Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velkoobjemové senážní a samosběrací vozy. Konec dřiny na poli

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Časově a často i fyzicky náročné práci na poli můžete dát díky novým senážním a sběracím strojům rychle sbohem. S technikou Pöttinger navíc ušetříte až 50 % nafty. Podívejte se na tyto senážní a samosběrací vozy blíže.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Konec dřiny na poli | foto: A. Pöttinger, spol. s r.o.

Každoročním náročným úkolem pro každého zemědělce je sklizeň pícnin. Naštěstí lze dnes již vše zvládnout bez úmorné dřiny na poli. Většinu práce za vás totiž udělají žací stroje, obraceče, shrnovače, řezačky, a v neposlední řadě zejména senážní a samosběrací vozy. V

eškerou techniku pro zefektivnění a urychlení práce na poli najdete u společnosti Pöttinger, která loni oslavila již 140. výročí od svého založení.

Sklizeň pícnin či biomasy? Efektivně se senážními a sběracími vozy

Mezi nejčastěji využívanou techniku pro sklizeň pícnin od firmy Pöttinger patří zejména automatická bruska AUTOCUT, která brousí všechny nože za provozu senážního vozu (během 4 minut přímo na návěsu), a velkoobjemový senážní a transportní vůz JUMBO 10010 L Combiline.

Maximální univerzálnost a využitelnost senážního vozu JUMBO Combiline z něj dělá neocenitelného pomocníka každého zemědělského podniku. Když se přičte ještě vysoká výkonnost traktoru a rychlá návratnost vložené investice, vůz JUMBO Combiline s neuvěřitelným objemem 100 m3 se ukazuje jako velice hospodárné a efektivní řešení - a to nejen při produkci kvalitní senáže, ale třeba i při každodenní dopravě většího množství biomasy do bioplynových stanic.

Stroje na sklizeň pícnin: pečlivé testování chodu

Všechny nové senážní a samosběrací vozy společnosti Pöttinger jsou testovány v celé Evropě. V České republice se ročně otestuje 15 až 20 strojů, které pracují ve větších pracovních záběrech většinou v jedno- až dvousměnném provozu.

S prototypy se projíždí co nejvíce podniků a zemědělci stroje zkoušejí přímo ve svých podmínkách. Výsledkem tohoto pečlivého testování je špičkový stroj, který je následně zařazen do předsériové či sériové výroby.

Jumbo 10000

Senážní a samosběrací vozy se neustále vylepšují

Požadavky zákazníků jsou pro firmu Pöttinger zkrátka velmi důležité. Ze vzájemné komunikace vzniká řada nápadů na vylepšení, díky čemuž je Pöttinger průkopníkem v oblasti sklizně pícnin, zpracování půdy a setí. Jaké novinky jsou pro senážní a samosběrací vozy nachystány na rok 2012?

Sklizeň pícnin v horských oblastech bude hned mnohem jednodušší s novými žacími stroji NOVAALPIN 221 a 261. I s pracovním záběrem 2,2 m a 2,62 splňují tyto stroje základní požadavek na redukci hmotnosti. Z kabiny řidiče je navíc díky pohonu na pravé straně bezproblémový výhled, nemluvě o středově uloženém zesíleném závěsu, který je koncipován pro příčné kopírování nerovností v rozsahu +/- 4 stupně.

Novacat 402

Řada nesených diskových žacích strojů se rozšíří o nové modely NOVACAT 402 a NOVACAT 442 s pracovním záběrem 3,88 m, resp. 4,30 m. Velké pracovní záběry těchto strojů umožňují dosáhnout vysokou výkonnost při práci s traktory bez PVH.

Stejně tak se neustále zdokonalují senážní a samosběrací vozy. Vylepšeny byly například menší senážní vozy TORRO. Po úspěšném uvedení automatické brusky AUTOCUT u vozů JUMBO přichází Pöttinger s možností broušení nožů přímo na voze i u modelů TORRO.

Více informací o všech strojích najdete na stránkách www.pottinger.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Najdete na iDNES.cz