Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Březen, za kamna vlezem, praví české přísloví. Nabízí se však i aktivnější způsob, jak strávit konec zimy a začátek jara. Ideálně na horách, kde si ještě užijete sněhu a zároveň slunečného počasí. V Harrachově na vás navíc čeká Jarní pád cen, takže dovolená v tomto období se opravdu vyplatí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Harrachově se můžete těšit na upravené sjezdovky i běžecké tratě | foto: Ski areál Harrachov

Sportovní areál Harrachov nabízí upravované sjezdovky pro začátečníky i náročnější lyžaře a rovněž více než stovku kilometrů běžeckých tratí na běžkařské magistrále. V provozu jsou obě čtyřsedačkové lanovky, které vás vyvezou na Čertovu horu, i LV Doplik v blízkosti velkých můstků, končící v dolní části sjezdovky Červená II. Díky mírnému terénu ho vyhledávají zejména začátečníci či rodiče s dětmi, zároveň si na něm lze užít večerního lyžování.

V provozu jsou všechny sjezdovky z Čertovy hory

Harrachov v březnu nabízí ideální podmínky k lyžování, neboť všechny sjezdové tratě jsou otevřené a v provozu. Také sněhu je díky zasněžovacímu systému stále dostatek. K cestě na vrchol lze využít lanovek Harrachov-Čertova hora (Delta) v centru a lanovky Rýžoviště-Čertova hora (Alfa). Na Rýžovišti končí sjezdovky Černá, Modrá a Červená I. a na vrcholu Čertovy hory je propojení na sjezdovku Červená II., která směřuje do centra Harrachova.

V provozu jsou obě čtyřsedačkové lanovky

Pod lanovou dráhou na Čertovu horu najdete skicrossovou dráhu

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Pokročilí lyžaři ocení zejména sjezdovky Červená I., která nabízí převýšení 300 metrů a délku trati 1 640 metrů, a Černou s volným terénem a nejprudším sjezdem z vrcholu s trasou 1 259 metrů. Obě začínají na vrcholu Čertovy hory u konečné stanice lanovky v Rýžovišti. Červená II. se dělí na dvě části. Jako jediná vede až do centra a zatímco její start má s výjimkou začátku prudký profil, v závěru ve spodní části se mění v mírnou. Nejmírnější a zároveň nejdelší sjezdovkou v Harrachově je Modrá, která končí v Rýžovišti a potěší zejména nenáročné lyžaře.

Vyzkoušejte skicross jako olympionička Eva Samková

Na novou skicrossovou trať narazí lyžaři pod lanovou dráhou vedle areálu velkých skokanských můstků. Na její realizaci se přímo podílela i olympijská vítězka Eva Samková. Trať je volně přístupná veřejnosti a může si ji vyzkoušet každý, kdo má chuť a odvahu. Níže pod LV Doplik na ni navazuje menší park s několika skoky a raily.

Jarní pád cen

Březen i duben v Harrachově letos již potřetí nabídne lyžařům velmi oblíbený jarní pád cen. Na zlevněné jízdné na lanovky se mohou milovníci zimních sportů těšit již od 9. března. Každý týden se cena časové jízdenky platné v jednom dni snižuje o 7 % až do výše minimální ceny. Ta u dospělých činí 200 Kč, u mládeže 180 Kč a u dětí ještě o 30 Kč méně.

Běžecké tratě

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Nudit se v Harrachově nebudete ani na běžkách. Objevíte náročnější tratě, které mají závodní charakter, i přijatelnější varianty na lyžařské běžecké magistrále. Její začátek naleznete u vrcholových stanic lanových tras. S orientací v terénu běžkařům pomáhají na tratích nově umístěné běžecké mapy. Přes QR kód lze zároveň zjistit, která trasa byla kdy upravovaná. Další informace získáte také na www.skiareal.com nebo na www.bilestopy.cz, kde se úprava trasy zaznamenává pomocí GPS.

Výhody HARRACHOV CARD

Další zajímavé slevy a výhody získáte, pokud se stanete majiteli HARRACHOV CARD. Jedná se o věrnostní kartu návštěvníků Harrachova, kterou získáte zdarma od svého ubytovatele nebo si ji můžete na vybraných místech zakoupit. Spolu s HARRACHOV CARD na vás čekají zvýhodněné ceny časových skipasů i jednotlivého jízdného, slevy v lyžařské škole nebo půjčovně. Využít se dá i při nákupu občerstvení v zapojených restauracích nebo ve wellness zařízeních.

Sportovní vyžití i kultura

Pokud s lyžováním vy nebo vaše ratolesti teprve začínáte, neváhejte v Harrachově využít služeb lyžařských škol. Vedle zimních sportů se však můžete zabavit i jinak. Ve volném čase se dá vydat na výlet k Mumlavským vodopádům nebo na návštěvu sklárny, minipivovaru a pivních lázní či některého z muzeí. Navštívit můžete rovněž bobovou dráhu nebo se nechat svézt zubačkou – ozubnicovou železniční dráhou z Harrachova do Tanvaldu, která je národní technickou památkou. Více o možnostech, které Sportovní areál Harrachov skýtá, naleznete na www.skiareal.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Najdete na iDNES.cz