Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční nabídky úvěrů se valí ze všech stran. Neztraťte se v nich

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vánoce se pomalu blíží a podle průzkumů mají být opět štědřejší než kdykoliv předtím. Reklamy spotřebitelských úvěrů finančních institucí jsou v plném proudu a předhání se v tom, které nabídky úvěrů jsou "zaručeně nejvýhodnější". Jak se ale v široké nabídce zorientovat a vyplatí se vůbec zadlužit se na Vánoce?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vánoční nabídky úvěrů | foto: COFIDIS s.r.o.

Vánoce s úvěrem = celý rok na splátky

Všichni odborníci se bezesporu shodnou, že úvěr na vánoční dárky je stejný luxus, jako třeba na dovolenou.

"Musíme počítat s tím, že nás dárky budou stát díky úrokům o něco více a také mít na paměti, že se kvůli jednomu prchlivému okamžiku můžeme zadlužit na poměrně dlouhou dobu," upozorňuje Marie Slepánková, marketingový specialista společnosti COFIDIS.

Nedokážeme-li hospodařit s financemi tak, že si na vánoční dárky nenašetříme v průběhu běžného roku, neměli bychom se do úvěru vůbec pouštět. Pokud ovšem máme pro nedostatek úspor během roku vhodnou omluvu a jsme si jisti, že bez úvěru to letos prostě nepůjde, alespoň si jednotlivé nabídky úvěrů pečlivě spočítejme.

Než vůbec začneme o nějaké nabídce spotřebitelských úvěrů vážně uvažovat, porovnejme si své příjmy, výdaje a zároveň je dobré ujasnit si, co od úvěru očekáváme. Hledáme nabídky úvěrů s nízkou splátkou, nízkým úrokem či krátkou dobou splácení?

Pojištění může pomoci

V úvahách v žádném případě neopomeňme mimořádné události, které mohou v průběhu splácení nastat. Může se stát, že ztratíme zaměstnání či dlouhodobě onemocníme, což může ohrozit naše možnosti řádného splácení úvěru.

"Většina finančních společností nabízí proti těmto a podobným rizikům pojištění, o kterém bychom měli také uvažovat. I když pojištění splátku úvěru navýší, ochrání nás i naše blízké v případě nepříjemné události," vysvětluje Marie Slepánková z COFIDISu.

"Je ale dobré znát podmínky pojištění a výluky, které se k jednotlivým typům pojistných událostí vztahují," dodává. 

Někdy se můžeme například setkat s tím, že k pojistnému plnění dochází až po určitém období pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání apod.

Reklamy už vám nic nezatají. Skutečně?

Cofidis – Vánoční nabídky úvěrů

Od počátku tohoto roku jsou výrazně upravena pravidla pro reklamu spotřebitelských úvěrů. Finanční společnosti, které vystavují nabídky úvěrů, v nich musí přesně informovat o všech parametrech úvěru jako je RPSN či úroková sazba.

Na reprezentativním příkladu výpočtu RPSN pak musí být jasně uvedena výše splátky, RPSN, úrok, doba trvání úvěru a celková částka, kterou je třeba zaplatit. Vzhledem k omezenému prostoru samotné inzerce či časovému limitu TV spotu nejsou mnohdy tyto informace dostatečně viditelné, a proto je nezbytné seznámit se s podmínkami úvěru před podpisem smlouvy. Ověřme si sazbu RPSN, která zohledňuje nejen úrok, ale i všechny další poplatky, které věřiteli za úvěr zaplatíme, tzn. naše skutečné náklady na úvěr.

Na internetu se objevuje stále více podvodníků. Dejte si na nabídky úvěrů pozor!

V poslední době se objevují na internetu weby s obecnými či nekonkrétními názvy, které lákají na výhodné úvěry. Jejich nabídky úvěrů slibují obvykle úvěry bez prověřování v registrech, výhodnou úrokovou sazbu či žádné skryté poplatky. Často však chybí další důležité údaje jako je například RPSN. V některých případech si dokonce společnost za "zprostředkování" účtuje poplatky.

"Vybírejme a porovnávejme proto nabídky úvěrů takových finančních společností, které jsou přímo členy nějaké asociace, která zavazuje firmy dodržovat určitý etický kodex, například Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA)," doporučuje Marie Slepánková.

"Žádost o půjčku je vždy nejlepší provést u prověřeného poskytovatele půjček, a to přímo na internetových stránkách společnosti nebo telefonicky. U seriózních společností by měla být žádost o půjčku bezplatná," dodává na závěr.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Objevujete? Objevte Baskicko!

Objevujete? Objevte Baskicko!

Baskicko je zemí skvělých kuchařů, horalů, rybářů a v poslední době také turistů. Máte-li plné zuby konvenčních...

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Česko má zázemí i vizi, říká manažer agentury ESA

Frank Salzgeber, šéf programu technologických transferů Evropské kosmické...

České republice se vyplatilo, že pojímá vyvíjení a využívání kosmických technologií byznysově, nikoli čistě vědecky

Najdete na iDNES.cz