Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Harrachově lze prožít adrenalinové i rodinné léto

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Napadlo vás, že ideální dovolenou můžete zažít na horách i v létě? Stačí vybrat správnou lokalitu, která nabízí řadu aktivit, turistických tras a zajímavých míst, která stojí za vidění. Takové příležitosti skýtá v letních měsících Harrachov. Panoramata Krkonoš máte zdarma jako bonus.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hlavní lanovka z centra Harrachova zůstává v provozu i v letních měsících | foto: Sportovní areál Harrachov a.s.

V Harrachově lze podnikat turistické výpravy, věnovat se cyklistice, užít si na bobové dráze, navštívit místní muzea, sklárnu nebo minipivovar i s pivními lázněmi. Senioři ocení klidné vycházky v přírodě, mladí sportovci adrenalinové zážitky, rodiny s dětmi uvítají blízkost Dětského parku nebo existenci Lanového centra Proud. Ideální ubytování naleznete v blízkosti lanovek na Čertovu horu v hotelech Skicentrum a Sporthotel.

Lanovkou na výlet

I v letních měsících zůstává v provozu hlavní lanovka z centra Harrachova, s níž se pohodlně dostanete na vrchol Čertovy hory, kde začíná značení všech turistických tras. Provoz lanovky je v létě prodloužen od 9 do 18 hodin a vyvézt nahoru se můžete každou půlhodinu. Na místě na vás čeká Brána Krkonoš, dřevěný čert i pohodlné lavice a stoly, originály, které ručně ze dřeva vyřezává zaměstnanec skiareálu Oldřich Balcar. O letních prázdninách bude na vrcholu zájemcům k dispozici zdarma také bludiště pro děti i dospělé. Ještě před samotným výletem se zvládnete lehce občerstvit, pobavit se, pokochat pohledem na hory a udělat pár fotografií.

V Harrachově lze prožít adrenalinové i rodinné léto

Na vrcholu na vás čeká pohodlné posezení na dřevěných lavicích i vyřezávaný čert.


Na nenáročnou trasu se vydáte po modré značce, která vás dovede na Janovu skálu nebo na rozcestí Studenov či Ručičky. Z Ručiček lze pokračovat po zelené na Dvoračky, které vám naskytnou krásný pohled na údolí s Rokytnicí nad Jizerou. K nejznámějšímu útvaru Krkonoš, Harrachovým kamenům, doputujete po červené, po stejné trase se dostanete na Mohylu s památníkem lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, k Pančavskému vodopádu nebo Labské boudě.

Využijte HARRACHOV CARD

Dovolená plná výhod a slev vás čeká s HARRACHOV CARD. Na její bezplatné vydání máte automaticky nárok, pokud se ubytujete u člena Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Při příjezdu kartu dostanete od svého ubytovatele na celou délku vašeho pobytu. Kartu s omezenou časovou platností lze zakoupit i u vybraných prodejců nebo online za 100 Kč pro dospělého (za 20 Kč pro děti od 4 do 13 let), v létě vám platí celé dva měsíce, které si sami zvolíte.

Slevy a výhody na vás s kartou čekají při sportovních aktivitách, v kulturních zařízeních, muzeích, při návštěvě wellness i v restauracích, a to nejen v Harrachově a okolí, ale také v sousedním Polsku. Nenechte si ujít návštěvu v polských nově otevřených termálních lázních Termy Cieplickie. Více o čerpání výhod na www.harrachovcard.cz.

Zabavte se v Dětském parku i na bobové dráze

Rodiče jistě rádi nechají vyřádit své ratolesti v Dětském parku, který se nachází u dolní stanice lanové dráhy. Dřevěný hrad a dovádění na slack line je zdarma, na skákací hrad nebo na nafukovací trampolínu máte jeden volný vstup s jízdenkou na lanovou dráhu, jinak není problém zakoupit si časově neomezenou vstupenku. Vstup na jednu atrakci je na libovolně dlouhou dobu. 

V Harrachově lze prožít adrenalinové i rodinné léto

Dětský park s trampolínou a skákacím i dřevěným hradem se nachází u dolní stanice lanové dráhy.

Další lákavou aktivitou je kilometr dlouhá Bobová dráha Harrachov se sedmnácti zatáčkami a převýšením 38 metrů. V provozu je celoročně a nabízí i možnost večerních jízd s osvětlením.

V Harrachově lze prožít adrenalinové i rodinné léto

V Krkonoších se dá absolvovat mnoho zážitků, nebraňte se nordic walking, cyklovýletům s možností propojení stezek s cyklotrasami v Jizerských horách i v polských Sklarszkých Porebech. Adrenalin vám zvýší Vertical park nebo čtyřkolky, lze provozovat i geocaching. O široké škále vyžití se dozvíte více na www.skiareal.com.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Najdete na iDNES.cz