Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Viditelnou modernizací prošel v posledních letech Dopravní podnik Karlovy Vary. Ať už jde o nový odbavovací systém ve vozech MHD, změnu loga či nákup nových nízkopodlažních vozů, díky nimž je dnes karlovarská MHD kompletně bezbariérová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku | foto: Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

Podnik rovněž reagoval na poptávku po inteligentních smartových řešeních. „Mohli bychom říct, že jsme tak zahájili novou éru naší společnosti,“ usmívá se místopředseda představenstva DPKV Lukáš Siřínek, který je pověřený řízením společnosti. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Změny se objevily ve více oblastech. Zaměřme se nyní právě na ona smartová řešení. Můžete rozvést, o co konkrétně se jedná?

Jde například o nový odbavovací systém. Cestující si dnes v každém autobusu mohou zakoupit jízdenku platební kartou anebo prostřednictvím mobilní aplikace, což nákup jízdného zjednodušuje. Rovněž je možné takto zaplatit na parkovacím automatu. Abychom projekt rozjeli, uzavřeli jsme generální partnerství se společností Mastercard.

V souvislosti s tím je na místě zmínit také možnost úhrady povolenek k vjezdu do lázeňského území, což spouštíme od prosince. V novém roce pak přibude ještě možnost úhrady parkovacích lístků na našich sedmi parkovištích. A v neposlední řadě bude možné mít v mobilu také svou virtuální Karlovarskou kartu, což lidem umožní mít v aplikaci nahrané třeba i dlouhodobé časové jízdné, tedy roční, pololetní, čtvrtletní či měsíční jízdenku. Přibudou též jazykové mutace.

Další smartové řešení, které již cestujícím na vybraných místech slouží, jsou inteligentní zastávky.

Na takových zastávkách je světelný LED panel, který ukazuje, za jak dlouho přijede další spoj, zda má nějaké zpoždění nebo třeba jestli je někde uzavírka či výluka. Vytvořili jsme také funční inteligentní dispečink. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Jak to vypadá?

Veškerý přenos informací mezi našimi dispečery a řidiči autobusů je vidět u nás na velké grafické tabuli, a dispečeři tak mají kompletní informace o poloze vozidel v reálném čase, o průběhu jízdy a stavu vozidla. Dispečer ví, kdy a kde řidič zastavil, jaké otevřel dveře nebo v jakém stavu je baterie. Všechny tyhle informace nám velice pomáhají řídit dopravu. Když se pak třeba stane třeba nějaká dopravní nehoda, jsou hned dispečeři schopni pružně reagovat, odklonit linky tak, aby se problém co nejméně dotkl cestujících.

Spustili jste také dopravní portál na adrese: dopravniportal.dpkv.cz. Co může cestujícím nabídnout?

Kompletní informace z dopravy a nejenom městské, ale i individuální. Je tam seznam všech našich zastávek a když na ně kliknete, zjistíte, za jak dlouho vám jede která linka, kde se právě pohybují autobusy MHD. Funguje to podobně jako sky skener pro letadla. Vidíte hustotu dopravy v Karlových Varech, tedy i kolony a zácpy, dále dopravní události, jako jsou uzavírky či nehody, a od ledna si budete moci zobrazit i počet volných parkovacích míst. Lázeňská oblast, kam potřebujete povolenku k vjezdu, je v této mapě vyšrafovaná. Dopravní portál napojíme od ledna i na naši aplikaci.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Podrobně jste popsal smartová řešení. Pojďme nyní k vozovému parku. V jaké jsou vaše vozy „kondici“?

Ve velice dobré. Průměrné stáří našich vozů je šest let, v tuzemsku jsme tedy skutečně na špici. Letos jsme navíc zakoupili čtrnáct nových vozidel a jsme kompletně nízkopodlažní, což je skvělá zpráva nejen pro vozíčkáře, ale i maminky s kočárky. V našich vozech už je samozřejmostí klimatizace či wifi připojení, ve vozech jsou také nabíjecí porty či informační obrazovky s přehledem stanic.

Dopravní podnik Karlovy Vary neprovozuje pouze městskou hromadnou dopravu, ale věnuje se například i pořádání zájezdů. Jak tohle funguje a kdo všechno s vámi může jet?

Úplně každý. Zájemci se s námi mohou podívat do německých zábavních parků, jmenujme třeba Legoland či Playmobil, do zoologických zahrad v Plzni, Liberci či Norimberku, dále také na hrady a zámky a mnoho dalších zajímavých míst. Máme nový zájezdový autobus, který cestujícím nabízí opravdu veškerý komfort. Tradičně v době adventu pořádáme zájezdy na oblíbené vánoční trhy do Norimberka či do Drážďan, přičemž detailní informace zájemci naleznou na našich stránkách.

