Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. května 2020 Ferdinand

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Viditelnou modernizací prošel v posledních letech Dopravní podnik Karlovy Vary. Ať už jde o nový odbavovací systém ve vozech MHD, změnu loga či nákup nových nízkopodlažních vozů, díky nimž je dnes karlovarská MHD kompletně bezbariérová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku | foto: Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

Podnik rovněž reagoval na poptávku po inteligentních smartových řešeních. „Mohli bychom říct, že jsme tak zahájili novou éru naší společnosti,“ usmívá se místopředseda představenstva DPKV Lukáš Siřínek, který je pověřený řízením společnosti. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Změny se objevily ve více oblastech. Zaměřme se nyní právě na ona smartová řešení. Můžete rozvést, o co konkrétně se jedná?

Jde například o nový odbavovací systém. Cestující si dnes v každém autobusu mohou zakoupit jízdenku platební kartou anebo prostřednictvím mobilní aplikace, což nákup jízdného zjednodušuje. Rovněž je možné takto zaplatit na parkovacím automatu. Abychom projekt rozjeli, uzavřeli jsme generální partnerství se společností Mastercard.

V souvislosti s tím je na místě zmínit také možnost úhrady povolenek k vjezdu do lázeňského území, což spouštíme od prosince. V novém roce pak přibude ještě možnost úhrady parkovacích lístků na našich sedmi parkovištích. A v neposlední řadě bude možné mít v mobilu také svou virtuální Karlovarskou kartu, což lidem umožní mít v aplikaci nahrané třeba i dlouhodobé časové jízdné, tedy roční, pololetní, čtvrtletní či měsíční jízdenku. Přibudou též jazykové mutace.

Další smartové řešení, které již cestujícím na vybraných místech slouží, jsou inteligentní zastávky.

Na takových zastávkách je světelný LED panel, který ukazuje, za jak dlouho přijede další spoj, zda má nějaké zpoždění nebo třeba jestli je někde uzavírka či výluka. Vytvořili jsme také funční inteligentní dispečink. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Jak to vypadá?

Veškerý přenos informací mezi našimi dispečery a řidiči autobusů je vidět u nás na velké grafické tabuli, a dispečeři tak mají kompletní informace o poloze vozidel v reálném čase, o průběhu jízdy a stavu vozidla. Dispečer ví, kdy a kde řidič zastavil, jaké otevřel dveře nebo v jakém stavu je baterie. Všechny tyhle informace nám velice pomáhají řídit dopravu. Když se pak třeba stane třeba nějaká dopravní nehoda, jsou hned dispečeři schopni pružně reagovat, odklonit linky tak, aby se problém co nejméně dotkl cestujících.

Spustili jste také dopravní portál na adrese: dopravniportal.dpkv.cz. Co může cestujícím nabídnout?

Kompletní informace z dopravy a nejenom městské, ale i individuální. Je tam seznam všech našich zastávek a když na ně kliknete, zjistíte, za jak dlouho vám jede která linka, kde se právě pohybují autobusy MHD. Funguje to podobně jako sky skener pro letadla. Vidíte hustotu dopravy v Karlových Varech, tedy i kolony a zácpy, dále dopravní události, jako jsou uzavírky či nehody, a od ledna si budete moci zobrazit i počet volných parkovacích míst. Lázeňská oblast, kam potřebujete povolenku k vjezdu, je v této mapě vyšrafovaná. Dopravní portál napojíme od ledna i na naši aplikaci.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Podrobně jste popsal smartová řešení. Pojďme nyní k vozovému parku. V jaké jsou vaše vozy „kondici“?

Ve velice dobré. Průměrné stáří našich vozů je šest let, v tuzemsku jsme tedy skutečně na špici. Letos jsme navíc zakoupili čtrnáct nových vozidel a jsme kompletně nízkopodlažní, což je skvělá zpráva nejen pro vozíčkáře, ale i maminky s kočárky. V našich vozech už je samozřejmostí klimatizace či wifi připojení, ve vozech jsou také nabíjecí porty či informační obrazovky s přehledem stanic.

Dopravní podnik Karlovy Vary neprovozuje pouze městskou hromadnou dopravu, ale věnuje se například i pořádání zájezdů. Jak tohle funguje a kdo všechno s vámi může jet?

Úplně každý. Zájemci se s námi mohou podívat do německých zábavních parků, jmenujme třeba Legoland či Playmobil, do zoologických zahrad v Plzni, Liberci či Norimberku, dále také na hrady a zámky a mnoho dalších zajímavých míst. Máme nový zájezdový autobus, který cestujícím nabízí opravdu veškerý komfort. Tradičně v době adventu pořádáme zájezdy na oblíbené vánoční trhy do Norimberka či do Drážďan, přičemž detailní informace zájemci naleznou na našich stránkách.

Když jsem zmínil advent, rád bych upozornil ještě na jednu naši novinku, což je náš nový autovláček, který má kompletně prosklené a plně vyhřívané vagónky. Vláček bude součástí letošních vánočních trhů v Karlových Varech.

