Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Březen, za kamna vlezem, praví české přísloví. Nabízí se však i aktivnější způsob, jak strávit konec zimy a začátek jara. Ideálně na horách, kde si ještě užijete sněhu a zároveň slunečného počasí. V Harrachově na vás navíc čeká Jarní pád cen, takže dovolená v tomto období se opravdu vyplatí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Harrachově se můžete těšit na upravené sjezdovky i běžecké tratě | foto: Ski areál Harrachov

Sportovní areál Harrachov nabízí upravované sjezdovky pro začátečníky i náročnější lyžaře a rovněž více než stovku kilometrů běžeckých tratí na běžkařské magistrále. V provozu jsou obě čtyřsedačkové lanovky, které vás vyvezou na Čertovu horu, i LV Doplik v blízkosti velkých můstků, končící v dolní části sjezdovky Červená II. Díky mírnému terénu ho vyhledávají zejména začátečníci či rodiče s dětmi, zároveň si na něm lze užít večerního lyžování.

V provozu jsou všechny sjezdovky z Čertovy hory

Harrachov v březnu nabízí ideální podmínky k lyžování, neboť všechny sjezdové tratě jsou otevřené a v provozu. Také sněhu je díky zasněžovacímu systému stále dostatek. K cestě na vrchol lze využít lanovek Harrachov-Čertova hora (Delta) v centru a lanovky Rýžoviště-Čertova hora (Alfa). Na Rýžovišti končí sjezdovky Černá, Modrá a Červená I. a na vrcholu Čertovy hory je propojení na sjezdovku Červená II., která směřuje do centra Harrachova.

V provozu jsou obě čtyřsedačkové lanovky

Pod lanovou dráhou na Čertovu horu najdete skicrossovou dráhu

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Pokročilí lyžaři ocení zejména sjezdovky Červená I., která nabízí převýšení 300 metrů a délku trati 1 640 metrů, a Černou s volným terénem a nejprudším sjezdem z vrcholu s trasou 1 259 metrů. Obě začínají na vrcholu Čertovy hory u konečné stanice lanovky v Rýžovišti. Červená II. se dělí na dvě části. Jako jediná vede až do centra a zatímco její start má s výjimkou začátku prudký profil, v závěru ve spodní části se mění v mírnou. Nejmírnější a zároveň nejdelší sjezdovkou v Harrachově je Modrá, která končí v Rýžovišti a potěší zejména nenáročné lyžaře.

Vyzkoušejte skicross jako olympionička Eva Samková

Na novou skicrossovou trať narazí lyžaři pod lanovou dráhou vedle areálu velkých skokanských můstků. Na její realizaci se přímo podílela i olympijská vítězka Eva Samková. Trať je volně přístupná veřejnosti a může si ji vyzkoušet každý, kdo má chuť a odvahu. Níže pod LV Doplik na ni navazuje menší park s několika skoky a raily.

Jarní pád cen

Březen i duben v Harrachově letos již potřetí nabídne lyžařům velmi oblíbený jarní pád cen. Na zlevněné jízdné na lanovky se mohou milovníci zimních sportů těšit již od 9. března. Každý týden se cena časové jízdenky platné v jednom dni snižuje o 7 % až do výše minimální ceny. Ta u dospělých činí 200 Kč, u mládeže 180 Kč a u dětí ještě o 30 Kč méně.

Běžecké tratě

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Užijte si zimní radovánky v Harrachově za jarní ceny

Nudit se v Harrachově nebudete ani na běžkách. Objevíte náročnější tratě, které mají závodní charakter, i přijatelnější varianty na lyžařské běžecké magistrále. Její začátek naleznete u vrcholových stanic lanových tras. S orientací v terénu běžkařům pomáhají na tratích nově umístěné běžecké mapy. Přes QR kód lze zároveň zjistit, která trasa byla kdy upravovaná. Další informace získáte také na www.skiareal.com nebo na www.bilestopy.cz, kde se úprava trasy zaznamenává pomocí GPS.

Výhody HARRACHOV CARD

Další zajímavé slevy a výhody získáte, pokud se stanete majiteli HARRACHOV CARD. Jedná se o věrnostní kartu návštěvníků Harrachova, kterou získáte zdarma od svého ubytovatele nebo si ji můžete na vybraných místech zakoupit. Spolu s HARRACHOV CARD na vás čekají zvýhodněné ceny časových skipasů i jednotlivého jízdného, slevy v lyžařské škole nebo půjčovně. Využít se dá i při nákupu občerstvení v zapojených restauracích nebo ve wellness zařízeních.

Sportovní vyžití i kultura

Pokud s lyžováním vy nebo vaše ratolesti teprve začínáte, neváhejte v Harrachově využít služeb lyžařských škol. Vedle zimních sportů se však můžete zabavit i jinak. Ve volném čase se dá vydat na výlet k Mumlavským vodopádům nebo na návštěvu sklárny, minipivovaru a pivních lázní či některého z muzeí. Navštívit můžete rovněž bobovou dráhu nebo se nechat svézt zubačkou – ozubnicovou železniční dráhou z Harrachova do Tanvaldu, která je národní technickou památkou. Více o možnostech, které Sportovní areál Harrachov skýtá, naleznete na www.skiareal.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Najdete na iDNES.cz