Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velká svatební revoluce: Češi bourají svatební stereotypy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nevěsta v teniskách, veganská hostina, dřevěné prstýnky, raw svatební dort...Češi si začali konečně dělat svatby po svém a je to tak správně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Velká svatební revoluce: Češi bourají svatební stereotypy | foto: ESENNCE, S.R.O.

Vždyť svatba je událost v první řadě nevěsty a ženicha a měla by tak vypadat přesně podle jejich představ. I přes nevěřícné pohledy rodičů a pohoršení tetiček stojí za to nenechat se svazovat tradicemi a zvyklostmi a naplánovat si svatbu tak, jak si ji vysníme – od místa obřadu, přes svatební dary až po hostinu a dort.

Konec svíčkové a hovězímu vývaru

Pro jednoho tradice, přes kterou nejede vlak, pro druhého zastaralé klišé, které nemá smysl udržovat. Připravit na svatební hostinu tradiční menu jen proto, že se to tak přeci dělá, by bylo opravdu postavené na hlavu. Zelenou nyní mají vegetariánská i veganská menu, pokrmy exotických kuchyní i aktuálně moderní raw jídlo. Příjemnou změnou oproti tradiční servírované hostině jsou nejrůznější švédské stoly a bufety. Někdy novomanželé požádají svatebčany, aby každý donesl na svatbu vlastnoručně připravené jídlo a na místě pak vznikne opravdu originální hostina všech chutí a barev.

Svatební dary hlavně originálně

Dříve ze svatby novomanželé odjížděli s nafasovanou výbavou do společného života. Tak nějak se mělo za to, že svatební dar musí být hodnotný, drahý a praktický, ideálně pak spotřebič do domácnosti. Naštěstí i od tohoto se upouští a snoubenci si sami říkají, co by rádi jako dárek dostali. Bývají to často zážitky, které si mohou novomanželé užít společně, příspěvky na bydlení nebo na cestování, ale také třeba tzv. dobré dárky, které udělají radost někomu potřebnému jménem novomanželů.

Nahé dorty a věž z makronek

I u sladkého vrcholu svatby, svatebního dortu, došlo k obrovskému posunu. Těžkým máslovým a šlehačkovým dortům s načančanými růžičkami odzvonilo. Trend velí odlehčovat v korpusech i krémech a používat sezónní a čestvé suroviny. Vítězí minimalistický design, velmi oblíbené jsou tzv. naked cakes neboli nahé dorty, které nekryje žádná vrstva krému ani marcipánu, ale nechávají se po bocích nahé, aby vynikla všechna patra. Ve zdobení poráží klasické umělohmotné svatebčany čerstvé ovoce a čerstvé živé květy. Alternativou ke svatebnímu dortu jsou často věže z malých dortíčků cupcakes nebo z francouzských barevných makronek.

Velká svatební revoluce: Češi bourají svatební stereotypy

Šaty dělají novomanžele

České mladé páry i na svatbách zůstávají věrni svému životnímu stylu. A tak můžeme na obřadech vidět šaty z padesátých let, minimalismus českých mladých návrhářů i zmíněné tenisky k bílým šatům. Prstýnky nemusí být jen ze zlata – novomanželé si mohou vyměnit kroužky ze dřeva, chirurgické oceli, nebo si prstýnky rovnou vzájemně před svědky vytetovat.

Velká svatební revoluce: Češi bourají svatební stereotypy

Svatební cirkus

Letos bylo možné navštívit první originální „happenning za lepší svatby“ Svatební cirkus, kterého se účastnilo mnoho neokoukaných a alternativních dodavatelů od cukrářů po módní návrháře. Pokud jste ho letos prošvihli, můžete se inspirovat také na jejich blogu, kde najdete celoročně spoustu nápadů. Takže milí snoubenci, nebojte se být originální a při plánování dejte jen a pouze na své pocity.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Leťte s Alitalia za skvělé ceny s tarify Light fares

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Nemusíte dělat kompromisy a stále si užívat komfortu a služeb Alitalia s tarify Light. Letenky v tomto tarifu zahrnují...

Opravdu potřebujete čističku vzduchu?

Opravdu potřebujete čističku vzduchu?

Jde o nafouknutou bublinu, nebo je čistička vzduchu něco, bez čeho se neobejdeme? Zeptali jsme se odborníků.

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Máte malé děti, je ve vaší rodině alergik nebo musíte vysávat častěji kvůli domácím mazlíčkům? Dokonale čistý domov vám...

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Arome.cz Avokádo, banán, ovesné vločky, nebo vajíčko nebo želatina. Ingredience z kuchyně přeneste do koupelny a nechte přírodu, ...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz