Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když si myslíte, že na kole už jezdit pořádně nebudete, protože vás to na vašem starém nebaví, pak potkáte pár týpků, kteří vám ukážou na čem se jezdí, nové obzory, a najednou chcete sami jezdit na pořádném kole.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka | foto: koloshop.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Je mi 36 let a 26 let hraji volejbal a vůbec, pohyb mám ráda. Mým dopravním prostředkem na tréninky bylo přes léto, někdy i mírnější zimu, kolo. Kolo pro mě bylo přibližovadlo, když se vám nechce autem ani pěšky. V poslední době šlo kolo, díky běhání a jiným sportovním aktivitám, do ústraní. Jako náctiletá holka jsem s rodiči projezdila na kole (přestavěném Favoritu) kousek Evropy od jižních ostrovů jako je Korsika a Sardinie, tak i Alpy ve Francii a Dolomity v Itálii. A vzpomínám na ty cyklo prázdniny jako jedny z nejhezčích.

Loni v létě jsme vyrazili s bandou známých na víkend na cyklovýlet - přejezd našich oblíbených Krušných hor. Já vyrazila na své “dvanáctileté herce”. Nicméně, bylo to mé oblíbené kolo, o velikosti kol 26". Nenechalo mě ve štychu, ale byla dřina držet krok s těmi, kteří mají velká kola (27,5 “ nebo dnes populární 29”).

Vyrazili jsme z Jáchymova směr Cínovec. Byla to hezká cesta, která ubíhala tak nějak sama a mě se to na kole začalo znovu líbit, připomnělo mi to prázdniny z mládí. Z naší bandy jsem se k mému překvapení nevyskytovala na konci “peletonu”.

Cestou jsme potkali pár pořádně nadupaných bikerů, kteří jeli v dresech Koloshop. Dali jsme se v jedné hospůdce do řeči, a došlo i na téma mého starého kola. Byli to fajn kluci i holky, jejichž kola zářila na všechny strany a vypadala podobně jako toto:

Ač bikeři vypadali z počátku namachrovaně (jako jejich kola), říkali, že, když mi to tak jede, a baví mě to, abych zkusila osedlat kola s 29". Tak jsem si hned jedno půjčila, a zjistila jsem, jak markantní je to rozdíl, jak je to pohodlnější, rychlejší, dobře ovladatelné. Tak mi dali brouka do hlavy, rozloučili jsme se a říkali, když budu něco potřebovat, ať se za nimi stavím na prodejně.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Přejezd Krušek se mi zalíbil. Přišlo jaro, a já se rozhodla, že bych na Krušky pravidelně vyrážela jako v zimě na běžkách, teď na jaře a létě, ale že bych si na to pořídila nové kolo. Vzpomněla jsem si na bikery z Koloshopu, vypadali že cyklistice opravdu rozumí a tak jsem jim zavolala, aby mi poradili s výběrem kola. Jeden z nich, Michal, mi doporučil ať se mrknu na e-shop, co by se mi typově líbilo a že tam jsou slevy na loňské modely. Ceny loňských modelů byly parádní, jen bohužel kolo, které mne zaujalo, již nebylo v mé velikosti. Nevadí, rozhodla jsem se, že když nové, tak letošní.

Na e-shopu byly desítky kol a vybrala jsem si asi 4 typy kol, které měli skladem na prodejně v Teplicích. Tak jsem za klukama vyrazila. A musím uznat, že se mi věnovali na maximum. Otestovala jsem si na místě - velikost rámu, posed a doladili jsme i doplňky. Co bylo skvělé, opravdu mi nechtěli prodat něco, co nepotřebuji, poslouchali k čemu a jak často kolo budu využívat, a nesmáli se mým laickým dotazům, prostě profíci na svém místě. Jejich přístup mi sedl, takže jsem si pořídila krásné kolo GT Avalanche Elite.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Oblékla od hlavy k patě pořídila novou pěknou přilbu, tretry, nášlapy, a další věci, které k vyjížďkám potřebuji, no prostě toho mají tolik, že si tam vybere každý. A navíc jsem si za super cenu koupila týmový dres Koloshop.

Fotogalerie

S novým kolem jezdím, jak na cyklostezkách, tak i v lehkém terénu a lesních cestách, z kopce i do kopce. Díky odpružené vidlici se v terénu jezdí velice příjemně. Na brzdy se mohu stoprocentně spolehnout a velikost kol 29" mi na silnici výrazně pomáhá, překvapilo mě, jak mě zrychlí.

Pokud váháte, jestli pořídit nové kolo nebo nevíte jaké, mrkněte na e-shop či zajděte za klukama na prodejnu v Teplicích či v Praze, a uvidíte sami, co se vám bude líbit.:-)

No a z volejbalistky se stala cyklistka aneb, tak jsem znovu objevila kouzlo cyklistiky. Jakmile mám čas, beru kolo a vyrážím na své oblíbené Krušky. A dost mě to baví. Jednoduše, změna je život. Zkuste to taky.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Hledáte inspiraci? Jeďte na veletrh o zahradě a bydlení

Hledáte inspiraci? Jeďte na veletrh o zahradě a bydlení na výstavišti v Lounech

Po roce se znovu otevřou brány lounského výstaviště, aby přivítaly návštěvníky tradiční výstavy Dům a zahrada. „Letos...

Janek Ledecký vystoupí 17. 12. v Ústí. Jeho Vánoční turné je vyprodané

Janek Ledecký vystoupí 1. prosince ve Zlíně s vánočním programem

Janek Ledecký se vydal na Vánoční turné, v jehož rámci přehrává veškeré skladby z desky Sliby se maj plnit o Vánocích i...

Za vodu severočeští obyvatelé v roce 2019 zaplatí 99,55 koruny

Za vodu severočeští obyvatelé v roce 2019 zaplatí 99,55 koruny

Severočeská vodárenská společnost stanovuje pro rok 2019 cenu vodného a stočného ve výši 99,55 Kč za metr krychlový...

Najdete na iDNES.cz