Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Karlovarské inovační centrum nabídne zajímavé služby

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Podpora vědy, výzkumu a inovací je alfou a omegou rozvoje každého regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Karlovarské inovační centrum nabídne zajímavé služby | foto: Karlovarská agentura rozvoje podnikání, příspěvková organizace

Karlovarský kraj proto v současné době připravuje projekt vědeckotechnického parku s názvem Karlovarské inovační centrum (KIC), díky němuž by mělo dojít k propojení podnikatelského, akademického a veřejného sektoru a následně k akceleraci vývoje a inovací v Karlovarském kraji.

Vytvořením KIC chce kraj pomoci zejména zpomalení trendu odlivu mladých lidí z regionu. Od koncentrace výzkumných pracovišť, začínajících podnikatelů, škol a studentů na jedno místo si pak slibuje zvýšení počtu výzkumných pracovníků, inovačních firem, startupů, vyšší kvalifikaci studentů a vytváření kvalifikovanějších pracovních příležitostí či rozvoj nových oborů.

Komu bude KIC určeno?

Klíčovou skupinou pro nově vznikající KIC budou začínající podnikatelé. Významnou roli by měl KIC zastávat také ve vztahu k výzkumným institucím působícím v různých oblastech. „Další důležitou cílovou skupinou budou žáci základních a studenti středních škol z regionu a své uplatnění zde najdou i vysoké školy se zájmem v kraji působit,“ říká Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání. Služby KIC budou moci dokonce využívat i obyvatelé Karlovarského kraje, a to jak pro svou profesi, tak pro volný čas.

Pro startupy

Začínajícím podnikatelům a startupům KIC kromě prostor s širokou škálou možností využití a výhodnými podmínkami nájmu nabídne také poradenské služby od individuálního koučinku (stanovení cílů, tvorba podnikatelského plánu, návrh potřebných vzdělávacích akcí atd.) přes poskytování důležitých kontaktů (např. na prověřené dodavatele požadovaných služeb, na výzkumné organizace, kompetentní vysoké školy) až po projektový či dotační management. Rozsah služeb bude tedy velmi široký a bude reflektovat potřeby zasídlených firem.

Pro školy

Velmi důležitou skupinou, která by neměla v žádném případě uniknout zájmu KIC, jsou žáci základních a studenti středních škol z Karlovarského kraje. Plánované zázemí v podobě laboratoře či dílny by mělo zvýšit jejich zájem např. o technické obory. KIC bude žákům a studentům přístupné jak v rámci výuky, tak v jejich volném čase. Pod odborným vedením se budou moci vžít do role konstruktérů, výzkumníků či vynálezců.

KIC má velký potenciál také pro vysoké školy, které chtějí v našem regionu působit, ale v této chvíli zde nemají dostatečné zázemí. Vzhledem k tomu, že v KIC bude k dispozici konferenční centrum, vybavené laboratoře a coworkingové pracoviště, je ze strany několika vysokých škol deklarován zájem o využití prostor, a tím o spolupráci v oblasti rozvoje vysokého školství v kraji.

Pro veřejnost

Zájemci z řad veřejnosti, kteří chtějí pracovat na svém projektu, budou moci využít např. vybavenou laboratoř, zmíněný coworking nebo se účastnit akcí pořádaných KICem. Pro největší nadšence z řad veřejnosti, ale i pro žáky a studenty, se budou pořádat soutěže a odborné kurzy.

Jaké KIC nabídne činnosti?

Coworking

V rámci KIC vznikne tzv. coworkingový prostor, který umožní sdílení společného pracovního místa nezávislými jednotlivci či malými týmy za účelem spolupráce na vlastním projektu. Je tedy vhodný pro osoby nebo firmy, které nebudou chtít investovat do dlouhodobého pronájmu pracovních prostor a budou potřebovat využít kancelář jen několikrát za měsíc. Tato služba zajistí kvalitní pracovní prostředí bez nutnosti platit měsíční nájemné, přičemž může být zpřístupněna na základě výhodného členství v KIC.

Eventy

Mezi další aktivity KICu bude patřit pořádání akcí společných pro klienty centra, místní firmy z Karlovarského kraje a další partnery s cílem podpory spolupráce, hledání potenciálních partnerů a networkingu. Realizovány budou i odborné soutěže a podnikatelské kempy, což umožní setkání zástupců firemní i akademické sféry na jednom místě. V plánu jsou také odborné konference s přesahem do zahraničí, jejichž cílem bude zejména navazování kontaktů a vyhledávání partnerů pro mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji.

KIC nabídne též konferenční prostory pro konání různých konferencí, vzdělávacích akcí, společenských a kulturních událostí v moderně vybavených sálech a zasedacích místnostech s dostatečnou kapacitou.

Realizace výzkumu

Své místo si v KIC najdou i výzkumné organizace či firmy realizující výzkum. Významným partnerem KIC bude Institut lázeňství a balneologie v. v. i., který již nyní projevil zájem využít prostory KIC. Pro takto zaměřené instituce budou poskytnuty laboratoře, které se vybaví dle potřeb realizovaného výzkumu. KIC dále zprostředkuje propojení na výzkumná pracoviště příslušných vysokých škol či dalších odborných pracovišť.

Provoz KIC

Provozovatelem Karlovarského inovačního centra bude Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o. Ta v současné době realizuje aktivity zaměřené na podporu podnikání, rozvoj projektového a kreativního učení, podněcuje k rozvoji digitalizace a k budování chytrého regionu. Prostřednictvím marketingové kampaně se snaží budovat vztah občanů ke svému kraji a zpřístupňovat dotační prostředky pro firmy a obce.

Pro více aktuálních informací či bližší podrobnosti k možnému budoucímu pronájmu prostor kontaktujte Ing. Jiřího Červinku (jiri.cervinka@karp-kv.cz), projektového manažera Karlovarské agentury rozvoje podnikání.

Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP), příspěvková organizace Karlovarského kraje, vznikla v roce 2009 za účelem zajištění koordinace aktivit v oblasti rozvoje podnikání v kraji. KARP jako jediná agentura v Karlovarském kraji podporuje a realizuje aktivity, jejichž cílem je podpora místního potenciálu za použití zavádění inovací, nových forem spolupráce podpory vzdělávání a podpory budování lepších podmínek podnikatelského prostředí. KARP podporuje spolupráci regionálních uskupení a rozvojové snahy měst, obcí a kraje.

Karlovarské inovační centrum nabídne zajímavé služby
  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Nádobí, které není třeba mýt? Využívají ho nejen restaurace nebo kempy

21. července 2024

Komerční sdělení Jednorázové tácky, kelímky, krabičky na jídlo a další nádobí ocení jak gastronomické provozy, tak i...

Nakopněte se v letních horkých dnech

20. července 2024

Nechte se inspirovat zivina.cz skvělými produkty na léto, které vás nakopnou v těchto horkých...

Vavřincovo Gastro léto přivítá kuchaře, kuchařské influencery i vinaře

20. července 2024

Komerční sdělení Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech

Herec Johnny Depp (61) byl po bouřlivém rozvodu s herečkou Amber Heardovou (38) často vídán s mladou blondýnkou. Před...