Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úsporné hydraulické systémy mohou významně ušetřit energii

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Spotřeba energie je čím dál častěji diskutovaným tématem. Všichni ji chceme snížit na minimum, a proto probíhají stále další výzkumy, které by přinesly v této oblasti nové výhody. I zařízení, které po všech stránkách dobře funguje, může nyní sloužit s mnohem menšími náklady.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Úsporné hydraulické systémy mohou významně ušetřit energii | foto: OCH-INŽENÝRING

Na těchto inovacích pracuje technicko-inženýrská firma se sídlem v Ostravě, jejíž doménou jsou speciální technické produkty. OCHI-INŽENÝRING se zabývá výzkumem a experimentálním vývojem. Ve špičkových pracovních výsledcích ji inspiruje především vlastní motto "Jednoduché dodají všichni, inovativní pouze připravení". 

Kromě jiných činností je OCHI-INŽENÝRING dlouholetým dodavatelem technologických systémů nejen pro průmyslové podniky, ale také pro kulturní a sportovní instituce. Může se pochlubit úspěšně zrealizovanými projekty pro víceúčelové haly nebo kongresová centra. V oblasti hydrauliky nalézá vlastní řešení a spolupracuje s řadou významných českých i zahraničních firem.

Na základě ochrany životního prostředí vznikají nová úspornější řešení

OCHI INŽENÝRING klade maximální důraz na omezení negativních dopadů ovlivňujících životní prostředí. Tomuto tématu se věnuje také ve svých výzkumech. Dnešní ekologie si žádá mimo jiné i celospolečenské šetření zdrojů energie. Díky tomu vzniklo řešení projektu ALFA s názvem "Regulační a rekuperační převodníky“. Jeho cílem byl výzkumně-vývojový návrh a následné ověření úsporného elektrohydraulického systému. Nově vyvinutý systém předčí stávající elektromechanické pohony výrazným snížením instalovaného příkonu a minimálně třicetiprocentními úsporami odebírané elektrické energie.

Společnost OCHI-INŽENÝRING ve vlastní vývojové zkušebně sestavila zvedané plošiny s 1osým a 2osým lineárním regulačním rekuperačním převodníkem. Provedené experimentální zkoušky ověřily plánované regulační parametry pohonu. Úspory energie se pohybovaly v rozsahu 35-42 % oproti stávajícím elektromechanickým pohonům obdobných zvedaných plošin s výkonem 7,5 kW.

Zajímat se o nové výsledky výzkumu může být pro uživatele velmi výhodné

Výsledky výzkumu a vývoje projektu ALFA mají široké uplatnění. Pokud se uživatelé nových systémových produktů OCHI-INŽENÝRING v Moravskoslezském kraji rozhodnou do průmyslových podniků nainstalovat regulované rekuperační převodníky, přinese jim tento krok velmi podstatné úspory.

Příkladem může být pohon reálných hydraulických stanic instalovaného aktivního výkonu 320 kW, které pracují v nepřetržitém provozu asi 22 hodin denně. Při celkových úsporách odebírané energie přibližně 30 % přinesou uživatelům úsporu 3,168 milionu korun ročně (320 x 22 x 300 dnů x 0,3 x 5,- Kč/kWhod). 

Investice do zařízení, které umí díky inovacím ušetřit provozní náklady, může být velkým krokem pro další fungování podniku a vynaložené prostředky se rychle vrátí. Pro daný systém je modernizace hydraulických stanic splacena maximálně do 2 let, což je velice lukrativní vklad do budoucna. Navíc s ekologickým bonusem.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.