Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Harrachově si užije zkušený i sváteční lyžař

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ani v letošní mírné zimě nemusí být české hory pro lyžaře zklamáním. Stačí si vybrat vhodný areál, kde zima zůstává zimou a kde sníh netaje. Máte-li chuť strávit jarní prázdniny nebo víkend na horách a užít si zimních radovánek se vším všudy, jako ideální místo se jeví Ski areál Harrachov.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sjezdovka Červená I. v Rýžovišti. | foto: Sportovní areál Harrachov a.s.

Vrstva sněhu na sjezdovkách se pohybuje kolem 35 centimetrů a v případě příznivého počasí se neustále zasněžuje, což ve výsledku znamená, že podmínky k lyžování se stále zlepšují. K tomu si připočtěte možné dobrodružství na bobové dráze, případně návštěvu sklárny a pivních lázní, Ski muzea anebo spanilou jízdu na železniční trati Zubačka, která je národní technickou památkou. 

Ski areál Harrachov myslí na zdatné lyžaře, začátečníky i rodiny s dětmi

Na Čertově hoře si mohou návštěvníci momentálně vybrat ze tří sjezdovek s různým stupněm obtížnosti. Mimořádné oblibě se těší Červená II., která končí až v centru města a na trase dlouhé 1850 metrů naskýtá malebné výhledy na Jizerské hory i majestátní Ještěd. Má mírný začátek a konec, zaujme však strmějším profilem ve svém středu. Spodní část sjezdovky Červená II. v Harrachově patří k vyhledávaným trasám začátečníků i rodičů s dětmi. Budete-li mít energii a chuť na večerní lyžování, můžete si ho dopřát právě v dolní části sjezdovky Červená II. Trasa se před večerním lyžováním vždy upravuje.

Pravidelná úprava trati před večerním lyžováním.

Pravidelná úprava trati před večerním lyžováním.

V Rýžovišti končí sjezdovky Červená I. pro pokročilejší lyžaře i mírná Modrá pro méně zdatné či začínající snowboardisty. Na všech sjezdovkách je vybudován zasněžovací systém a na Rýžoviště i "Čerťák“se pohodlně dostanete čtyřsedačkovými lanovkami. Sedačka na Čertovu horu nabízí i lákavý výhled, neboť kopíruje mamutí můstek, kde se letos v březnu uskuteční mistrovství světa v letech na lyžích.

Harrachov card: cesta do světa výhod

Pokud se rozhodnete pro Harrachov, určitě by vám neměla ujít možnost získání Harrachov Card. Jejími šťastnými majiteli se stanete zdarma, pokud zvolíte ubytování u některého z členů Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu (SCRH). 

Karta se dá u vybraných prodejců rovněž zakoupit. Díky ní pak po dobu svého pobytu využíváte výhodných cen při nákupu skipasů v celém Ski areálu Harrachov či dopravy skibusy zdarma. Čekají vás rovněž slevy v lyžařské škole pro vás i vaše děti, případně snížené vstupné v muzeích a na různých atrakcích jako bungee jumping, wellness služby, nebo slevy na konzumaci v restauračních zařízeních. 

Lyžováním to nekončí

Harrachov není jen synonymem pro sjezdové lyžování, nabízí i více než 110 kilometrů běžeckých tras a tři areály se skokanskými můstky, kam se můžete vypravit potěšit oko pohledem na atraktivní závody ve skocích na lyžích všech věkových kategorií. Chvíle odpočinku lze aktivně prožít na vycházkách přírodou, nebo pěkně v teple při návštěvě některého z muzeí. První variantou může být kilometr dlouhá bobová dráha se sedmnácti zatáčkami nebo Mumlavské vodopády, které tvoří v žulovém podloží obří kotle, tzv. Čertova oka. Teplo určitě najdete ve sklárně Novosad s historií sahající do počátku 18. století, další variantou je lesnická expozice Šindelka či Ski museum Harrachov i se sochou Krakonoše.

Rodiny s ratolestmi jistě ocení Park Tři Věže v blízkosti lanovky Delta plný her, zábavy, kvízů a soutěží. Maminky a tatínkové mohou spočinout v koutku pro dospělé, kde naberou potřebné síly, zatímco jejich dítka propadnou touze po dobrodružství.

Nejoblíbenějši a velmi široká je sjezdovka Červená II. do Harrachova.

Nejoblíbenějši a velmi široká je sjezdovka Červená II. do Harrachova.

Harrachov otevírá svou náruč

Ať jste nadšenými lyžaři, začátečníky, kteří hodlají své nové lyže teprve pokřtít, nebo míníte zasvětit do lyžování své potomky, volbou Harrachova určitě neprohloupíte. Další možnosti vyžití v Harrachově i aktuální informace o lyžařských podmínkách naleznete na www.skiareal.com

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Kremace zvířat aneb důstojný odchod člena rodiny

Krematorium zvířat Brno

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Z e-shopu mizí tuny ořechů i ovoce. Značka GRIZLY táhne tisíce zákazníků

Olomoucká firma GRIZLY.cz vsadila před čtyřmi lety na zdravý životní styl.

Internetový nákup zákazníky v Česku baví. Je totiž pohodlný a šetří čas. Boom nakupování po síti zažívá nyní i...

Najdete na iDNES.cz