Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vědecko-technologický park Ostrava zdvojnásobí svou kapacitu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stovky nových pracovních míst, podpora desítek nových i zavedených firem. Vědecko-technologický park Ostrava (VTPO) již brzy zdvojnásobí své kapacity. V těchto dnech totiž finišují práce na dostavbě dvou zcela nových budov VTPO, které budou již na jaře schopny poskytnout útočiště novým i zavedeným společnostem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vědecko-technologický park Ostrava. | foto: Vědecko-technologický park Ostrava

Statutární město Ostrava ve spolupráci s VTPO připravilo úspěšně projekt výstavby dvou nových multifunkčních budov v areálu VTPO z části financovaného z Operačního programu Podnikání a inovace - Prosperita. „Výstavbou budov se Vědecko-technologický park Ostrava rozšíří o dalších cca 4 500 m2 pronajímatelné plochy, která zahrnuje nejen kancelářské prostory, ale i prostory určené pro testování výrobků, provoz laboratoří, které splňující technické požadavky na provoz zařízení, velký přednáškový sál, jednací prostory a podzemní garážová stání,“ upřesnil ředitel VTPO Ing. Roman Michalec, podle nějž budou objekty plně dokončeny a připraveny k provozu nejpozději v červnu roku 2015.

Vedení VTPO počítá se vznikem zhruba 450 nových pracovních míst. „V návaznosti na projekt Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava IT4Innovation se VTPO stane centrem inovací nejen v republikovém měřítku, což bude mít pozitivní dopad nejen na město Ostrava, ale i na celý Moravskoslezský kraj,“ doplnil Michalec.

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava pomáhá začínajícím podnikatelům

Zájemci budou moci využívat stejné spektrum služeb, které poskytuje Vědecko-technologický park Ostrava v současné době. Nicméně společně s VŠB-TU Ostrava jsou připravovány další podpůrné a rozvojové aktivity s cílem koncentrovat podporu inovací, vývoje, vědy a výzkumu do oblasti kampusu VŠB a areálu VTP (Areál podnikání Poruba - TechAréna). Do dnešního dne již služeb VTPO, nízké nájmy pro začínající podnikatele, poradenské služby, ale především spolupráce s místními universitami a jejich studenty, využily desítky malých i velkých společností, které se netají tím, že spolupráce s VTPO jim usnadnila podnikatelské začátky a umožnila dát práci stovkám lidí.

„Jako student jsem se podílel na nejrůznějších projektech, věděl jsem jak Vědecko-technologický park Ostrava dokáže pomoci začínajícím podnikatelům. Bylo pro mne jednoduché a rychlé rozhodnutí, využít těchto služeb a díky tomu se postavit na vlastní nohy,“ vzpomíná na začátky svého podnikání jeden z mnoha klientů VTPO Jiří Kubica, který nyní se svým týmem vývojářů internetových a intranetových systému plánuje dokonce expanzi do zahraničí.

„Domnívám se, že čísla, která ukazují na množství podpořených firem i počty nových pracovních míst a spokojenost našich bývalých i stávajících klientů jsou nejlepší pozvánkou pro všechny, kteří chtějí podnikat v moderních oborech a uvažují o službách VTPO, jsme zde pro ně a připraveni nabídnout jim pomoc a zkušenosti, které jsme za roky své činnosti nabrali,“ nabídl jedinečnou příležitost všem novým firmám ředitel VTPO Roman Michalec.

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Vědecko-technologický park Ostrava jde vstříc pokroku, neváhejte a využijte...

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října.
Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října

Unikátní interaktivní výstavu plnou moderních technologií otevřelo nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava ve svých prostorách v pondělí 16. 10. Výstava...  celý článek

Slavnostní krájení dortu, zleva Ivo Vondrák - hejtman Moravskoslezského kraje,...
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava slavnostně otevřeno

V pátek 13. října se Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s. (MSIC) oficiální cestou představilo veřejnosti. Setkání se zúčastnilo 250 hostů z řad...  celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.