Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšný investor se neobejde bez investiční strategie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Investování má svá daná pravidla. Pokud na trhu s investicemi chcete uspět a zbytečně svou lehkovážností nepřijít o velké peníze, musíte si i vy zvolit svá vlastní, kterými se budete řídit. Tyto investiční strategie vám usnadní rozhodování a minimalizují případné ztráty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Pravidlem v investování je, že čím vyšší riziko vám hrozí, tím vyššího výnosu můžete dosáhnout. Nebezpečí velké finanční ztráty můžete účinně omezit vhodnou diverzifikací portfolia a zvolením vhodné investiční strategie.

Investičních strategií můžete používat několik a vybírat je především podle požadované výnosnosti při určité míře rizika. Pasivní strategie, kdy nakoupíte akcie a dlouhodobě s nimi nemanipulujete, zpravidla přináší nižší riziko i výnos a minimum poplatků za obchodování s nimi.

Toto investování je vhodné, když trhy fungují efektivně a všechny akcie jsou v daný okamžik správně ohodnocené. Pokud se tedy ekonomika bude dobře vyvíjet, stejným tempem pravděpodobně poroste i cena vašich akcií.

Investiční strategie začínajících i zkušených investorů

Nejnižší riziko a tím pádem také zisk přináší strategie indexová, u které můžete v dlouhodobém horizontu očekávat roční výnos přibližně 10 %. O něco vyšší riziko i výnos nabízí strategie výnosová, při které investujete do akcií významných společností se stabilním postavením na trhu, které jsou dlouhodobě ziskové. U nich předpokládáme růst jejich tržní hodnoty a pravidelné získávání dividend.

Pokud se rozhodnete nakupovat akcie nových společností nebo firem s různými problémy za účelem dosažení výrazných kurzovných zisků, jedná se o růstovou strategii, která s sebou samozřejmě nese zvýšené riziko.

Investice s vyšším výnosem vyžadují aktivní obchodování, tím platíte více na poplatcích

Při neefektivním fungování trhu lze navýšit výnos z investice aktivní investiční strategií, kdy záleží především na správném načasování transakcí. Pro tuto investiční strategii je vhodné obchodovat s akciemi stabilnějších společností s dostatečnou likviditou.

Podle krátkodobých změn ve vývoji akcií se řídí strategie trading, kdy opakovaně realizujete malé kurzové zisky. Riziko u této investiční strategie je velmi vysoké, ale o to vyšší je také očekávaný výnos. U mnoha brokerů či bank ale platíte za každou transakci, a tak se vám rizikovější strategie nemusejí vůbec vyplatit.

Díky neuvěřitelně nízkým poplatkům zvýšíte svůj výnos

DEGIRO

Se společností DEGIRO, která nabízí neuvěřitelně nízké poplatky (až o 80 % méně než u jiných online brokerů), můžete se svými akciemi obchodovat dle libosti a výrazně tak zvýšit svůj výnos. Poplatky jsou velice transparentní, a tak přesně víte, kolik za co platíte, a nečekají vás žádná nepříjemná překvapení. Navíc je u společnosti DEGIRO zcela zdarma otevření účtu.

Společnost DEGIRO je díky neuvěřitelně nízkým poplatkům a velkému množství investičních možností velkoobchodem pro investory, se kterým můžete bezpečně investovat po celém světě v rámci jedné platformy a snadno tak své portfolio diverzifikovat.

DEGIRO

DEGIRO

Více informací o brokerské společnosti DEGIRO najdete na www.degiro.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Najdete na iDNES.cz