Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vědecko-technologický park Ostrava zdvojnásobí svou kapacitu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stovky nových pracovních míst, podpora desítek nových i zavedených firem. Vědecko-technologický park Ostrava (VTPO) již brzy zdvojnásobí své kapacity. V těchto dnech totiž finišují práce na dostavbě dvou zcela nových budov VTPO, které budou již na jaře schopny poskytnout útočiště novým i zavedeným společnostem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vědecko-technologický park Ostrava. | foto: Vědecko-technologický park Ostrava

Statutární město Ostrava ve spolupráci s VTPO připravilo úspěšně projekt výstavby dvou nových multifunkčních budov v areálu VTPO z části financovaného z Operačního programu Podnikání a inovace - Prosperita. „Výstavbou budov se Vědecko-technologický park Ostrava rozšíří o dalších cca 4 500 m2 pronajímatelné plochy, která zahrnuje nejen kancelářské prostory, ale i prostory určené pro testování výrobků, provoz laboratoří, které splňující technické požadavky na provoz zařízení, velký přednáškový sál, jednací prostory a podzemní garážová stání,“ upřesnil ředitel VTPO Ing. Roman Michalec, podle nějž budou objekty plně dokončeny a připraveny k provozu nejpozději v červnu roku 2015.

Vedení VTPO počítá se vznikem zhruba 450 nových pracovních míst. „V návaznosti na projekt Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava IT4Innovation se VTPO stane centrem inovací nejen v republikovém měřítku, což bude mít pozitivní dopad nejen na město Ostrava, ale i na celý Moravskoslezský kraj,“ doplnil Michalec.

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava pomáhá začínajícím podnikatelům

Zájemci budou moci využívat stejné spektrum služeb, které poskytuje Vědecko-technologický park Ostrava v současné době. Nicméně společně s VŠB-TU Ostrava jsou připravovány další podpůrné a rozvojové aktivity s cílem koncentrovat podporu inovací, vývoje, vědy a výzkumu do oblasti kampusu VŠB a areálu VTP (Areál podnikání Poruba - TechAréna). Do dnešního dne již služeb VTPO, nízké nájmy pro začínající podnikatele, poradenské služby, ale především spolupráce s místními universitami a jejich studenty, využily desítky malých i velkých společností, které se netají tím, že spolupráce s VTPO jim usnadnila podnikatelské začátky a umožnila dát práci stovkám lidí.

„Jako student jsem se podílel na nejrůznějších projektech, věděl jsem jak Vědecko-technologický park Ostrava dokáže pomoci začínajícím podnikatelům. Bylo pro mne jednoduché a rychlé rozhodnutí, využít těchto služeb a díky tomu se postavit na vlastní nohy,“ vzpomíná na začátky svého podnikání jeden z mnoha klientů VTPO Jiří Kubica, který nyní se svým týmem vývojářů internetových a intranetových systému plánuje dokonce expanzi do zahraničí.

„Domnívám se, že čísla, která ukazují na množství podpořených firem i počty nových pracovních míst a spokojenost našich bývalých i stávajících klientů jsou nejlepší pozvánkou pro všechny, kteří chtějí podnikat v moderních oborech a uvažují o službách VTPO, jsme zde pro ně a připraveni nabídnout jim pomoc a zkušenosti, které jsme za roky své činnosti nabrali,“ nabídl jedinečnou příležitost všem novým firmám ředitel VTPO Roman Michalec.

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Dopravní podnik chce, aby se cestující cítili bezpečně

Dopravní podnik chce, aby se cestující cítili bezpečně.

„Už to nevidíme černě,“ tak se jmenuje kampaň, ve které se Dopravní podnik Ostrava (DPO) zaměřil na problematiku...

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil.

Univerzita Palackého v Olomouci udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní...

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Chladná rána, brzká setmění a holé stromy bez listí, to je již znamení, že zima je za dveřmi. Zavítejte do turistické...

Najdete na iDNES.cz