Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Po více než čtyřech letech se završil dne 31.7.2014 projekt, jehož hlavním cílem bylo vytvořit Technologické centrum k posílení infrastruktury kraje pro bezpečné zpracování, uchování a přenášení dat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu | foto: Krajský úřad Ústeckého kraje

Dojde k zefektivnění a zkvalitnění interních i externích procesů, zvýší se transparentnost výkonu veřejné správy a zmodernizuje se její chod. Projekt se skládá ze dvou větších celků: z digitální mapy veřejné správy a samotného Technologického centra Ústeckého kraje. V rámci digitální mapy byl spuštěn Geoportál ÚAP, který obsahuje mapové projekty pro různá témata, například povodňové plány, krizové řízení, dopravu, životní prostředí a cestovní ruch, a zejména nástroje pro tvorbu a údržbu územně analytických podkladů. Již v rámci realizace Geoportálu navázal Ústecký kraj spolupráci s Plzeňským krajem, se kterým se podílel na tvorbě vzhledu a funkčnosti webových stránek. Na testování Geoportálu se podílely i obce s rozšířenou působností.

Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu

Část druhá se týká Technologického centra. Skládá se z několika prvků: samotné Technologické centrum zahrnuje výstavbu primárního a sekundárního datového centra, dalšími prvky jsou Integrace úřadu a Elektronická spisová služba. Posledním z prvků je Digitalizace a ukládání, tvořený segmenty Krajská digitalizační jednotka, Krajský digitální repozitář a Krajská digitální spisovna.

Nejprve byl pořízen hardware a systémový software pro výstavbu hlavního a záložního datového centra včetně Identity managementu. V rámci zkušebního provozu se simulovaly možné stavy technologického centra vzniklé výpadky jednotlivých komponent. 

Na vybudovaném datovém centru byla implementována a do ostrého provozu spuštěna hostovaná spisová služba e-Spis LITE pro 138 organizací zřizovaných Ústeckým krajem. Její nasazení včetně napojení na ověřovací systém Active directory a Identity management bylo organizačně náročné. Na testování těchto napojení se podílely i samotné příspěvkové organizace.

V další etapě byl pořízen hardware a software pro část Digitalizace a ukládání. Po úpravách místnosti pro Krajskou digitalizační jednotku, byl postupně dodán knižní skener, 3D skener, velkoplošný skener a instalovány pracovní stanice pro postprocesing. Krajskou digitalizační jednotku využívá především Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem k digitalizaci knižního fondu, jejíž pracovníci naskenované knihy opatřují potřebnými metadaty a obsluha skenovacího pracoviště je přenáší do repozitáře a do zobrazovacího systému Kramerius. 3D skener si v první fázi zapůjčil Ústav archeologické a památkové péče Severozápadních Čech pro naskenování trojrozměrných objektů. 

Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu

Současně s vybudováním Krajské digitalizační jednotky byl pořízen software k vytvoření Krajského digitálního repozitáře a Krajské digitální spisovny. V obou případech jde o garantovaná úložiště dat pořízených především v rámci digitalizačního pracoviště a spisových služeb.

V poslední etapě vstoupily do zkušebního provozu veškeré integrace nově pořízených i stávajících informačních systémů. Především se jedná se o integraci Identity managementu s personálně mzdovým systém FLUX, spisovou službou úřadu EZOP, hostovanou spisovou službou e-Spis LITE a ekonomickým systémem MS Navision. Dále jde o synchronizaci agend a činnostních rolí z Registru práv a povinností a synchronizaci uživatelů do jednotného identitního prostoru. Došlo k integraci Krajské digitalizační jednotky s Krajským digitálním repozitářem. Uskutečnila se integrace hostované spisové služby e-Spis LITE a spisové služby EZOP s Krajskou digitální spisovnou. 

Zkušební provoz systémové integrace všech subsystémů technologického centra skončil v  polovině července a nyní již probíhá plně produkční provoz. 

Implementace projektu splnila očekávání: posílila infrastrukturu a zrychlila související interní a externí procesy. Do projektu byly podle Studie proveditelnosti zapojeny plánované cílové skupiny, především Ústecký kraj, Krajský úřad včetně jeho organizačních složek, krajem zřizované a zakládané organizace, obce Ústeckého kraje, úřady územního plánování, poskytovatelé údajů o území a stát. Výstupy projektu jsou přístupné veřejnosti na webových stránkách Ústeckého kraje.

Poznámka:

Projekt Rozvoj služeb eGovernmentu v Ústeckém kraji I., II., III., IV. a VI., registrační číslo CZ.1.06/2.1.00/08.07230, financovaný v rámci Integrovaného operačního programu, Prioritní osa 6.2 Zavádění ICT v územní veřejné správě - Cíl Konvergence, Oblast podpory 6.2.1 Zavádění ICT v územní veřejné správě, výzva 08. Ing. Hana Frýdová je vedoucí oddělení projektů a geografických informačních systémů Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Odkazy:

Webové stránky projektu: http://www.kr-ustecky.cz/rozvoj-sluzeb-egovernmentu-v-usteckem-kraji-cz-1-06-2-1-00-08-07230/ds-99231/archiv=0

Odkaz na webové stránky strukturálních fondů: www.strukturalni-fondy.cz/iop

Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)
Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci...  celý článek

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit
Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti, jestli mu bude vyhovovat? Nebo je dotyčný po...  celý článek

MAZDA CX-5
MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost řídit. Novinky v bezpečnosti, vybavení i...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.