Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Česku funguje první sdílená pojišťovna. Vrací lidem část pojistného

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cestovní pojištění je pouze jednou z možností, jak se na dovolené chránit před bezpečnostními riziky. První klubová pojišťovna nabízí jako jediná v Česku a první ve světě kromě vysokého krytí škod také vrácení peněz za nevyčerpané pojistky. Její systém je založen na benefitech sdílené ekonomiky.

V Česku funguje první sdílená pojišťovna. Vrací lidem část pojistného | foto: První klubová pojišťovna

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letos v létě oslaví První klubová pojišťovna tříleté výročí od svého založení. Od té doby si získala přízeň zhruba šesti tisíc klientů, získala jako jediná peer to peer pojišťovna licenci ČNB a podporu velkých investorů – RSJ Karla Janečka a od letoška také společnosti Partners. Původnímu principu zůstává ale věrná. Drží se hesla, že pojišťovna má fungovat komunitně a solidárně.

„Učíme lidi, že zaplacené peníze jsou jejich. My je pouze spravujeme. Za to si bereme 17 procent. Čtvrtinu z peněz nevyplacených na škody pak vkládáme do fondu rezerv. Zbytek klientům rozdělujeme zpět. Také je nedržíme smluvně vázané na několik let. Pokud by jim naše služby nevyhovovaly, mohou kdykoliv ukončit pojistku nebo své členství bez sankcí. Navíc jim vrátíme poměrnou částku za zaplacené pojistné. To nás neustále motivuje vždy dostát svých závazků,“ vysvětluje spoluzakladatel Klubovky Marek Orawski.

V sezóně dovolených je dobré pojištění ještě důležitější než ve zbytku roku. K cestování patří kromě příjemných zážitků bohužel také řada rizik – od úrazů při rekreačních sportech až po nehody na silnicích. Ačkoliv je cestovní pojištění dnes už nedílnou součástí každého pobytu v zahraničí, mnoho z nás ho uzavírá na poslední chvíli.

V První klubové chápou, že je cestovní pojištění jen jedním úkolem z mnoha, které člověk před odjezdem do zahraničí řeší, to jejich proto platí už čtyři hodiny po sjednání. Základní cestovní pojištění od Klubovky kryje úrazy při rekreačních sportech i odpovědnost za škodu až do výše pěti milionů korun.

Nově kryje pojišťovna také riziko zdravotních následků v důsledku terorismu, a to v rámci úrazového pojištění. „Zařazení terorismu mezi krytá rizika odpovídá nastavení našeho úrazového pojištění. To na rozdíl od ostatních pojišťoven za rozumnou cenu dostatečně chrání i před následky skutečně vážných zranění. A právě ta jsou při teroristických útocích častá,“ říká Marek Orawski. 

Právě úrazové pojištění je jedním z unikátních produktů První klubové pojišťovny, protože poskytuje na českém trhu nejvyšší krytí dlouhodobé pracovní neschopnosti. Benefitem je, že ho lze sjednat online bez nutnosti předložení potvrzení o příjmech.

Stop zbytečnému plýtvání

Nejnebezpečnějším typem dopravy je ta silniční. V prázdninovém provozu to pak může platit dvojnásob. Spolehlivá pojistka sice nehodě nezabrání, ale zmírní způsobené nepříjemnosti. Právě v rámci havarijního pojištění dochází u korporátních pojišťoven často k velkému plýtvání finančními prostředky.

„Za opravu auta v servisu bývá rozdíl v ceně 50, 100 až 200 procentní, kdy se cena navyšuje, pokud opravu platí pojišťovna. Rozdíl ceny opravy ve značkovém servisu placeném pojišťovnou a v tom, kam si auto odvezu spravit na vlastní náklady co nejlevněji, je obrovský. My klienty učíme, že peníze investované do pojistek jsou stále jejich. Škoda na jejich autě se tedy neplatí z „cizích peněz“ bezedné korporace, ale ze společného fondu, ve kterém mají peníze mimo jiné i jejich přátelé. Tím minimalizujeme riziko plýtvání, na které by dopláceli ostatní členové,“ doplňuje Marek Orawski, který se likvidaci škod věnoval 20 let v korporátní pojišťovně.

Rychle a přehledně

V nadsázce řečeno je uzavření pojistky s Klubovkou otázkou několika kliknutí. Pojišťovna totiž funguje kompletně online, díky čemuž řeší poptávku a požadavky klientů rychle a bez zbytečných nákladů na provoz poboček, tisk dokumentů, zdlouhavého čekání ve frontách… Své smlouvy a veškeré osobní informace mají klienti kdykoliv k dispozici na speciálním online portále. Na webu pojišťovny se pak zájemci dozví vše k jednotlivým produktům, včetně přehledně oddělených krytých rizik a výluk.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte dvě vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte 2 vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Milujete koně? Účastníte se různých parkurových klání? Ať už je vaše odpověď kladná na první či druhou otázku, případně...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Najdete na iDNES.cz