Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vadí vám brýle při sportu? Vyzkoušejte kontaktní čočky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nemusíte být zrovna olympionik, ale prostě si jen rádi občas zasportujete. Koneckonců různé druhy sportu, běhání, fitness a vůbec aktivní odpočinek jsou nyní považovány za nezbytnou součást zdravého životního stylu. Pokud ale potřebujete korekci zraku a jste zvyklí nosit brýle, narážíte při takových aktivitách na řadu omezení. Jak se jich zbavit? Vyzkoušejte kontaktní čočky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vadí Vám brýle při sportu? Vyzkoušejte kontaktní čočky! | foto: Axis Optik

Mnoho lidí volí kontaktní čočky právě pro svoje sportovní aktivity. Kontaktní čočky totiž nejen korigují dioptrickou vadu, ale mají další výhody. V porovnání s brýlemi rozšiřují zorné pole a zlepšují periferní vidění.

I při rychlých pohybech perfektně sedí a nepadají z obličeje, lze je bez problémů nosit pod dalšími ochrannými pomůckami - například lyžařské nebo jiné helmy a podobně. Kontaktní čočky se také nezamlžují tak jako brýle.

Chystáte se na lyže? Nebo k moři? Pořiďte si kontaktní čočky

Řada lyžařů či běžkařů se každoročně v zimě trápí, jak si pod lyžařské brýle nasoukat ty dioptrické. Odvážlivci, kteří lyžují či běžkují jen s dioptrickými brýlemi, se potýkají s větrem, sněhovými vločkami nebo se zamlžováním. A jsou sporty, které lze s brýlemi provozovat jen velmi obtížně, například plavání, fotbal, tenis, squash, jogging nebo různá aerobní cvičení, kdy člověk dělá rychlé pohyby, při kterých mu mohou brýle spadnout.

Optimálním řešením je proto při těchto příležitostech nahradit dioptrické brýle měkkými kontaktními čočkami. Nezapomeňte také zvolit kontaktní čočky, které navíc mají i UV filtr*. Ten pomůže Vaše oči ochránit před škodlivým UV zářením.

VYZKOUŠEJTE KONTAKTNÍ ČOČKY

A jaké kontaktní čočky tedy zvolit? A co musím udělat pro to, abych čočky mohl/a začít nosit?

Zejména pokud začínáte s nošením kontaktních čoček, možná si nejste zatím jisti, zda je budete chtít opravdu nosit každý den nebo jinak pravidelně. Právě pro vás mohou být tou pravou volbou jednorázové jednodenní kontaktní čočky. Zejména pokud nenosíte kontaktní čočky každý den, nechcete se každý den starat o jejich čištění nebo trpíte alergiemi, jednodenní kontaktní čočky vám dávají tu pravou svobodu.

Vyhodíte je vždy večer a ráno nasadíte zcela nové. Nemohou se na nich vytvořit usazeniny, které vznikají při několikadenním nošení, a není potřeba je čistit. Mnoho očních odborníků i nositelů čoček doporučuje jednodenní kontaktní čočky jako nejzdravější a nejpohodlnější způsob nošení.

Pokud při běžných aktivitách potřebujete korekci zraku, při sportování jsou pro Vás nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky, například 1•DAY ACUVUE® MOIST® nebo 1•DAY ACUVUE® TruEye™. Po použití či jednodenním nošení je jednoduše vyhodíte.

Stejně jako další kontaktní čočky ACUVUE® se velmi snadno nandávají a sundávají. Miliony lidí na celém světě to tak dělají každý den – proč ne i Vy?
S kontaktními čočkami ACUVUE® se můžete naplno věnovat všem sportům, které máte rádi, u kterých se bavíte a díky nimž se udržujete v dobré kondici.

Axis Optik

Vyzkoušení kontaktních čoček je možné přímo v prodejnách Axis Optik

Když se rozhodnete vyzkoušet kontaktní čočky, navštivte očního odborníka - kontaktologa - a požádejte ho o osvědčenou kvalitní značku čoček. V očních optikách Axis Optik vám oční odborníci ukáží, jak s čočkami zacházet (jak je nasadit a vyjmout) a vysvětlí principy péče o vaše čočky.

Samozřejmě vám také změří zrak a poradí optimální řešení při výběru kontaktních čoček. Při první konzultaci v optikách Axis Optik dostanete také na několik dní zkušební čočky, abyste si ten nový pocit a svobodu, kterou kontaktní čočky přinášejí, vyzkoušeli.

Provozovny Axis Optik

*Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Objevte originální a celosvětově oblíbené stříbrné šperky značek OHM Beads, Redbalifrog, Elfbeads nebo moderní...

Najdete na iDNES.cz