Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V létě chraňte zvířata proti klíšťatům i proti horku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý dobrý majitel psa nebo kočky ví, že už od jara je třeba chránit svého čtyřnohého kamaráda proti klíšťatům, blechám a dalším parazitům. Ovšem parazité nejsou to jediné, co zvířatům zejména v letním horku hrozí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V létě chraňte zvířata proti klíšťatům i proti horku | foto: BAYER

V letních vedrech je důležitý stály přísun vody i pro vaše zvíře, všem domácím miláčkům je nutné zejména v letních vedrech zabezpečit krom ochrany proti klíšťatům a ostatním parazitům také stálý přísun vody. Ať už s nimi jedete na dovolenou nebo jste přes den v práci, nezapomínejte vodu nejen dolévat, ale také měnit, aby se v ní v teple nemnožili choroboplodné zárodky.

Boudu pravidelně větrejte a umístěte ji do stínu, kde se zvíře může vyhnout sluníčku a polednímu horku. To platí i pro košíky, domečky a klece na zvířata, umístěná v bytě. Pozor, kam dopadá přes den sluníčko.

Během tropických veder se vyhněte namáhavému cvičení se zvířetem. Nadměrná námaha může způsobit teplotní stres nebo mdloby. Optimální venkovní teploty závisí na plemenu a velikosti zvířete. Zeptejte se vašeho veterináře na specifická doporučení, která se týkají vašeho zvířete.

Upozornění: Pokud máte podezření, že se u vašeho zvířete projevil teplotní stres nebo kolaps (velmi těžké dýchaní, sucho v tlamě), zvlhčete zvíře vlažnou, nikoli studenou vodou (ve vaně nebo jemným postřikem zahradní hadicí) a ihned zavolejte veterináře.

Dbejte na ochranu proti klíšťatům i úpravu srsti zvířete

Zatímco my se můžeme převlékat, případně v letním horku svléknout až na kůži, zvířata tuto možnost nemají. Proto dbejte na ochranu proti klíšťatům i úpravu srsti zvířete. Dlouhá a hustá srst zadržuje vlhkost a přispívá tak k vzniku kožních onemocnění.

Pravidelně proto stříhejte a češte srst vašeho mazlíčka. Nechte vaše zvíře naočkovat proti infekčním nemocem (např. parvoviróza, felinní leukémie). Zvířata přijdou v letních měsících častěji do kontaktu s ostatními zvířaty  a snadněji a rychleji se tak šíří různé nemoci.

Prevence nejen proti klíšťatům

Od začátku sezóny používejte přípravky proti klíšťatům (např. obojky Kiltix a Bolfo), blechám a komárům (např. Advantix spot-on pro psy) a srdečním červům. Zapamatujte si, že prevence je jednodušší a levnější než terapie. Například srdeční červivost přenášená komáry už bohužel není doménou jen jižních států a příležitostné dovolené se psem v autě.

BEAUFORT s.r.o.

Krom ochrany proti klíšťatům nezapomeňte také na pravidelné odčervování aspoň jednou za tři měsíce (např. ochucenými tabletami Drontal, které jsou volně k dostání i v lékárnách). Odčervení je vhodné zejména po dovolené a důležité v místech, kde má pes přístup k výkalům jiných zvířat.

Abyste omezili přístup zvířete k parazitům a znemožnili rozmnožování parazitů, starejte se o výběh, odstraňujte výkaly a stojatou vodu (např. nádoby s vodou na polévání rostlin), upravujte keříky a stromy.

Herbicidy mohou otrávit vaše zvíře

Látky na ničení škůdců jako jsou hlodavci a slimáci jsou pro zvířata po sežrání jedovaté. Proto zamezte zvířeti přístup do míst, kde se takové látky skladují. Také herbicidy mohou otrávit vaše zvíře, proto ho ještě tři dni po ošetření trávníku a rostlin nepouštějte na tyto plochy. Po příchodu domů zvířeti umyjte tlapky, abyste ho zbavili možných reziduí.

Vozíte vašeho mazlíčka v autě? Nechávejte pootevřená okna

Z médií známe otřesné případy dětí i zvířat, které zůstaly zavřené v rozpáleném autě. Pokud parkujete na přímém slunci, přesáhne teplota ve vozidle lehce 30 stupňů. Nikdy proto nenechávejte vaše zvíře v autě bez dohledu delší dobu a pokud možno nechávejte trochu pootevřená okýnka.

Více o ochraně proti klíšťatům i dalších způsobech ochrany svého miláčka se dozvíte na webu protiklistatum.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Položte plovoucí podlahu

Položte plovoucí podlahu

K položení laminátové podlahy nepotřebujete lepidlo, šrouby ani hřebíky. Pokládka je tedy otázkou jen několika hodin....

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Zastiňte okno markýzou

Zastiňte okno markýzou.

Zastíní nejen okna, ale i posezení u domu či jeho část. Pomůže okennímu zastínění v ochraně před přímými slunečními...

Najdete na iDNES.cz