V Česku funguje první sdílená pojišťovna. Vrací lidem část pojistného

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cestovní pojištění je pouze jednou z možností, jak se na dovolené chránit před bezpečnostními riziky. První klubová pojišťovna nabízí jako jediná v Česku a první ve světě kromě vysokého krytí škod také vrácení peněz za nevyčerpané pojistky. Její systém je založen na benefitech sdílené ekonomiky.

V Česku funguje první sdílená pojišťovna. Vrací lidem část pojistného | foto: První klubová pojišťovna

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letos v létě oslaví První klubová pojišťovna tříleté výročí od svého založení. Od té doby si získala přízeň zhruba šesti tisíc klientů, získala jako jediná peer to peer pojišťovna licenci ČNB a podporu velkých investorů – RSJ Karla Janečka a od letoška také společnosti Partners. Původnímu principu zůstává ale věrná. Drží se hesla, že pojišťovna má fungovat komunitně a solidárně.

„Učíme lidi, že zaplacené peníze jsou jejich. My je pouze spravujeme. Za to si bereme 17 procent. Čtvrtinu z peněz nevyplacených na škody pak vkládáme do fondu rezerv. Zbytek klientům rozdělujeme zpět. Také je nedržíme smluvně vázané na několik let. Pokud by jim naše služby nevyhovovaly, mohou kdykoliv ukončit pojistku nebo své členství bez sankcí. Navíc jim vrátíme poměrnou částku za zaplacené pojistné. To nás neustále motivuje vždy dostát svých závazků,“ vysvětluje spoluzakladatel Klubovky Marek Orawski.

V sezóně dovolených je dobré pojištění ještě důležitější než ve zbytku roku. K cestování patří kromě příjemných zážitků bohužel také řada rizik – od úrazů při rekreačních sportech až po nehody na silnicích. Ačkoliv je cestovní pojištění dnes už nedílnou součástí každého pobytu v zahraničí, mnoho z nás ho uzavírá na poslední chvíli.

V První klubové chápou, že je cestovní pojištění jen jedním úkolem z mnoha, které člověk před odjezdem do zahraničí řeší, to jejich proto platí už čtyři hodiny po sjednání. Základní cestovní pojištění od Klubovky kryje úrazy při rekreačních sportech i odpovědnost za škodu až do výše pěti milionů korun.

Nově kryje pojišťovna také riziko zdravotních následků v důsledku terorismu, a to v rámci úrazového pojištění. „Zařazení terorismu mezi krytá rizika odpovídá nastavení našeho úrazového pojištění. To na rozdíl od ostatních pojišťoven za rozumnou cenu dostatečně chrání i před následky skutečně vážných zranění. A právě ta jsou při teroristických útocích častá,“ říká Marek Orawski. 

Právě úrazové pojištění je jedním z unikátních produktů První klubové pojišťovny, protože poskytuje na českém trhu nejvyšší krytí dlouhodobé pracovní neschopnosti. Benefitem je, že ho lze sjednat online bez nutnosti předložení potvrzení o příjmech.

Stop zbytečnému plýtvání

Nejnebezpečnějším typem dopravy je ta silniční. V prázdninovém provozu to pak může platit dvojnásob. Spolehlivá pojistka sice nehodě nezabrání, ale zmírní způsobené nepříjemnosti. Právě v rámci havarijního pojištění dochází u korporátních pojišťoven často k velkému plýtvání finančními prostředky.

„Za opravu auta v servisu bývá rozdíl v ceně 50, 100 až 200 procentní, kdy se cena navyšuje, pokud opravu platí pojišťovna. Rozdíl ceny opravy ve značkovém servisu placeném pojišťovnou a v tom, kam si auto odvezu spravit na vlastní náklady co nejlevněji, je obrovský. My klienty učíme, že peníze investované do pojistek jsou stále jejich. Škoda na jejich autě se tedy neplatí z „cizích peněz“ bezedné korporace, ale ze společného fondu, ve kterém mají peníze mimo jiné i jejich přátelé. Tím minimalizujeme riziko plýtvání, na které by dopláceli ostatní členové,“ doplňuje Marek Orawski, který se likvidaci škod věnoval 20 let v korporátní pojišťovně.

Rychle a přehledně

V nadsázce řečeno je uzavření pojistky s Klubovkou otázkou několika kliknutí. Pojišťovna totiž funguje kompletně online, díky čemuž řeší poptávku a požadavky klientů rychle a bez zbytečných nákladů na provoz poboček, tisk dokumentů, zdlouhavého čekání ve frontách… Své smlouvy a veškeré osobní informace mají klienti kdykoliv k dispozici na speciálním online portále. Na webu pojišťovny se pak zájemci dozví vše k jednotlivým produktům, včetně přehledně oddělených krytých rizik a výluk.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Sledování televize je pro většinu Čechů jedním z hlavních způsobů relaxace, a o Vánocích to platí dvojnásob. Jak...

Další z rubriky

Jaký dárek na poslední chvíli? Český projekt Darujpoukaz.cz pomůže

Jaký dárek na poslední chvíli? Český projekt Darujpoukaz.cz pomůže

Nový český start-up Darujpoukaz.cz přináší revoluci s výběrem dárků, a to formou v současné době velmi oblíbených...

Výnos dražby kolekce „Muži 28. října“ získají veteráni a zraněné děti

Kniha má obálku z masivního dubu dubového dřeva kombinovaného s kůží a zlatem.

Unikátní sběratelská kolekce „Muži 28. října“ vytvořená na počest 100. výročí vzniku Československa se poprvé dostane...

Podnikání s hodinkami se mi stalo koníčkem a Helveti.cz je moje dítě

Hodinky CITIZEN, které jsem měl tento rok na testování v Himálaji.

Jiří Štencek o podnikání v oboru, ve kterém není moc místa pro úspěch...

Najdete na iDNES.cz