Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtka

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V jarní nabídce Velkého knižního čtvrtka, který letos připadá na 16. března, nechybějí velká jména světové literatury a knihy ověnčené zahraničními literárními cenami, které jsou zárukou dobrého čtení. Pojďme se dnes podívat na velké příběhy, ať už románové nebo podle skutečných událostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtka | foto: Kosmas

Anglická spisovatelka Jessie Burtonová vzbudila velký zájem už svou první knihou Miniaturista, která se v Anglii stala knihou roku 2014.

Tentokrát rozehrála jedinečný dramatický příběh o ctižádosti, lásce a touze v románu Múza. Jeho hlavní hrdinka Odelle je imigrantka pokoušející se o štěstí v Londýně 60. let. Když získá místo v prestižní galerii, setkává se s obrazem, jež je možná mistrovským dílem již mrtvého malíře Isaaca Roblese. A právě kolem tohoto obrazu a smrti jeho autora houstne spleť záhad, začínající v bouřlivé době těsně před občanskou válkou ve Španělsku.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Také Skleněný zámek od Jeanette Walls potěší milovníky silných příběhů. Čtyři sourozenci vyrůstají v nekonformní rodině v USA 60. let. Otec, pokud je střízlivý, učí děti fyziku, geologii a vypráví skvělé příběhy. Občas však vykrade samoobsluhu a pár dnů se neukáže. Matka je umělkyně, která se nezdržuje vařením a raději jde namalovat obraz. Rodina se stěhuje z místa na místo a sourozenci se musí naučit spoléhat jeden na druhého.

Přestože žili v chudobě a nejistotě, líčí autorka své dětství a rodiče s láskou a pochopením. Ona sama od rodiny odešla společně se sestrou v sedmnácti letech do New Yorku, kde dokončila střední školu. Skleněný zámek se ještě tři roky po svém vydání držel na nejvyšších příčkách bestsellerového žebříčku New York Times. V současné době se podle této předlohy natáčí film s Woodym Harelsonem, Naomi Watts a s držitelkou Oscara Brie Larsson.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Alison Andersonová obsadila do hlavních rolí svého románu Letní host známého dramatika Antona Pavloviče Čechova a nevidomou lékařku Zinaidu a kolem nich stvořila příběh o lásce, síle fantazie a ztraceném románu.

V létě roku 1888 se mladý Anton Pavlovič Čechov setkává s nevidomou dívkou a vznikne mezi nimi mimořádné přátelské pouto. O století později se nečekaný objev Zinaidina deníku stane poslední šancí pro Káťu Kendallovou na záchranu jejího nakladatelství. Skutečně napsal Čechov během onoho léta román, který zmizel? Alison Andersonová je především ceněná jako překladatelka z francouzštiny, hovoří několika jazyky včetně ruštiny.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Polská spisovatelka Julie Hartwigová studovala francouzskou literaturu a básník Apollinaire se stal hlavní postavou jejího stejnojmenného románu, v němž ožívá úchvatný obraz pařížské bohémy začátku minulého století. Kromě slavného básníka na stránkách knihy defilují i malíři Picasso, Braque, Derain, spisovatel Jarry a mnoho dalších.

Autorka Julia Hartwigová se narodila v roce 1921 v Polsku, a na konci 40. let pobývala v Paříži. Je neuvěřitelné, že spisovatelka se letos dožívá šestadevadesáti let.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Do Anglie přelomu 19. a 20. století nás zavedou vzpomínky spisovatele a autora nezapomenutelné humoristické knihy Tři muži ve člunu. Jerome Klapka Jerome nazval autobiografii Čas mého života.

Ten čas nebyl vůbec jednoduchý, patnáctiletý sirotek se protloukal jako dělník a literární úspěch zaznamenal, teprve když začal časopis Home Chimes vydávat na pokračování právě vyprávění o zážitcích tří vodáků po řece Temži. Za první světové války jezdil Jerome Klapka Jerome jako řidič sanitky a po jejím skončení už žádný humoristický román nevydal.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek má také své doprovodné akce v Praze a Brně. Lenka Horňáková-Civade, Petra Dvořáková, Mariusz Surosz (nebude v Brně), Petr Bergmann a Jozef Kollár budou se svými čtenáři besedovat 16. března od 17 h v Městské knihovně v Praze, o týden později se přesunou do Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Besedy bude moderovat Petr Vizina.

Více informací o jednotlivých titulech i akcích se dozvíte na www.velkyctvrtek.cz.

Seznam titulů:
Mariusz Surosz: Ach, ty Češky!
Lenka Horňáková-Civade: Marie a Magdalény
Jozef Kollár: 55 minut mezi životem a smrtí
Petr Bergmann: Krkonoše
Petra Dvořáková: Každý má svou lajnu
Eugen Ovidiu Chirovici: Kniha zrcadel
Julia Hartwigová: Apollinaire
Hanna Lindberg: Stockholm: Přísně tajné
Alison Andersonová: Letní host
Jennifer Teegeová, Nikola Sellmairová: Můj dědeček by mě popravil
Lawrence Block (ed.): Ve světle nebo ve stínu
Jeanette Walls: Skleněný zámek
Jerome Klapka Jerome: Čas mého života
Jessie Burtonová: Múza
Erik Larson: Ďábel v Bílém městě

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní...

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Další z rubriky

Hotel Savannah - luxusní relaxace na jižní Moravě

Hotel Savannah - luxusní  relaxace na jižní Moravě

Jen kousek od historického města Znojma se nachází čtyřhvězdičkový Hotel Savannah, který si vás získá ...

Vinylové podlahy Vinylcork jsou krásné a praktické

Tawern

Vinylové podlahy Vinylcork nabízejí ty nejlepší vlastnosti vinylu a korku. Získáte tak moderní podlahy, které do vašeho...

Investování do podílových fondů již od 100 koruny měsíčně

Investování do podílových fondů již od 100 koruny měsíčně

Velkou výhodou podílových fondů je, že jsou doslova pro kohokoliv, kdo má možnost odkládat si delší dobu určitou část...

Najdete na iDNES.cz