Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční nabídky úvěrů se valí ze všech stran. Neztraťte se v nich

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vánoce se pomalu blíží a podle průzkumů mají být opět štědřejší než kdykoliv předtím. Reklamy spotřebitelských úvěrů finančních institucí jsou v plném proudu a předhání se v tom, které nabídky úvěrů jsou "zaručeně nejvýhodnější". Jak se ale v široké nabídce zorientovat a vyplatí se vůbec zadlužit se na Vánoce?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vánoční nabídky úvěrů | foto: COFIDIS s.r.o.

Vánoce s úvěrem = celý rok na splátky

Všichni odborníci se bezesporu shodnou, že úvěr na vánoční dárky je stejný luxus, jako třeba na dovolenou.

"Musíme počítat s tím, že nás dárky budou stát díky úrokům o něco více a také mít na paměti, že se kvůli jednomu prchlivému okamžiku můžeme zadlužit na poměrně dlouhou dobu," upozorňuje Marie Slepánková, marketingový specialista společnosti COFIDIS.

Nedokážeme-li hospodařit s financemi tak, že si na vánoční dárky nenašetříme v průběhu běžného roku, neměli bychom se do úvěru vůbec pouštět. Pokud ovšem máme pro nedostatek úspor během roku vhodnou omluvu a jsme si jisti, že bez úvěru to letos prostě nepůjde, alespoň si jednotlivé nabídky úvěrů pečlivě spočítejme.

Než vůbec začneme o nějaké nabídce spotřebitelských úvěrů vážně uvažovat, porovnejme si své příjmy, výdaje a zároveň je dobré ujasnit si, co od úvěru očekáváme. Hledáme nabídky úvěrů s nízkou splátkou, nízkým úrokem či krátkou dobou splácení?

Pojištění může pomoci

V úvahách v žádném případě neopomeňme mimořádné události, které mohou v průběhu splácení nastat. Může se stát, že ztratíme zaměstnání či dlouhodobě onemocníme, což může ohrozit naše možnosti řádného splácení úvěru.

"Většina finančních společností nabízí proti těmto a podobným rizikům pojištění, o kterém bychom měli také uvažovat. I když pojištění splátku úvěru navýší, ochrání nás i naše blízké v případě nepříjemné události," vysvětluje Marie Slepánková z COFIDISu.

"Je ale dobré znát podmínky pojištění a výluky, které se k jednotlivým typům pojistných událostí vztahují," dodává. 

Někdy se můžeme například setkat s tím, že k pojistnému plnění dochází až po určitém období pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání apod.

Reklamy už vám nic nezatají. Skutečně?

Cofidis – Vánoční nabídky úvěrů

Od počátku tohoto roku jsou výrazně upravena pravidla pro reklamu spotřebitelských úvěrů. Finanční společnosti, které vystavují nabídky úvěrů, v nich musí přesně informovat o všech parametrech úvěru jako je RPSN či úroková sazba.

Na reprezentativním příkladu výpočtu RPSN pak musí být jasně uvedena výše splátky, RPSN, úrok, doba trvání úvěru a celková částka, kterou je třeba zaplatit. Vzhledem k omezenému prostoru samotné inzerce či časovému limitu TV spotu nejsou mnohdy tyto informace dostatečně viditelné, a proto je nezbytné seznámit se s podmínkami úvěru před podpisem smlouvy. Ověřme si sazbu RPSN, která zohledňuje nejen úrok, ale i všechny další poplatky, které věřiteli za úvěr zaplatíme, tzn. naše skutečné náklady na úvěr.

Na internetu se objevuje stále více podvodníků. Dejte si na nabídky úvěrů pozor!

V poslední době se objevují na internetu weby s obecnými či nekonkrétními názvy, které lákají na výhodné úvěry. Jejich nabídky úvěrů slibují obvykle úvěry bez prověřování v registrech, výhodnou úrokovou sazbu či žádné skryté poplatky. Často však chybí další důležité údaje jako je například RPSN. V některých případech si dokonce společnost za "zprostředkování" účtuje poplatky.

"Vybírejme a porovnávejme proto nabídky úvěrů takových finančních společností, které jsou přímo členy nějaké asociace, která zavazuje firmy dodržovat určitý etický kodex, například Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA)," doporučuje Marie Slepánková.

"Žádost o půjčku je vždy nejlepší provést u prověřeného poskytovatele půjček, a to přímo na internetových stránkách společnosti nebo telefonicky. U seriózních společností by měla být žádost o půjčku bezplatná," dodává na závěr.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Dorotheum představí Reynkovy grafiky, jež se po letech vrací do Česka

Bohuslav Reynek: Návrat / Retour, Pieta s růžemi, suchá jehla s monotypem

Aukční dům Dorotheum otevře podzimní sezónu ve velkém stylu. Pouhý rok po úspěšném projektu Bohuslav Reynek 99+1 zahájí...

Pasivní bydlení: roli hraje úspora, ale i komfort

Výstavba rodinných domů ALEA v Říčanech u Brna

Zelené technologie se při výstavbách bydlení masivně prosazují také v Česku. Za posledních dvacet let ušly dlouhou...

Univerzita přesně k vašim službám

Univerzita přesně k vašim službám

Je statisticky dokázáno, že čím má člověk vyšší vzdělání, tím pravděpodobně najde lepší uplatnění. Dnes je na trhu...

Najdete na iDNES.cz