Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Velký svět techniky otevře zákulisí naší civilizace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ve Velkém světě techniky se již dokončují expozice. Blíží se datum, na které všichni čekáme 26. 9. 2014, se konečně otevřou jeho brány a všichni si budete moc vyzkoušet, jak zábavná může být věda a technika.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrativní foto | foto: Svět techniky

Jednou z expozičních částí bude také Svět civilizace, jehož mottem je sousloví „Svět a Ty“. Jde o vztah člověka - každého z nás - ke světu okolo a k jeho dosavadnímu i budoucímu vývoji. Jak náš život i životní prostředí ovlivňují naše vynálezy a technologie, jak můžeme naopak my sami aktivně přispívat k pozitivnímu i negativnímu směřování civilizace. Cílem je i zamyšlení nad obsahem a významem slova civilizace v mnoha souvislostech, které z našeho vztahu ke světu vyplývají. Celá expozice Světa civilizace neklade jednoznačné odpovědi, jaký by měl náš vztah ke světu být, ale nabízí informace, které mohou rozhodování o našem chování ke světu pomoci. „Základní myšlenkou, kterou chceme návštěvníkovi zprostředkovat, je, že kdo chce změnit svět, musí začít sám u sebe. Chápeme, že pro přiblížení složitých problémů civilizace je důležitý příběh. Rozhodli jsme se tedy návštěvníka provést příběhem, který důvěrně zná – dějem jednoho konkrétního dne,“ popisuje Helena Pinkavová, která staví expozice.

Svět techniky nabídne rozsáhlou expozici o naší civilizaci

Ilustrativní foto I foto: Svět techniky

Část expozice Světa civilizace zahrnuje i Ostrava. Jedinečné prostředí Dolních Vítkovic, ve kterém se Velký svět techniky nachází, výrazně ovlivňuje celkový zážitek všech návštěvníků. Atmosféra místa, kde se po 170 let těžilo uhlí a vyrábělo surové železo, si zachovalo nezaměnitelnou atmosféru. Z areálu dýchá historie nejen techniky, ale i životů mnoha lidí. Na tomto místě, šířeji na městě Ostravě, a potažmo na celém regionu lze navíc ukázat řešení otázek celého Světa civilizace v jejich konkrétních podobách. Poslední částí expozice a zároveň posledním expozičním celkem a exponátem je Ostrava ve spirále času, kde můžete sledovat mnohé změny, kterými Ostrava prošla v průběhu let.

Dolní Vítkovice

Ilustrativní foto I foto: Svět techniky

Mimo Svět civilizace tady najdete ještě Svět přírody, Svět vědy a objevů a Dětský svět, určený těm nejmenším návštěvníkům. Navíc můžete obdivovat i nekomerční 3D kino, které představí řadu přírodovědných filmů z dílny světoznámých tvůrců. Velký svět techniky také zahájil spolupráci z Americkým přírodovědným museem, které do Ostravy v budoucnu možná doveze některé ze svých přírodovědných exponátů. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči 26.9.2014, že věda a technika nabízí nekonečnou hru se zážitky.

Svět techniky, hra se zážitky 02

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Další z rubriky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.