Doporučujeme

Saská delegace se zástupci kraje a města Ústí nad Labem na jezeře Milada. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spolupráce s vedením Saska zdárně pokračuje

Rekultivace krajiny po těžbě hnědého uhlí a využití jezer Milada a Most, to byla hlavní témata pravidelného setkání představitelů Ústeckého kraje s vedením Zemského ředitelství Sasko.

Delegace navštívily obě jezera, prohlédly si nově budované návštěvnické zázemí a v jednání potom pokračovaly v Teplicích, kde si také prohlédly minipivovar Monopol. Přivítání se za nemocného hejtmana Jana Schillera ujal ředitel krajského úřadu Jiří Holub. „Touto návštěvou došlo k dalšímu upevňování vzájemných kontaktů, které oba subjekty navázaly. Zároveň chceme našeho partnera informovat o tom, jak se oblast Ústeckého kraje dále rozvíjí,“ řekl k návštěvě ředitel Holub.

Na jezerech provedli výpravu zástupci Palivového kombinátu Ústí včele s ředitelem Waltrem Filedlerem. Nechyběli ani primátoři Ústí nad Labem a Mostu Petr Nedvědický a Jan Paparega, kteří předali zkušenosti místních samospráv s využíváním rekultivovaného území pro občany měst. Delegaci ze Svobodného státu Sasko zaujala historie lokality pod mosteckým Hněvínem, technicky náročné stěhování děkanského kostela v roce 1975, ale i plány na další rozvoj území jezera Most. Do budoucna se zde počítá například s kvalitním autokempem, který by mohli využívat třeba i návštěvníci ze Saska.

„Velmi mě zaujalo, jak důsledně se čeští kolegové starají o ochranu přírody a životního prostředí. A že obě jezera, Milada i Most, jsou důkazem toho, že Česká republika jde kupředu a že pouze neopouští povrchovou těžbu hnědého uhlí, ale poté pečuje o to, aby bylo vše rekultivováno a vráceno přírodě, to na mě udělalo velký dojem,“ zhodnotila prohlídku prezidentka Zemského ředitelství Sasko Regina Kraushaar.

Následoval přesun na jednání v teplickém hotelu Monopol. Na programu bylo téma uprchlické situace v souvislosti s válkou na Ukrajině, pandemie Covid-19, stavba vysokorychlostní železnice z Prahy do Drážďan, příprava Transformačního centra Ústeckého kraje a také přeshraniční spolupráce v dopravní obslužnosti.

Zástupci Ústeckého kraje přijali pozvání na další jednání, tentokrát na jaře v Sasku.

Témata: Ústecký kraj