Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úsporné hydraulické systémy mohou významně ušetřit energii

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Spotřeba energie je čím dál častěji diskutovaným tématem. Všichni ji chceme snížit na minimum, a proto probíhají stále další výzkumy, které by přinesly v této oblasti nové výhody. I zařízení, které po všech stránkách dobře funguje, může nyní sloužit s mnohem menšími náklady.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Úsporné hydraulické systémy mohou významně ušetřit energii | foto: OCH-INŽENÝRING

Na těchto inovacích pracuje technicko-inženýrská firma se sídlem v Ostravě, jejíž doménou jsou speciální technické produkty. OCHI-INŽENÝRING se zabývá výzkumem a experimentálním vývojem. Ve špičkových pracovních výsledcích ji inspiruje především vlastní motto "Jednoduché dodají všichni, inovativní pouze připravení". 

Kromě jiných činností je OCHI-INŽENÝRING dlouholetým dodavatelem technologických systémů nejen pro průmyslové podniky, ale také pro kulturní a sportovní instituce. Může se pochlubit úspěšně zrealizovanými projekty pro víceúčelové haly nebo kongresová centra. V oblasti hydrauliky nalézá vlastní řešení a spolupracuje s řadou významných českých i zahraničních firem.

Na základě ochrany životního prostředí vznikají nová úspornější řešení

OCHI INŽENÝRING klade maximální důraz na omezení negativních dopadů ovlivňujících životní prostředí. Tomuto tématu se věnuje také ve svých výzkumech. Dnešní ekologie si žádá mimo jiné i celospolečenské šetření zdrojů energie. Díky tomu vzniklo řešení projektu ALFA s názvem "Regulační a rekuperační převodníky“. Jeho cílem byl výzkumně-vývojový návrh a následné ověření úsporného elektrohydraulického systému. Nově vyvinutý systém předčí stávající elektromechanické pohony výrazným snížením instalovaného příkonu a minimálně třicetiprocentními úsporami odebírané elektrické energie.

Společnost OCHI-INŽENÝRING ve vlastní vývojové zkušebně sestavila zvedané plošiny s 1osým a 2osým lineárním regulačním rekuperačním převodníkem. Provedené experimentální zkoušky ověřily plánované regulační parametry pohonu. Úspory energie se pohybovaly v rozsahu 35-42 % oproti stávajícím elektromechanickým pohonům obdobných zvedaných plošin s výkonem 7,5 kW.

Zajímat se o nové výsledky výzkumu může být pro uživatele velmi výhodné

Výsledky výzkumu a vývoje projektu ALFA mají široké uplatnění. Pokud se uživatelé nových systémových produktů OCHI-INŽENÝRING v Moravskoslezském kraji rozhodnou do průmyslových podniků nainstalovat regulované rekuperační převodníky, přinese jim tento krok velmi podstatné úspory.

Příkladem může být pohon reálných hydraulických stanic instalovaného aktivního výkonu 320 kW, které pracují v nepřetržitém provozu asi 22 hodin denně. Při celkových úsporách odebírané energie přibližně 30 % přinesou uživatelům úsporu 3,168 milionu korun ročně (320 x 22 x 300 dnů x 0,3 x 5,- Kč/kWhod). 

Investice do zařízení, které umí díky inovacím ušetřit provozní náklady, může být velkým krokem pro další fungování podniku a vynaložené prostředky se rychle vrátí. Pro daný systém je modernizace hydraulických stanic splacena maximálně do 2 let, což je velice lukrativní vklad do budoucna. Navíc s ekologickým bonusem.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz