Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veletrh starožitností Antique přiláká "gentlemany i jejich dámy“

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Magnetem dubnového veletrhu Antique (24. 4.-27. 4.) budou starožitnosti, které doprovázely každodenní život našich předků. Na své si přijdou milovníci umění i ti, kteří si jen chtějí udělat radost hodnotnou maličkostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zájem Čechů o starožitnosti je podle prezidenta Asociace starožitníků J. Neumanna stabilní. Sám sbírá od mládí mince. | foto: Asociace starožitníků ČR

Na Novoměstskou radnici za inspirací i nákupem

"Vedle tradičních starožitností, jako jsou obrazy, nábytek či secesní sklo, jsme našli v depozitářích českých starožitníků užité předměty určené zejména pánům. Jedná se například o mince, kuřácké potřeby, soupravy na servírování vína, zbraně a lovecké potřeby, deskové hry nebo doplňky na psací stůl. Nezapomínáme ovšem ani na dámský doprovod. Návštěvnice veletrhu se mohou těšit na přehlídku šperků, hodinek a dalších ryze ženských doplňků. Jedná se o historicky i umělecky cenné a často plně funkční předměty,“ říká k zaměření dubnového veletrhu Antique prezident pořadatelské Asociace starožitníků Ing. Jan Neumann, který je sám celoživotním sběratelem mincí. 

Podle něj na tradiční veletrh na pražské Novoměstské radnici míří lidé za inspirací i nákupem. "Nemusí vám hned viset Rembrandt v obývacím pokoji. I s pomocí drobných umělecky hodnotných doplňků si můžete vykouzlit zajímavý a osobitý domov. Mnoho starožitností má navíc svůj neopakovatelný příběh, který moderní zboží z velkoobchodů postrádá. Právě proto veletrh tradičně láká nejen odborníky a milovníky umění, ale i zájemce z řad široké veřejnosti.“

Mezi pravidelnými návštěvníky veletrhu jsou znalci umění i laikové.

Mezi pravidelnými návštěvníky veletrhu jsou znalci umění i laikové.

Investice, která dělá radost

Starožitnost ale svým majitelům nepřináší jen radost. Je zároveň zajímavou a stále vyhledávanou dlouhodobou investicí. 

"Hodnota starožitností ročně roste o zhruba 4,5 až 6,5 procenta, nejvíce u obrazů a užitého umění,“ odhaduje Jan Neumann. I do světa starožitností se promítla ekonomická krize, poptávka po uměleckých předmětech ale postupně opět roste. Oblíbené jsou podle Neumanna momentálně třeba šperky a zlaté mince. Také klientela českých starožitníků se mění. Zájem Čechů o starožitnosti je ale stabilní a naopak přibývá zájemců ze střední vrstvy. 

"Odhaduje se, že Češi utrácejí za starožitnosti kolem 1,7 miliardy korun ročně,“ dokládá trvalý zájem o starožitné předměty Jan Neumann.

Za poklady na půdu

Jako zkušený profesionál zároveň potvrzuje, že za hodnotnými poklady není často třeba chodit do kamenných starožitnictví a aukčních síní, protože mnoha lidem leží doslova doma na půdě. 

"Než by takové poklady končily na smetišti, doporučujeme poradit se s odborníky a nechat si věci například z pozůstalosti po prarodičích ocenit. Svému majiteli mohou přinést zisk a navíc zůstanou uchovány pro další generace,“ říká Jan Neumann. Právě veletrh starožitností Antique je dobrou příležitostí k cenovému porovnání a bezplatné konzultaci s profesionály.

Stříbrné kapesní hodinky od londýnské firmy Eardley Norton z II. poloviny 18....

Stříbrné kapesní hodinky od londýnské firmy Eardley Norton z II. poloviny 18. století.

Jak se vyučit starožitníkem

Ti se již od roku 1991 sdružují v Asociaci starožitníků České republiky (www.asociace.com), která dlouhodobě podporuje odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v zemi. Provozuje také Rudolfinskou akademii, která vzdělává budoucí profesionální starožitníky a umožňuje studium i lidem, kteří mají ve starožitnostech a umění soukromou zálibu. 

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Najdete na iDNES.cz