Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vadí vám brýle při sportu? Vyzkoušejte kontaktní čočky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nemusíte být zrovna olympionik, ale prostě si jen rádi občas zasportujete. Koneckonců různé druhy sportu, běhání, fitness a vůbec aktivní odpočinek jsou nyní považovány za nezbytnou součást zdravého životního stylu. Pokud ale potřebujete korekci zraku a jste zvyklí nosit brýle, narážíte při takových aktivitách na řadu omezení. Jak se jich zbavit? Vyzkoušejte kontaktní čočky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vadí Vám brýle při sportu? Vyzkoušejte kontaktní čočky! | foto: Axis Optik

Mnoho lidí volí kontaktní čočky právě pro svoje sportovní aktivity. Kontaktní čočky totiž nejen korigují dioptrickou vadu, ale mají další výhody. V porovnání s brýlemi rozšiřují zorné pole a zlepšují periferní vidění.

I při rychlých pohybech perfektně sedí a nepadají z obličeje, lze je bez problémů nosit pod dalšími ochrannými pomůckami - například lyžařské nebo jiné helmy a podobně. Kontaktní čočky se také nezamlžují tak jako brýle.

Chystáte se na lyže? Nebo k moři? Pořiďte si kontaktní čočky

Řada lyžařů či běžkařů se každoročně v zimě trápí, jak si pod lyžařské brýle nasoukat ty dioptrické. Odvážlivci, kteří lyžují či běžkují jen s dioptrickými brýlemi, se potýkají s větrem, sněhovými vločkami nebo se zamlžováním. A jsou sporty, které lze s brýlemi provozovat jen velmi obtížně, například plavání, fotbal, tenis, squash, jogging nebo různá aerobní cvičení, kdy člověk dělá rychlé pohyby, při kterých mu mohou brýle spadnout.

Optimálním řešením je proto při těchto příležitostech nahradit dioptrické brýle měkkými kontaktními čočkami. Nezapomeňte také zvolit kontaktní čočky, které navíc mají i UV filtr*. Ten pomůže Vaše oči ochránit před škodlivým UV zářením.

VYZKOUŠEJTE KONTAKTNÍ ČOČKY

A jaké kontaktní čočky tedy zvolit? A co musím udělat pro to, abych čočky mohl/a začít nosit?

Zejména pokud začínáte s nošením kontaktních čoček, možná si nejste zatím jisti, zda je budete chtít opravdu nosit každý den nebo jinak pravidelně. Právě pro vás mohou být tou pravou volbou jednorázové jednodenní kontaktní čočky. Zejména pokud nenosíte kontaktní čočky každý den, nechcete se každý den starat o jejich čištění nebo trpíte alergiemi, jednodenní kontaktní čočky vám dávají tu pravou svobodu.

Vyhodíte je vždy večer a ráno nasadíte zcela nové. Nemohou se na nich vytvořit usazeniny, které vznikají při několikadenním nošení, a není potřeba je čistit. Mnoho očních odborníků i nositelů čoček doporučuje jednodenní kontaktní čočky jako nejzdravější a nejpohodlnější způsob nošení.

Pokud při běžných aktivitách potřebujete korekci zraku, při sportování jsou pro Vás nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky, například 1•DAY ACUVUE® MOIST® nebo 1•DAY ACUVUE® TruEye™. Po použití či jednodenním nošení je jednoduše vyhodíte.

Stejně jako další kontaktní čočky ACUVUE® se velmi snadno nandávají a sundávají. Miliony lidí na celém světě to tak dělají každý den – proč ne i Vy?
S kontaktními čočkami ACUVUE® se můžete naplno věnovat všem sportům, které máte rádi, u kterých se bavíte a díky nimž se udržujete v dobré kondici.

Axis Optik

Vyzkoušení kontaktních čoček je možné přímo v prodejnách Axis Optik

Když se rozhodnete vyzkoušet kontaktní čočky, navštivte očního odborníka - kontaktologa - a požádejte ho o osvědčenou kvalitní značku čoček. V očních optikách Axis Optik vám oční odborníci ukáží, jak s čočkami zacházet (jak je nasadit a vyjmout) a vysvětlí principy péče o vaše čočky.

Samozřejmě vám také změří zrak a poradí optimální řešení při výběru kontaktních čoček. Při první konzultaci v optikách Axis Optik dostanete také na několik dní zkušební čočky, abyste si ten nový pocit a svobodu, kterou kontaktní čočky přinášejí, vyzkoušeli.

Provozovny Axis Optik

*Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Pomocníci pro čištění pleti: Sonický přístroj i obyčejný kartáček

Pomocníci pro čištění pleti: Sonický přístroj i obyčejný kartáček

Arome.cz Do postele byste se s make-upem neodvážily, pleť poctivě drhnete gelem i peelingem, a tvář máte přesto plnou "nedokonalo...

Najdete na iDNES.cz