Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vyšší odborná škola a Střední škola ve Varnsdorfu nabízí širokou škálu studijních možností. Vysněný obor zde najdou chlapci i dívky a záleží jen na nich, zda je jejich snem pracovat například v cestovním ruchu nebo se stát třeba specialisty na dopravní prostředky nebo mistry v oboru kuchařském.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci | foto: Vyšší odborná škola a Střední škola, Varnsdorf, příspěvková organizace

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Škola nabízí ucelený systém vzdělávání, který žákům umožňuje absolvovat středoškolské studium a následné vyšší odborné studium na jedné škole. Záleží pouze na zájmu uchazečů, kteří mají možnost dosáhnout různých úrovní vzdělání – od středního s výučním listem, středního s maturitou a vyššího odborného zakončeného absolutoriem a získáním titulu DiS. 

Bonusem k vybraným oborům je i příležitost získat další certifikáty a oprávnění. Například certifikáty CISCO Academie, AUTODESK Academie,  ECDI, Europass, Mezinárodní uznání vzdělání v elektronice, řidičské nebo svářečské oprávnění a další. Další rozšířené vzdělání pak studenti mohou získat i v konzultačním středisku Univerzity J. A. Purkyně Ústí nad Labem, které funguje při varnsdorfské škole. Mohou zde studovat v bakalářském programu obor Sociálně-pedagogická asistence a Doplňující pedagogické studium pro učitele praxe, mistry odborného výcviku a vychovatele. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Středisko Vyšší oborné školy nabízí vzdělávací akreditované programy VOŠ – tříleté denní i dálkové studium zakončené absolutoriem  - diplomovaný specialista DiS. Je možné studovat obor Veřejnoprávní činnost, Cestovní ruch, Informační technologie, Výroba, přenos a využití elektrické energie, Počítačová grafika v technických oborech a Strojírenství s využitím CAD/CAM technologií (tento je v přípravě). Středisko oborů služeb a cestovního ruchu nabízí další paletu profesí, kdy studenti zakončí studium maturitní zkouškou. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve čtyřletém maturitním studiu jsou otevírány obory Hotelnictví, Cestovní ruch, Ekonomika a podnikání, Veřejnosprávní činnost, Masér sportovní a rekondiční, Bezpečnostně právní činnost, Modelářství a návrhářství oděvů, Kosmetické služby. Nástavbovým oborem je Podnikání, které lze studovat jako dvouleté denní nebo tříleté dálkové a je zakončeno maturitní zkouškou. 

Dále škola nabízí tříleté obory zakončené závěrečnou zkouškou. Mezi  ně patří obor Kuchař – číšník, kdy je možná specializace buď na pouze na řemeslo kuchařské nebo profesi číšníka a servírky a nebo je variantou kombinace obojího. Dále škola nabízí z tříletých oborů profese Kadeřník, Rekondiční a sportovní masér, Krejčí. Ke speciálním oborům patří obory Zednické práce, Zahradnické práce, Stravovací a ubytovací služby a Pečovatelské služby.

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Středisko technických a uměleckých oborů nabízí zase specializace zcela jiným směrem. Ve čtyřletém studiu se lze věnovat odvětvím Informační technologie, Elektrotechnika, Grafický design a studovat lze i Technické lyceum. Po čtyřech letech studií a složení maturitní zkoušky varnsdorfská škola vychovává odborníky oborů Strojírenství, Ekonomika a podnikání, Dopravní prostředky, Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik. Mezi tříleté obory patří na zdejší škole nabízené specializace Obráběč kovů, Strojní mechanik, Karosář, Elektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Truhlář a Operátor skladování. K nástavbovým oborům patří Podnikání, Provozní technika a Provozní elektrotechnika. 

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Ve Varnsdorfu najdou svůj vysněný studijní obor dívky i chlapci

Za jasný výběr shledává Vyšší odbornou školu a Střední školu Varnsdorf pan Martin. 

"Na burze škol jsme zjistili, že nejlepší nabídku má Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, škola, která je na dosah ruky,“ vysvětluje rodič Martin z Varnsdorfu. A pokračuje: 

"Její prezentace v konkurenci s jinými nezanikla. Nabídka oborů tříletých a čtyřletých je celá řada, navíc je široká nabídka oborů pro kluky i holky. Příjemné je, že po absolvování střední školy budeme moci pokračovat v navazujícím oboru na vyšší odborné škole. Překvapilo nás rovněž špičkové vybavení,“ vyjmenoval pan Martin další poznatky z návštěvy dne otevřených dveří školy. 

Obor spolu se synem vybrali. "My jsme si vybrali a máme jasno – jdeme na Vyšší odbornou školu a Střední školu ve Varnsdorfu. Pokud jste si ještě nevybrali, jděte se tam rovněž podívat,“ doporučuje rodičům i žákům Martin z Varnsdorfu.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Univerzita v Ústí postaví moderní centrum za 600 miliónů

Univerzita v Ústí postaví moderní centrum za 600 miliónů

Ústecká univerzita se rozroste o další moderní stavbu. Na prázdném místě po bývalé porodnici přímo v kampusu vyroste...

Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Petr Urbánek

Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.