Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Užijte si víkend na závodech cestovních a formulových vozů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Souboje „plechových“ a formulových vozů zóny střední Evropy mají na okruhu v Mostě mnohaletou tradici. Letošní závodní víkend, jenž se uskuteční ve dnech 17. až 19. června pod názvem The Most Fia Cars Central Europe Challenge, pořadatelé navíc spojí s oslavami 33. výročí vzniku mosteckého autodromu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

The Most Fia Cars Central Europe Challenge | foto: Autodrom Most

Souběžně se závody zóny se uskuteční klání Mezinárodního mistrovství ČR v divizích 2, 3, 4 a 5, TWC Tourenwagen Cupu a Sports Car Challenge. Divácky atraktivní bude také obnovený seriál Octavia Cup, který navazuje na legendární okruhový šampionát Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup z let 1997 až 2010.

Návštěvníci se mohou kromě dramatických okamžiků na dráze těšit i na bohatý doprovodný program, zasvěcený významnému jubileu autodromu. Zhlédnou například výstavu archivních tematických plakátů, mohou se zúčastnit dražby plaket s původním asfaltem z velkého závodního okruhu z roku 1983. Proháněli se po něm velikáni motoristického sportu, jakými jsou Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen. Pozornosti diváků se bude jistě těšit expozice historických automobilů včetně speciálů Interserie 1979. Oslavy zahrnou i rozhovory a autogramiády s legendami motorsportu.

Doprovodný program neopomine ani adrenalinovou show, offroadovou zábavu nebo stále oblíbenější taxijízdy v okruhových, driftérských či rallyových vozech. Vítaným suvenýrem se může stát některý z unikátních retro plakátů. Nejmenší návštěvníci se vyřádí na dětském dopravním hřišti, nafukovacím hradu, s odstrkávadly a při nejrůznějších soutěžích.

Novinkou je jednotné vstupné, a to jak na divácký svah, tak do paddocku. Po oba dny činí vždy 150 korun. Vstupenka, kterou si lze koupit i v předstihu prostřednictvím e-shopu na www.autodrom-most.cz, opravňuje také k velmi oblíbenému grid walku, tedy procházce po startovním roštu bezprostředně před zahájením samotného závodu. Poprvé si diváci mohou vsadit na vítěze, a to u terminálů rozmístěných v areálu autodromu.

Octavia Cup

Po odmlce se na tuzemské i zahraniční tratě vracejí pohárové oktávky. Série Octavia Cup navazuje na tradici mezi jezdci i diváky velmi oblíbeného Česká pojišťovna -Škoda Octavia Cupu z let 1997 až 2010.

Premiérový ročník má už za sebou podniky na Hungaroringu a Red Bull Ringu. Po Mostě se představí ještě na Slovakiaringu a v Brně. K jeho největším hvězdám patří Michael Vorba, Tomáš Pekař, Petr Fulín junior, Jaromír Jiřík nebo Maďar Gábor Tim, jenž zatím vede průběžnou klasifikaci. Pravidelně se závodů zúčastňují VIP hosté z řad populárních osobností, letos jsou to Olga Lounová, Dalibor Gondík, Lukáš Langmajer či David Suchařípa.

Autodrom Most pořádá v současné době ve svém areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní podniky a také rallysprintovou soutěž. Do budoucna připravuje vedení společnosti další novinky, a to nejen v oblasti motoristického sportu. Cílem je otevřít komplex areálu autodromu široké veřejnosti a vytvořit z něj celoročně vyhledávané centrum sportovního, společenského a kulturního života regionu.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Vinařství Johann W: výjimečná vína i gastronomická poezie

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v...

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, spadajících do nejstaršího...

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

Pracujete v Německu a nevíte, jak poslat peníze zpět do ČR? Využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Mnoho Čechů pracujících v Německu, řeší každý měsíc stejný problém, dostat peníze zpět do ČR, a to nejlépe tak, aby...

Najdete na iDNES.cz