Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V létě chraňte zvířata proti klíšťatům i proti horku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý dobrý majitel psa nebo kočky ví, že už od jara je třeba chránit svého čtyřnohého kamaráda proti klíšťatům, blechám a dalším parazitům. Ovšem parazité nejsou to jediné, co zvířatům zejména v letním horku hrozí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V létě chraňte zvířata proti klíšťatům i proti horku | foto: BAYER

V letních vedrech je důležitý stály přísun vody i pro vaše zvíře, všem domácím miláčkům je nutné zejména v letních vedrech zabezpečit krom ochrany proti klíšťatům a ostatním parazitům také stálý přísun vody. Ať už s nimi jedete na dovolenou nebo jste přes den v práci, nezapomínejte vodu nejen dolévat, ale také měnit, aby se v ní v teple nemnožili choroboplodné zárodky.

Boudu pravidelně větrejte a umístěte ji do stínu, kde se zvíře může vyhnout sluníčku a polednímu horku. To platí i pro košíky, domečky a klece na zvířata, umístěná v bytě. Pozor, kam dopadá přes den sluníčko.

Během tropických veder se vyhněte namáhavému cvičení se zvířetem. Nadměrná námaha může způsobit teplotní stres nebo mdloby. Optimální venkovní teploty závisí na plemenu a velikosti zvířete. Zeptejte se vašeho veterináře na specifická doporučení, která se týkají vašeho zvířete.

Upozornění: Pokud máte podezření, že se u vašeho zvířete projevil teplotní stres nebo kolaps (velmi těžké dýchaní, sucho v tlamě), zvlhčete zvíře vlažnou, nikoli studenou vodou (ve vaně nebo jemným postřikem zahradní hadicí) a ihned zavolejte veterináře.

Dbejte na ochranu proti klíšťatům i úpravu srsti zvířete

Zatímco my se můžeme převlékat, případně v letním horku svléknout až na kůži, zvířata tuto možnost nemají. Proto dbejte na ochranu proti klíšťatům i úpravu srsti zvířete. Dlouhá a hustá srst zadržuje vlhkost a přispívá tak k vzniku kožních onemocnění.

Pravidelně proto stříhejte a češte srst vašeho mazlíčka. Nechte vaše zvíře naočkovat proti infekčním nemocem (např. parvoviróza, felinní leukémie). Zvířata přijdou v letních měsících častěji do kontaktu s ostatními zvířaty  a snadněji a rychleji se tak šíří různé nemoci.

Prevence nejen proti klíšťatům

Od začátku sezóny používejte přípravky proti klíšťatům (např. obojky Kiltix a Bolfo), blechám a komárům (např. Advantix spot-on pro psy) a srdečním červům. Zapamatujte si, že prevence je jednodušší a levnější než terapie. Například srdeční červivost přenášená komáry už bohužel není doménou jen jižních států a příležitostné dovolené se psem v autě.

BEAUFORT s.r.o.

Krom ochrany proti klíšťatům nezapomeňte také na pravidelné odčervování aspoň jednou za tři měsíce (např. ochucenými tabletami Drontal, které jsou volně k dostání i v lékárnách). Odčervení je vhodné zejména po dovolené a důležité v místech, kde má pes přístup k výkalům jiných zvířat.

Abyste omezili přístup zvířete k parazitům a znemožnili rozmnožování parazitů, starejte se o výběh, odstraňujte výkaly a stojatou vodu (např. nádoby s vodou na polévání rostlin), upravujte keříky a stromy.

Herbicidy mohou otrávit vaše zvíře

Látky na ničení škůdců jako jsou hlodavci a slimáci jsou pro zvířata po sežrání jedovaté. Proto zamezte zvířeti přístup do míst, kde se takové látky skladují. Také herbicidy mohou otrávit vaše zvíře, proto ho ještě tři dni po ošetření trávníku a rostlin nepouštějte na tyto plochy. Po příchodu domů zvířeti umyjte tlapky, abyste ho zbavili možných reziduí.

Vozíte vašeho mazlíčka v autě? Nechávejte pootevřená okna

Z médií známe otřesné případy dětí i zvířat, které zůstaly zavřené v rozpáleném autě. Pokud parkujete na přímém slunci, přesáhne teplota ve vozidle lehce 30 stupňů. Nikdy proto nenechávejte vaše zvíře v autě bez dohledu delší dobu a pokud možno nechávejte trochu pootevřená okýnka.

Více o ochraně proti klíšťatům i dalších způsobech ochrany svého miláčka se dozvíte na webu protiklistatum.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Náhradní díly Kasumex: bezproblémové fungování zahradních strojů

Bezproblémové fungování zahradních strojů: náhradní díly Kasumex

Nejrůznějším druhům strojů a nářadí je rozhodně jedno společné. Vše, co používáte k práci v dílně, na zahradě nebo při...

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Najdete na iDNES.cz