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Změn k lepšímu se uskutečnilo opravdu hodně. V čem vidíte úspěch?

Ekonomiku naší společnosti se nám podařilo nastartovat tím správným směrem. Dosáhli jsme také na velké množství dotačních titulů a plánované projekty jsme díky skvělému týmu kolegů mohli také zrealizovat. Samozřejmě bez podpory vlastníka, tedy města Karlovy Vary a jeho vedení, by se nám toto nikdy nepodařilo.

Zmínil jste pracovní tým a kolegy, jak jste na tom z hlediska personální politiky?

Naším cílem je vytvořit našim zaměstnancům stabilní a kvalitní zázemí s možností osobního rozvoje a vzdělávání. Podporujeme tedy kvalitními benefity jako například pět týdnů dovolené, stravenky ve výši 90 Kč, příspěvek na penzijní připojištění, zkrácenou či pružnou pracovní dobu, jízdné zdarma, příspěvek na dovolenou a kulturní akce a samozřejmě materiálně technické zázemí.

Pro rok 2020 jsme získali dotační prostředky na vzdělávání, a můžeme tak pokračovat v osobním a profesním rozvoji našich kolegů. Díky personální politice jsme dvakrát po sobě získali ocenění jako Zaměstnavatel regionu pro Karlovarský kraj (třetí místo v kategorii do 500 zaměstnanců, pozn. red.).

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku

Spolu s dalšími dopravními podniky v tuzemsku se DPKV zapojil v listopadu do charitativní kampaně Movember, jejímž účelem je získání finančních prostředků na výzkum a léčbu urologických nádorů a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Zapojuje se podnik pravidelně do dobročinných akcí?

Připojili jsme se například k celonárodní sbírce pro SOS dětské vesničky, která má jasný cíl: aby už žádné dítě nemuselo vyrůstat bez rodiny. Bližší informace k tomu, jak se do kampaně zapojit a podpořit tyto SOS dětské vesničky, lidé najdou na webu této sbírky.

Jaké jsou plány DPKV do budoucna?

Obecně bychom rádi pokračovali v nastaveném trendu smartových řešení, abychom našim cestujícím a zákazníkům poskytovali kvalitní a komfortní služby a vždy se k nám rádi vraceli. Chceme být pro zákazníky příjemnou volbou ne proto, že musejí, ale zkrátka proto, že chtějí.

Současně budeme pokračovat v práci tak, aby vnímání naší společnosti bylo takové, že jsme seriózní a kvalitní zaměstnavatel, u kterého stojí za to pracovat. 

Držíme krok s dobou, říká šéf karlovarského dopravního podniku
  • Nejčtenější

Jihočeská firma vyrábí hygienické produkty na ochranu proti koronaviru

Komerční sdělení Když koronavirus zasáhl do života v Česku, mnohé se muselo ze dne na den změnit. Na pandemii zareagovala velmi rychle...

Zájem o nové byty v krizi vzrostl. V Praze se zahajují nové projekty

Komerční sdělení I přes koronavirovou krizi zájem o nové byty vzrostl. Proto už v dubnu zařadil Central Group do prodeje byty v projektu...

Léto na zahradě nebo na terase? Bioklimatická pergola vám dopřeje stín

Komerční sdělení Blíží se léto a spousta z nás musela změnit svoje plány a dovolenou u moře vyměnit za krásy Česka. Ať už se chystáte na...

Zabere Sparta? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Komerční sdělení Sparta vs. Plzeň! Česká první fotbalová liga nabírá hned po nucené pauze pořádné tempo a láká na dlouho očekávané mače....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Už nikdy nechci být tlustá. Jak zdravě jíst a zhubnout?

Komerční sdělení Přečtěte si příběh Hanky Púllové, která zhubla 18 kg díky správné volbě. Dnes říká: „Už nikdy nechci být tlustá!“

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  • Další z rubriky

HLEĎSEBSKÉ SLAVNOSTI - mega akce pro malé i velké v sobotu 8. června

Komerční sdělení I letos se uskuteční nedaleko Mariánských Lázní neobvykle rozsáhlá slavnost. Od 11 hodin ožije rozsáhlý prostor...

FREY v Marktredwitz vyhrál „Store of the Year Award 2020“

Komerční sdělení Nejvyšší ocenění Obchod roku je poprvé v bavorském obvodu Horní Franky, 120 kilometrů od Plzně. Významné ocenění...

Dnešní Nemocnice Kadaň

Komerční sdělení Nemocnice v Kadani je stabilní a rozvíjející se zařízení, které plní svůj hlavní úkol: poskytovat zdravotní péči v...

Dnešní Nemocnice Kadaň

Komerční sdělení Nemocnice v Kadani je stabilní a rozvíjející se zařízení, které plní svůj hlavní úkol: poskytovat zdravotní péči v...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...