Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vyšší odborná škola a Střední škola ve Varnsdorfu nabízí širokou škálu studijních možností. Vysněný obor zde najdou chlapci i dívky a záleží jen na nich, zda je jejich snem pracovat například v cestovním ruchu nebo se stát třeba specialisty na dopravní prostředky nebo mistry v oboru kuchařském.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci | foto: Vyšší odborná škola a Střední škola, Varnsdorf, příspěvková organizace

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Škola nabízí ucelený systém vzdělávání, který žákům umožňuje absolvovat středoškolské studium a následné vyšší odborné studium na jedné škole. Záleží pouze na zájmu uchazečů, kteří mají možnost dosáhnout různých úrovní vzdělání – od středního s výučním listem, středního s maturitou a vyššího odborného zakončeného absolutoriem a získáním titulu DiS. 

Bonusem k vybraným oborům je i příležitost získat další certifikáty a oprávnění. Například certifikáty CISCO Academie, AUTODESK Academie,  ECDI, Europass, Mezinárodní uznání vzdělání v elektronice, řidičské nebo svářečské oprávnění a další. Další rozšířené vzdělání pak studenti mohou získat i v konzultačním středisku Univerzity J. A. Purkyně Ústí nad Labem, které funguje při varnsdorfské škole. Mohou zde studovat v bakalářském programu obor Sociálně-pedagogická asistence a Doplňující pedagogické studium pro učitele praxe, mistry odborného výcviku a vychovatele. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Středisko Vyšší oborné školy nabízí vzdělávací akreditované programy VOŠ – tříleté denní i dálkové studium zakončené absolutoriem  - diplomovaný specialista DiS. Je možné studovat obor Veřejnoprávní činnost, Cestovní ruch, Informační technologie, Výroba, přenos a využití elektrické energie, Počítačová grafika v technických oborech a Strojírenství s využitím CAD/CAM technologií (tento je v přípravě). Středisko oborů služeb a cestovního ruchu nabízí další paletu profesí, kdy studenti zakončí studium maturitní zkouškou. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve čtyřletém maturitním studiu jsou otevírány obory Hotelnictví, Cestovní ruch, Ekonomika a podnikání, Veřejnosprávní činnost, Masér sportovní a rekondiční, Bezpečnostně právní činnost, Modelářství a návrhářství oděvů, Kosmetické služby. Nástavbovým oborem je Podnikání, které lze studovat jako dvouleté denní nebo tříleté dálkové a je zakončeno maturitní zkouškou. 

Dále škola nabízí tříleté obory zakončené závěrečnou zkouškou. Mezi  ně patří obor Kuchař – číšník, kdy je možná specializace buď na pouze na řemeslo kuchařské nebo profesi číšníka a servírky a nebo je variantou kombinace obojího. Dále škola nabízí z tříletých oborů profese Kadeřník, Rekondiční a sportovní masér, Krejčí. Ke speciálním oborům patří obory Zednické práce, Zahradnické práce, Stravovací a ubytovací služby a Pečovatelské služby.

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Středisko technických a uměleckých oborů nabízí zase specializace zcela jiným směrem. Ve čtyřletém studiu se lze věnovat odvětvím Informační technologie, Elektrotechnika, Grafický design a studovat lze i Technické lyceum. Po čtyřech letech studií a složení maturitní zkoušky varnsdorfská škola vychovává odborníky oborů Strojírenství, Ekonomika a podnikání, Dopravní prostředky, Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik. Mezi tříleté obory patří na zdejší škole nabízené specializace Obráběč kovů, Strojní mechanik, Karosář, Elektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Truhlář a Operátor skladování. K nástavbovým oborům patří Podnikání, Provozní technika a Provozní elektrotechnika. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Za jasný výběr shledává Vyšší odbornou školu a Střední školu Varnsdorf pan Martin. 

"Na burze škol jsme zjistili, že nejlepší nabídku má Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, škola, která je na dosah ruky,“ vysvětluje rodič Martin z Varnsdorfu. A pokračuje: 

"Její prezentace v konkurenci s jinými nezanikla. Nabídka oborů tříletých a čtyřletých je celá řada, navíc je široká nabídka oborů pro kluky i holky. Příjemné je, že po absolvování střední školy budeme moci pokračovat v navazujícím oboru na vyšší odborné škole. Překvapilo nás rovněž špičkové vybavení,“ vyjmenoval pan Martin další poznatky z návštěvy dne otevřených dveří školy. 

Obor spolu se synem vybrali. "My jsme si vybrali a máme jasno – jdeme na Vyšší odbornou školu a Střední školu ve Varnsdorfu. Pokud jste si ještě nevybrali, jděte se tam rovněž podívat,“ doporučuje rodičům i žákům Martin z Varnsdorfu.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou...

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Zdravotnické pomůcky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proč si je tedy kupovat? Zvláště, když například mechanické...

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz