Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Valeo seznámilo novináře s novou asistenční funkcí Working Zone Assist

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost Valeo nedávno představila novou asistenční funkci, která využívá nejvyspělejší senzorické technologie současnosti. Vývoj komponentů a systémů pro automobily jde prudce dopředu, Valeo tak do svých řad stále přibírá nové inženýry, kteří by se podíleli na vývoji špičkových technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Valeo seznámilo novináře s novou asistenční funkcí Working Zone Assist | foto: Valeo autoklimatizace, k.s

Společnost Valeo je předním dodavatelem komponentů a systémů pro světové automobilky. Její technické a vývojové R&D (Research & Development) centrum, které v pražském Hloubětíně vyvíjí systémy pro inteligentní automobily, představilo v nedávné době veřejnosti v německém Hockeinheimu prototyp nové asistenční funkce zvané Working Zone Assist (WZA), která řidičům pomáhá při bezpečném projetí zúženými úseky s provizorními svodidly.

S asistenční funkcí WZA spolehlivě projedete zúženým pruhem

Tato asistenční funkce detekuje okolní prostředí pomocí kombinace ultrazvukových čidel pro hlídání boků automobilu a speciálního laser scanneru, který snímá situaci před ním, a to až do vzdálenosti 200 m. Tento laserový senzor, který je v současné době jednou z nejvyspělejších senzorických technologií, umožňuje detekovat objekty před vozidlem.

Na základě nasnímaných dat systém vyhodnotí situaci kolem vozidla a aplikuje pomocnou sílu do volantu tak, aby řidiči pomohl vyhnout se svodidlům, bariérám či kuželům, nebo jej pomohl bezpečně nasměrovat do středu jízdního pruhu mezi svodidla a automobil ve vedlejším pruhu. WZA také kontroluje šířku pruhu pro bezpečné projetí. Pokud je mezera pro automobil příliš úzká, systém řidiče varuje.

Valeo seznámilo novináře s novou asistenční funkcí Working Zone Assist

30 novinářů projelo závodní okruh F1 s Working Zone Assist

Asistenční funkci Working Zone Assist si v Hockenheimu vyzkoušelo 30 novinářů, a to přímo na závodním okruhu, kde každoročně probíhá velká cena Formule 1.

Na trati zažili provoz v zúženém pruhu s přejezdem do vedlejšího, vše ohraničeno dopravními kužely. Tuto situaci můžeme často potkat na českých dálnicích a nejen nezkušené řidiče může pořádně znejistit. S asistenční funkcí WZA si ale novináři tuto jízdu opravdu užili a projeli překážkami jako profesionální řidiči.

Firma Valeo současně s WZA představila veřejnosti také mnoho dalších technologií, které ukazují směr, jakým se bude ubírat v následujících letech vývoj automobilů. Patří mezi ně elektronická zrcátka e-mirror, která přinášejí zlepšení aerodynamiky vozů a lepší přehled pro řidiče i v oblasti tzv. „mrtvého úhlu“, monitorování únavy řidiče pomocí kamer sledujících pohyb očí, stěrače Aquablade se zabudovaným ostřikovacím systémem dosahující mnohem vyšší účinnosti při čištění skel než běžné stěrače s ostřikovači, systém automatického parkování Park4U remote a další převratné novinky pro komfortnější a bezpečnější jízdu autem.

Vývojové centrum společnosti Valeo v Praze úzce spolupracuje se svými zahraničními pobočkami nejen v Německu, kde novináři měli možnost otestovat novou asistenční funkci, ale i v Irsku a dalších zemích.

Valeo seznámilo novináře s novou asistenční funkcí Working Zone Assist
Valeo seznámilo novináře s novou asistenční funkcí Working Zone Assist

Rozmach vývoje automobilových technologií vede k neustálému rozšiřování týmu inženýrů

Se sériovým zavedením Working Zone Assist počítá firma Valeo v roce 2017. Vývoj této i dalších funkcí bude i nadále probíhat v pražském vývojovém centru Valea, které současně s rozmachem technologií pro automobilový průmysl rozšiřuje svůj tým inženýrů. Do konce roku 2019 očekává, že se vývojové centrum rozroste ze současného počtu 120 zaměstnanců na více než 400.

Po celém světě má společnost Valeo přes 70 tisíc zaměstnanců a firma Valeo Autoklimatizace k. s., která v Rakovníku zastřešuje české pobočky této nadnárodní společnosti, získala v roce 2013 v prestižní celonárodní soutěži Zaměstnavatel roku 2. místo v kategorii Středočeského kraje do 5 000 zaměstnanců, v roce 2014 v téže kategorii obsadila 1. místo.

Více informací o společnosti Valeo najdete na www.valeorakovnik.cz a www.valeo.com.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz