Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud nechcete prožít letošní zimu jen za okny svého bytu či domu, můžete vyrazit na půvabnou Střední Moravu nebo do panenské přírody Jeseníků. Tento ráj zimních sportovních a relaxačních areálů mají Češi i zahraniční návštěvníci stále ve větší oblibě. Každý rok tu pro vás připraví něco nového.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Užijte si zimu v Olomouckém kraji | foto: Olomoucký kraj

Zima na horách neznamená jen lyžování. Pokud nechcete být od rána do večera na sjezdovce, můžete navštívit třeba některé z lázní či relaxačních center. Prohřát své tělo v sauně nebo nových termálních bazénech ve Velkých Losinách, uvolnit se při masáži nebo si dopřát některou z léčebných procedur v Priessnitzových léčebných lázních, to zpříjemní pobyt každému.

Vaše děti se rozhodně také nudit nebudou. Dětské lyžařské školky jsou ve zdejších lyžařských areálech již samozřejmostí. Ve Ski areálu KRALIČÁK nejde jen o pasivní dětské koutky, ale o pravé radovánky se zábavným programem. Děti tak lyžování baví, nezlobí a stávají se z nich zdatní lyžaři.

Na své si tu přijdou i aktivní vyznavači zimních sportů. V Jeseníkách nejsou jen lehké a středně těžké svahy pro rodiny s dětmi, ale také prudké terény pro zkušené lyžaře a snowboardisty ve Ski areálu Dolní Morava. Na zdejších sjezdovkách trénují i naši reprezentanti mistrovství světa a olympijských her. Jistě vás nadchnou i snowparky v ve Ski areálu Kouty nebo v lyžařském areálu Malá Morávka-Karlov. Na sjezdovkách v Dolní Moravě a v Koutech můžete také využít Czech Skipas.

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Zamířit sem můžou i začátečníci. Lyžařské i snowboardové školy a půjčovny lyžařského vybavení jsou v Jeseníkách i na Střední Moravě v každém středisku. Působí tu profesionální instruktoři s licencí, kteří se vám budou intenzivně věnovat a pomůžou vám s těžkými začátky.

Horská oblast Jeseníků s velmi čistou přírodou a hlubokými lesy je velmi oblíbená především u běžkařů. Trasy v délce 400 km jsou tu perfektně pravidelně udržované a mimořádně přehledně značené. Dokonce jsou rozdělené zvlášť pro pěší a běžkaře, aby se předešlo sporům o pošlapané běžkařské stopě, jako je tomu na stezce Ramzová-Šerák. Na trasách je plno útulných hospůdek, kde se můžete zahřát a posilnit na další cestu. Běžkaři zde každoročně poměřují síly na tradičním lyžařském maratonu JeLyMan.

Dnes už jsou zimní sportovní střediska dobře dostupné i pro automobily. Parkovacích míst je zde dostatek a hotely i sportoviště jsou vybaveny kamerovým zabezpečením vašich vozidel. V Olomouckém kraji můžete ale pohodlně cestovat i hustou sítí vlakových tratí nebo autobusy. Nejvyšší a v zimě nejchladnější moravské hory jsou lyžařům a vyznavačům zimních sportů dostupné rovněž pravidelnými skibusy. Skibusy jsou autobusy s přídavným zařízením pro převoz lyžařské výstroje.

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Jízdní řády skibusů naleznete zde.

TIPY Olomouckého kraje

Ski areál Kouty

se může pochlubit nejdelšími sjezdovkami na Moravě. Lyžování bez front vám umožní nejrychlejší 6-sedačková lanovka v ČR. Celková délka svahů v areálu 11,5 km se 100% zasněžováním s proměnlivým sklonem a šířkou přes 50 m uspokojí i nejnáročnějšího lyžaře. Na své si tu přijdou rodiny s dětmi i sportovní lyžaři.

Psí spřežení - Lipová-lázně

nabízí celoroční jízdy se psím spřežením pro jednotlivce i skupiny, dospělé i děti. Zkuste si, jaké to je řídit spřežení sibiřských a aljašských husky na saních či běžkách. Spřežení budete řídit sami a zkušený musher pojede pouze jako váš bezpečnostní doprovod. Vaše děti se můžou svézt jako pasažéři ve vaku saní.

Červenohorské sedlo

je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování v Jeseníkách. Vzhledem k nadmořské výšce nad 1 000 m n. m. zde můžete trávit zimní radovánky od poloviny prosince do konce března. Můžete si vybírat mezi vysloveně lehkými terény až po prudký slalomový svah určený nejvyspělejším lyžařům. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku.

Lyžařský Areál Přemyslov

patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků. Modrá sjezdová trať se svojí délkou 1 250 m je nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě. Součástí areálu jsou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky. Všechny sjezdové tratě jsou pro vás zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami.

Běžecké lyžování

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

v Jeseníkách je opravdovým zážitkem. Poznejte tuto krásnou i drsnou zimní krajinu na lyžích z upravené bílé stopy. O téměř 380 kilometrů běžeckých tras se stará 13 udržovatelů ve 13 lokalitách.

Aktuální informace o upravených tratích v sektoru naleznete zde.

Skiareál Avalanche

a jeho okolí jsou vyhlášené výbornými podmínkami pro lyžaře, běžkaře, snowboardisty, milovníky turistiky, cykloturistiky, aquasvěta, lázeňství včetně procedur a sportovní aktivity. Okolí vám poskytuje velké množství kaskád, jeskyní a vynikající lyžařské podmínky.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník,

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

to nejsou jen léčebné procedury, ale i široká nabídka aktivního využití volného času. Lyžaři z okolních sjezdovek zde najdou v zimě nejen ubytování, ale i fitness centrum, bazén, saunu a také zimní stadion s umělou plochou a půjčovnou bruslí.

Ski areál Dolní Morava

nabízí tratě všech stupňů obtížnosti. Náročné lyžaře nadchne černá sjezdovka, která je jedna z nejprudších v České Republice. Běžně tu potkáte i členy lyžařské reprezentace, kteří zde trénují. Červená sjezdovka a dvě široké tratě určitě potěší začátečníky a děti.

Ski areál KRALIČÁK

je moderní zimní středisko zaměřené na klidnou rekreaci celé rodiny, proto tu kladou velký důraz na bezpečnost. Areál provozuje 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů v celkové délce 7,1 km, lanovku a 7 lyžařských vleků. V areálu je pro vaše děti také připravena 11. minisjezdovka, která slouží Sněhové školce.

Vnitřní termální bazén Velké Losiny

vás po náročném dni na sjezdovce v mrazivém počasí jistě osloví. Tento úžasný termální bazén prohřeje vaše tělo a nabije ho energií na další den.

Snowpark Paprsek – Olšanka

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

Užijte si zimu v Olomouckém kraji

v nadmořské výšce 780 – 1 010 metrů nad mořem je svojí atmosférou vhodný hlavně pro rodinnou rekreaci. Celé středisko disponuje vleky v délce 490 a 980 m a nově vybudovanou dvousedačkovou lanovkou. Velkou výzvou pro vás může být 1 100 m dlouhá sjezdovka Kaskáda, která spojuje středisko Olšanka se střediskem Paprsek.

Lyžařský areál Klepáčov

nabízí 4 sjezdovky s obtížností tratí lehkou a střední a jeden vlek pro dětské návštěvníky. Dvě sjezdovky jsou uměle zasněžované a osvětlené. Pro běžkaře jsou na blízkém sedle Skřítek připraveny upravené běžecké okruhy tratí různých náročností.

Lyžařský areál Malá Morávka – Karlov

je považován za jedno z největších středisek Jeseníků. Více než 20 lyžařských vleků a nespočet sjezdovek všech druhů obtížností dokáží potěšit kohokoliv od začátečníků po velmi zdatné lyžaře. V areálu najdete také dva snowparky a nově zbudovaný běžecký areál.

Horské lázně Karlova Studánka

a jejich minerální vody jsou jako přírodní léčivý zdroj známy od nejstarších dob. Lázně byly zrekonstruované v roce 2007. I v zimě tu můžete navštívit termální bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR.

SKI ARENA R3 – Ramzová

je umístěn na jednom z nejširších svahů v Jeseníkách a nabízí 2 sedačkové lanové dráhy v délce cca 600 m. Ski Arena vám také nabízí rodinné lyžování a překážky pro snowboard. V areálu vaše děti jistě potěší 100 m dlouhý snowtubing.

Praděd

je nejvyšší horou Moravy a poskytuje rozhled do všech stran. Za dobré viditelnosti jsou zřetelně vidět hřebeny Krkonoš i Tater. Několik ubytovacích a stravovacích zařízení na vrcholu i v jeho blízkosti nabízí návštěvníkům zázemí v letním i v zimním období. Vyhlášené jsou zdejší lyžařské areály, které bývají v provozu až do jara. Okolní terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování, kteří mohou za sněhem přijet již koncem října.

Lyžařský areál Kladky

je vybaven zasněžovacím systémem a je pravidelně upravován rolbou. 450 metrů dlouhý sjezd s převýšením 85m vám nabízí dostatečný prostor pro lyžování i snowboarding. Celý svah je pro vás osvětlen i pro večerní lyžování.

Park Sportu Hrubá Voda

na vás čeká jen několik kilometrů od Olomouce. Lyžařský areál je svou polohou a obtížností sjezdových tratí určen zejména pro rodinné lyžování a snowboarding.

Ski areál Hlubočky

disponuje čtyřmi sjezdovkami. Z toho jsou 3 zasněžované a jedna osvětlená pro večerní lyžování. Můžete navštívit i snowboardpark, který je večer také osvětlený. Areál v blízkosti Olomouce je vhodný pro všechny kategorie lyžařů, nejvíce však pro rodiny s dětmi.

Autor:

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

RegioJet už prodává jízdenky se 75 % slevou pro studenty a seniory

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

Studenti mohou rezervovat jízdenky na spoje RegioJet pro cesty z prázdnin a do školy, senioři si mohou naplánovat...

Objevte Kokořínsko - oblast pískovcových skal a romantických jezírek

Hrad Kokořín

Nestihli jste si o prázdninách pořádně odpočinout? Vydejte se na Kokořínsko, kde rozhodně nemůžete vynechat hrad...

Najdete na iDNES.cz