Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vedení ostravské městské nemocnice bude „Fifejdy“ dále zlepšovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Městská nemocnice Ostrava sídlí v centru třetího největšího města v zemi a postupně se mění v moderní zařízení se špičkovou péčí, novými přístroji a opravenými pavilony. Už druhým rokem ji řídí MUDr. Tomáš Nykel, který je nejen manažerem, ale především stále lékařem a uznávaným chirurgem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vedení ostravské městské nemocnice bude „Fifejdy“ dále zlepšovat | foto: Ostravská Městská nemocnice

Pane řediteli, můžete říci, co vás v šéfovském křesle za ty dva roky nejvíce překvapilo?Nevím, jestli nejvíce, ale rozhodně mile mne překvapilo, že drtivá většina zaměstnanců Městské nemocnice Ostrava jsou "srdcaři", tedy lidé, kteří mají svou nemocnici velice rádi. S takovými lidmi je opravdu radost pracovat.

Vedení ostravské městské nemocnice bude „Fifejdy“ dále zlepšovat

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel

Jen ten, kdo je slepý, nevidí, jak se městská nemocnice mění k lepšímu. Řekněte, čím se pyšníte, co se opravdu povedlo?
Rozhodně považuji za úspěch to, že se podařilo spojit Městskou nemocnici s Městskou záchrannou službou, aniž by pacienti pocítili jakýkoliv negativní dopad této změny. Ale také, jak proběhlo zbourání budovy bývalého kožního pavilonu. Ten objekt byl již sedmnáct let zcela nefunkční a jeho stav tomu plně odpovídal. Kompletně jsme rekonstruovali pavilon bývalé ortopedie, kde jsme umístili plicní oddělení, oddělení diabetologie, podologickou ambulanci a nutriční terapeutky.

Také jste změnili způsob stravování v nemocnici, že? I to považujete za správný krok?
Rozhodně. Na základě negativních zkušeností pacientů a personálu jsme  ukončili smluvní vztah s externím provozovatelem kuchyně a sami teď vaříme lépe, což potvrzují pacienti i zaměstnanci.

Postupně za vámi přišli do nemocnice špičkoví lékaři, kteří mají za sebou vynikající praxi a přinášejí s sebou různé výjimečné metody. Můžete říci nějaké příklady toho, jak se díky tomu zlepšila péče o pacienty?
Ano, jsem přesvědčen, že špičkovou nemocnici tvoří špičkoví odborníci. Těch, kteří pracují v ostravské nemocnici je celá řada a snad to nebudou ostatní kolegové brát špatně, když uvedu jen některé. Takže pár příkladů: primář ortopedie MUDr. Michal Mačák přišel do nemocnice s novými metodami, které umožní zkrátit dobu čekání na operace. Zavádí navíc nové, pro pacienty šetrnější, způsoby léčení. Primář MUDr. David Besta přinesl do nemocnice moderní postupy v léčbě psychiatrických onemocnění. Přišel k nám také docent MUDr. Jan Dostalík - špičkový odborník v oblasti gastrointestinálního traktu a mohl bych jmenovat další.

Nechci vám do toho skákat, ale vyhlášenou je prý vaše porodnice. Je to tak?
Ano, především díky primáři  gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Marku Ožanovi vyhledává čím dál více maminek právě naši porodnici. Potvrzuje to i fakt, že jsme jedna z mála porodnic, kde stoupají počty porodů.

Proč by podle vás Ostravané, případně občané okolních měst a obcí, měli hledat lékařskou péči právě v městské nemocnici? Jinými slovy, čím je podle vás lepší, než jiné nemocnice?
Jsme komplexní nemocnice, která poskytuje veškerý lékařský servis na jednom místě. Nabízíme profesionální přístup k pacientům, a to doslova všech věkových kategorií. Profesionalita, o které mluvím, zahrnuje odbornost i lidskost. Běžný pacient to sice na první pohled nepozná, nicméně je třeba vědět, že náš tým zdravotníků (lékařů i sestřiček) se kontinuálně vzdělává, doma i v zahraničí. A stejně tak naše nemocnice je akreditovaným vzdělávacím pracovištěm pro lékaře i ostatní zdravotnické pracovníky.

Vedení ostravské městské nemocnice bude „Fifejdy“ dále zlepšovat

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel

Jak už jsme si řekli, nemocnice se postupně a doslova za pochodu mění. Na co se mohou těšit Ostravané v brzké budoucnosti?
Budeme pokračovat v postupné modernizaci nemocnice, které si Ostravané už nepochybně všimli. V roce 2013 zrekonstruujeme stravovací provoz. Přestěhujeme do modernizovaných prostor hemodialýzu, což bude pro pacienty velmi výrazné zpříjemnění. Modernizace se dočká i centrální sterilizace. Dále pak zateplíme některé objekty v areálu nemocnice. Dokončíme stavební úpravy na urologii a ortopedii. Ostravané se dočkají také nových sanitek a pochopitelně bude pokračovat obnova přístrojového vybavení.

Když už jsme u toho, co připravujete, můžete říci, jaká je vaše vize? Tedy, jak bude nemocnice vypadat za pět, deset, dvacet let?
To je těžká otázka. Ale dobře, má představa je, že ostravská nemocnice bude jednou z nejmodernějších v zemi. Pokud ne rovnou tou nejmodernější. Neberte to ale jen jako lacinou frázi - připravujeme výstavbu centra chirurgických oborů, což je velkorysý projekt, který představuje to nejlepší, co v péči o pacienty existuje. Ostrava a její obyvatelé si takový špičkový pavilon zasluhují.

Mimochodem, vadí vám, že městské nemocnici Ostravané neřeknou jinak, než starým pojmenováním "Fifejdy"?
Nene naopak, všichni zaměstnanci  jsou pyšní na svoje Fifejdy, fifky či fifiny… Je to prostě historický název, který vznikl zkomolením německého Viehweide, jakýchsi ohrad pro skot, které zde byly již někdy ve 13. století. I název Fifejdy je tedy součástí naší dlouhé tradice.

Lidé dnes jsou zvyklí nadávat na všechno. Podle mého soudu, jestli se něco výrazně změnilo, tak kvalita zdravotní péče. Co byste vzkázal takovým těm věčným rýpalům?
Řekl bych jim, aby si vážili námi poskytované zdravotní péče. Skokově se zlepšila ve srovnání s minulými lety a dnes můžeme být příkladem i pro "vyspělejší" země třeba Velkou Británii nebo Francii. Málokdo si to uvědomuje, ale je to tak.

www.mnof.cz.

Ostravská nemocnice
Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte dvě vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte 2 vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Milujete koně? Účastníte se různých parkurových klání? Ať už je vaše odpověď kladná na první či druhou otázku, případně...

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Najdete na iDNES.cz