zkušeností a komunikace se zákazníky, kteří potřebovali řešení pro své konkrétní projekty, vyvinula společnost Conteg venkovní rozvaděč outTEG, který se pyšní hliníkovým dvouplášťovým provedením.

Dvouplášťové provedení přináší velké výhody

„Konstrukční řešení skříní umožní funkci přirozené ventilace vzduchu mezi dvěma plášti. Jsme tak schopni rozvaděč přirozeně ochlazovat a zároveň vzduch mezi plášti funguje jako izolace před solárním zahříváním,“ vysvětluje Rudolf Samek, ředitel divize Industry pro regiony EMEA ze společnosti Conteg, a dodává: „Pro nejednoho významného zákazníka jsme specificky upravili parametry opláštění tak, že se nám podařilo snížit teplotu vnitřního prostředí o přibližně 10 %, aniž bylo nutno instalovat aktivní chlazení. Tímto řešením mohou zákazníci ušetřit velké investice za pořízení klimatizačních jednotek a následně i za energii, kterou by spotřeboval provoz těchto zařízení.“

Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy

Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy

Sofistikovaný kalkulátor vám může přinést významné úspory

Společnost Conteg vyvinula ve spolupráci s ČVUT unikátní software, který přesně vypočte v dané lokaci průběh vnitřní teploty rozvaděče v rámci celého roku. Graf znázorní, jak se tato teplota bude pohybovat v závislosti na aktivním chlazení a topení, nebo bez těchto jednotek. Odborníci z firmy Conteg jsou tak schopni určit, zdali je potřeba aktivní řízení teploty, a pokud ano, pak nadefinují přesný topný a chladicí výkon pro daný rozvaděč v určitém prostředí.

„Oproti konkurenci máme sofistikovaný kalkulátor, který bere v úvahu nejenom velikost a materiál rozvaděče, ale zejména ztrátové teplo instalovaných prvků, jejich hmotnost a klimatická data pro konkrétní světovou lokaci, kde bude daný rozvaděč umístěn,“ prozrazuje Rudolf Samek. „Pokud nestačí ochlazování přirozenou ventilací mezi plášti, máme možnost klientovi dodat celý systém na míru, včetně chladicích a topných jednotek, které jsou schopny udržet komfortní a stabilní teplotní rozsah definovaný potřebou instalovaných zařízení. Bonusem jsou pak informace ohledně očekávané spotřeby elektrické energie a provozního času jednotek pro aktivní řízení teploty.“

Klimatizační jednotky a topná tělesa mají energeticky náročný provoz. Proto dle výše uvedeného získáte individuálním přístupem k řešení venkovních aplikací významnou úsporu vstupních i provozních nákladů.

Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy

Životnost zvyšují robustní konstrukce a odolnost vůči náročným podmínkám

Rozvaděče outTEG nabízejí robustní řešení s vysokým krytím. Odolají náročným podmínkám a jsou stavěny tak, aby dobře sloužily například i v regionech s rizikem zemětřesení. Používá se na ně kvalitní materiál, kterým je hliníkový a nerezový plech. Samozřejmostí je ochranná barva pro venkovní použití. Jejich životnost tak dosahuje desítek let.

Díky moderním technologiím se prostory pro jejich umístění stále zmenšují, velké betonové či zděné stavby nahrazují hliníkové rozvaděče. Venkovní rozvaděč outTEG tak nachází uplatnění nejen v telekomunikacích, ale i ve veřejné dopravě, jako je bezobslužné inteligentní řízení křižovatek nebo železnic, ale i ranvejí letišť. Řešení od společnosti Conteg je instalováno napříč regiony EMEA i Asie, kromě tradičních destinací konkrétně např. i v Turecku, Ománu, Vietnamu, Grónsku, Moldávii nebo Gruzii.

Vedle venkovních aplikací nabízí společnost Conteg řešení také pro průmyslovou automatizaci a elektrotechniku – kompaktní nástěnné a samostatně stojící skříně inTEG. Stejně jako u venkovních skříní, i zde dbá výrobce Conteg na vysokou úroveň konstrukčního řešení a kvalitu provedení, které umožňuje docílit kvalitních parametrů, jako je např. nosnost 1500 kg nebo krytí až IP66.

Venkovní a průmyslové rozvaděče přinášejí automatizaci i do dopravy

Venkovní a průmyslové rozvaděče od úspěšného výrobce

Společnost Conteg je jedním z největších výrobců IT a průmyslových rozvaděčů a systémových řešení pro datová centra v Evropě a Středním Východě. Komplexní řešení pro venkovní a elektrotechnické rozvaděčové aplikace nabízí již pátým rokem a úspěšně tak navázala na ostatní výrobkové skupiny, které vyrábí již více než 18 let.

Více informací najdete na www.conteg.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank
Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde o hlasy poroty a veřejnosti usilovalo...  celý článek

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.
Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na vysokou dostupnost, perfektní...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.