Doporučujeme

Hejtman Jan Schiller, 1. náměstek Jiří Kulhánek a David Beňák z MPSV. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chceme řešit sociálně vyloučené lokality, říkají starostové z kraje

Pravidelná čtvrtletní setkávání s místními starosty a vedením kraje, to přislíbil ředitel odboru sociální integrace MPSV David Beňák na setkání regionálních politiků, kde se probíraly potřeby obcí zatížených sociálním vyloučením.

Setkání volně navázalo na návštěvu ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Ústeckém kraji. Na krajském úřadě se sešlo cca 35 zástupců měst a obcí, které se s těmito problémy dlouhodobě potýkají a chtějí je systematicky řešit. V úvodu je přivítal hejtman Jan Schiller, jednání vedl a řídil 1. náměstek Jiří Kulhánek, který má sociální oblast včetně sociálně vyloučených lokalit ve své gesci.

„Cílem je vést dialog s regiony nejvíce postiženými sociálním vyloučením, naslouchat jejich potřebám a hledat řešení. Odcházíme s mnoha připomínkami či tipy, čím se zabývat. Jedním z nejdůležitějších témat je boj s obchodníky s chudobou, posuzujeme data pro přípravu skutečně odpovídající cenové mapy nájmů, kterou by města mohla využívat k regulaci tohoto byznysu,“ řekl po jednání David Beňák, ředitel odboru pro sociální integraci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Ministerstvo sbírá podněty také v Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Kromě boje s obchodníky s chudobou se mluví o bezpečnosti (vznik dětských gangů), předčasnému odchodu dětí ze vzdělávacího systému, motivačním programům pro smysluplné trávení volného času či zaměstnávání lidí dlouhodobě obtížně umístitelných v rámci trhu práce. Ministerstvo aktuálně připravuje a analyzuje podklady pro skutečně relevantní mapu místních nájmů, mohla by být využitelná přibližně za rok.

„Podstatné je, že takové setkání se odehraje znovu za tři měsíce. Dojde k rekapitulaci, co se povedlo splnit či vylepšit, řekneme si, co nejde, proč a jaké podmínky musíme naplnit. Věřím, že pokud budeme takto systémově pokračovat, přinese to konečně konkrétní posun, na který náš kraj roky čeká,“ uzavřel 1. náměstek Jiří Kulhánek.

Témata: Ústecký kraj