Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úvěr a program Zelená úsporám: bydlení ve vlastním a s nižšími náklady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vlastní domek se Jaroslava a Michal rozhodli postavit částečně z našetřených peněz a na zbytek chybějících úspor si vzali úvěr. Ve chvíli, kdy si vytvořili svou ideální představu domku, věděli jen, jak by měl zhruba vypadat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Energetické úspory s programem Zelená úsporám Českomoravské stavební spořitelny | foto: Českomoravská stavební spořitelna. a.s.

Během dvou měsíců se z nich díky radám projektanta ze stavební firmy stali málem odborníci na úspory energií. Dnes ve svém domku žijí díky energetickým úsporám za přibližně čtvrtinové náklady než většina sousedů.

Mohli jsme se stát ideální "obětí" stavební firmy. Určitě by se našla taková, která by nám naše představy splnila za částku, kterou jsme měli k dispozici a nenabídla by nám nic navíc. Náš dům měl mít například uvnitř dostatek světla, velkou terasu kvůli grilování a samozřejmě jsme měli také poměrně přesnou představu o rozvržení interiéru.

Oslovili jsme ale firmu, se kterou měli dobré zkušenosti naši známí. Při první schůzce jsme s projektantem rozebírali naše představy. Ptal se, jestli uvažujeme také o energetických úsporách. Všechno nám připadalo tak složité, že jsme se do toho nechtěli pouštět.

Představa ušetřených peněz díky úspoře energií je sice lákavá, ale na druhou stranu je potřeba vynaložit větší investici v počátku.

Energetické úspory - je dobré inspirovat se zkušeností

Projektant byl ale velkým příznivcem energetických úspor a tak se snažil, že nám dokonce domluvil návštěvu u svých klientů, kteří se do energeticky úsporného řešení pustili. To bylo pro nás rozhodující, byli jsme úplně nadšení.

Topí tepelným čerpadlem, vodu ohřívají pomocí slunečních kolektorů, pracují i s užitkovou vodou na splachování a praní a dům mají samozřejmě zateplený. Do energetických úspor se pustili z gruntu, a žijí tak za zlomek nákladů ostatních domácností.

Kde vzít peníze na energetické úspory?

Náklady na pořízení energeticky úsporných opatření jsou sice vyšší, ale stavební firma je schopna udělat výpočty návratnosti vložených prostředků. Je skvělé, že můžeme využít program Zelená úsporám Českomoravské stavební spořitelny.

Program podporuje opatření, která jsou ohleduplná k přírodě a zároveň umožňují do budoucna ušetřit za energie. Umožňuje získat dotaci na úhradu podstatné části nákladů spojených s energetickými úsporami.

Ušetřete čas i peníze díky stavebnímu spoření Českomoravské stavební spořitelny

Měli jsme stavební spoření u Českomoravské stavební spořitelny, a tak pro nás bylo výhodné vzít si úvěr na bydlení. Jeho podmínky jsme znali už ve chvíli, kdy jsme si stavební spoření zařizovali.

Výhodou bylo také to, že jsme nemuseli dodržovat otevírací hodiny poboček, ale finanční poradce od Lišky nás navštívil doma v dobu, která nám vyhovovala.

Pak už bylo jen milým překvapením, že u Českomoravské stavební spořitelny je možné také na vybraných místech podávat žádosti o dotace programu Zelená úsporám, takže jsme nemuseli jinam.

Více informací najdete zde.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Kurzy.cz Podle výpočetního modelu společnosti Fundstrat náklady na těžbu bitcoinů aktuálně dosáhly tzv. break even pointu, když ...

Najdete na iDNES.cz