Když jsem zmínil advent, rád bych upozornil ještě na jednu naši novinku, což je náš nový autovláček, který má kompletně prosklené a plně vyhřívané vagónky. Vláček bude součástí letošních vánočních trhů v Karlových Varech.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Změn k lepšímu se uskutečnilo opravdu hodně. V čem vidíte úspěch?

Ekonomiku naší společnosti se nám podařilo nastartovat tím správným směrem. Dosáhli jsme také na velké množství dotačních titulů a plánované projekty jsme díky skvělému týmu kolegů mohli také zrealizovat. Samozřejmě bez podpory vlastníka, tedy města Karlovy Vary a jeho vedení, by se nám toto nikdy nepodařilo.

Zmínil jste pracovní tým a kolegy, jak jste na tom z hlediska personální politiky?

Naším cílem je vytvořit našim zaměstnancům stabilní a kvalitní zázemí s možností osobního rozvoje a vzdělávání. Podporujeme tedy kvalitními benefity jako například pět týdnů dovolené, stravenky ve výši 90 Kč, příspěvek na penzijní připojištění, zkrácenou či pružnou pracovní dobu, jízdné zdarma, příspěvek na dovolenou a kulturní akce a samozřejmě materiálně technické zázemí.

Pro rok 2020 jsme získali dotační prostředky na vzdělávání, a můžeme tak pokračovat v osobním a profesním rozvoji našich kolegů. Díky personální politice jsme dvakrát po sobě získali ocenění jako Zaměstnavatel regionu pro Karlovarský kraj (třetí místo v kategorii do 500 zaměstnanců, pozn. red.).

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Spolu s dalšími dopravními podniky v tuzemsku se DPKV zapojil v listopadu do charitativní kampaně Movember, jejímž účelem je získání finančních prostředků na výzkum a léčbu urologických nádorů a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Zapojuje se podnik pravidelně do dobročinných akcí?

Připojili jsme se například k celonárodní sbírce pro SOS dětské vesničky, která má jasný cíl: aby už žádné dítě nemuselo vyrůstat bez rodiny. Bližší informace k tomu, jak se do kampaně zapojit a podpořit tyto SOS dětské vesničky, lidé najdou na webu této sbírky.

Jaké jsou plány DPKV do budoucna?

Obecně bychom rádi pokračovali v nastaveném trendu smartových řešení, abychom našim cestujícím a zákazníkům poskytovali kvalitní a komfortní služby a vždy se k nám rádi vraceli. Chceme být pro zákazníky příjemnou volbou ne proto, že musejí, ale zkrátka proto, že chtějí.

Současně budeme pokračovat v práci tak, aby vnímání naší společnosti bylo takové, že jsme seriózní a kvalitní zaměstnavatel, u kterého stojí za to pracovat. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku
  • Nejčtenější

Pět tajemství Miss, jak udržet pleť i v zimě krásnou a zdravou

Zimní počasí příliš nesvědčí pleti. Chlad a vítr obličej poškozují a vysušené pokožce chybí živiny, které je třeba...

6 největších mýtů o avivážích a proč je aviváž Lila Fashion oblíbená

Znáte aviváže Dedra? Pokud jste žena od 30 do 50 let, tak určitě. Právě jsme se setkali s manažerem společnosti, který...

Originální architektura na jedinečném místě

Jak těžké je najít architektonicky oceňovaný dům obklopený přírodou? A aby měl zázemí města a skvělou dostupnost do...

Jak ušetřit? Na Výlovu zaplatíte při koupi 3 věcí jen za 2

Pokud se právě poohlížíte po vánočních dárcích a snažíte se ušetřit každou korunu, Výlov je ta pravá akce pro vás....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zahřejte se nejen v zimě řeckým sluncem s klenotem METAXA 12*

Představujeme vám neodolatelný jantarový nápoj METAXA 12*, který vám přinese hřejivý dotek prosluněného Řecka i během...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Viditelnou modernizací prošel v posledních letech Dopravní podnik Karlovy Vary. Ať už jde o nový odbavovací systém ve...

Město Ostrov – to je pestrá nabídka pro celou rodinu

Město Ostrov je příjemným místem pro život a díky bohaté historii a opraveným památkám nabízí řadu možností pro...

Dnešní Nemocnice Kadaň

Nemocnice v Kadani je stabilní a rozvíjející se zařízení, které plní svůj hlavní úkol: poskytovat zdravotní péči v...

HLEĎSEBSKÉ SLAVNOSTI - mega akce pro malé i velké v sobotu 8. června

I letos se uskuteční nedaleko Mariánských Lázní neobvykle rozsáhlá slavnost. Od 11 hodin ožije rozsáhlý prostor...

Najdete na iDNES.cz