Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšné podnikání v hypotékách pod značkou GEPARD FINANCE

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
S Terezou Orlovou a Martinem Peškem, majiteli titulu Franšíza roku 2013, uděleného mateřskou společností Gepard Finance, jsme si povídali o podnikání v hypotékách a tajemství jejich úspěchu mezi ostatními franšízami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikání v hypotékách s Martinem Peškem a Terezou Orlovou | foto: Gepard Finance

Jak dlouho se věnujete podnikání v hypotékách?
Tereza Orlová: Oba dva pocházíme z bankovního sektoru. Podnikání v hypotékách se věnujeme již 13 let, pod Gepardem jsme už skoro 4 roky. Já jsem pracovala pět let v tehdejší GE Capital Bank, později GE Money Bank a následně jako makléřka i mimo bankovní sektor.

Martin Pešek: Já jsem pracoval u Expandia Banky a posléze v eBance. Pak jsme s kolegou z banky odešli a založili poradenskou společnost na financování nemovitostí.

Co bylo hlavním impulsem pro zakoupení franšízy Gepard?
Martin Pešek: Především narůstající agenda ze strany bank, výhledově z Evropské unie, předpisů, povinností a správy dat. Začali jsme hledat partnera, který nám pomůže tuto rovinu naší práce efektivně řešit, což Gepard splňoval. Zakoupením franšízy jsme se sice vzdali nezávislosti, ale získali jsme silného, fungující partnera.

Věděli jste, do čeho jdete, nebo byl tehdy systém franšíz Gepardu teprve na začátku?
Tereza Orlová: Gepard jako takový jsme znali již z dřívějška, ještě když jsme pracovali u konkurenční firmy. Když jsme franšízu kupovali, franšízový systém Gepardu fungoval už asi rok. Byli jsme několikátá franšíza v řadě, takže jsme věděli, jakým způsobem funguje. 

Martin Pešek: Gepard jsme předtím, jako konkurenční firmu, potkávali při různých formálních i neformálních příležitostech, takže jsme vnímali různé odlišnosti, jak naše firmy fungují. Lidé z oboru mají samozřejmě představu, jak fungují ostatní společnosti ve stejném byznysu. Jak pracují s financemi, s klienty, jak řeší specializace a tak dále. Gepard v těchto ohledech splňoval všechny naše požadavky.

Základem úspěchu podnikání v hypotékách je vzájemná spolupráce

Gepard Finance

Gepard Finance

Vaše kancelář získala titul Franšíza roku 2013. Popište nám trochu svůj tým.
Martin Pešek: Aktuálně je nás celkem 7. Fungujeme tak, že všichni naši lidé sedí v kanceláři a je to pro ně práce na plný úvazek, nikoli vedlejšák nebo práce z domova. Díky tomuto způsobu organizace má tým možnost si neustále vyměňovat informace, kterých je tolik, že je jednotlivec těžko najednou obsáhne všechny. Kolegové se mohou navzájem vzdělávat, lépe reagovat na potřeby klientů a případné problémy. Při naší organizaci týmu se i zdánlivě neřešitelný případ dá rozlousknout v krátkém čase, protože víc hlav víc ví.

Podnikání v hypotékách s Martinem Peškem a Terezou Orlovou

Podnikání v hypotékách s Martinem Peškem a Terezou Orlovou

Co mělo na získání titulu Franšíza roku 2013 největší vliv? Co děláte jinak, než ostatní franšízy?
Tereza Orlová: Určitě kvalitní personální obsazení. Snažíme se mít v týmu profesionály, kteří se podnikání v hypotékách věnují mnoho let, dokonce máme v týmu čtyři nejvýkonnější makléře z první desítky celého Gepardu. Nepatříme mezi největší kanceláře Gepardu, ale v počtu lidí, v jakém jsme, máme nadstandardní výsledky. 

Od konkurence se odlišujeme tím, že se naši makléři specializují. Makléř, který dělá hypotéky, dělá opravdu jen hypotéky. Pak máme kolegy, kteří jsou specializovaní na stavební úvěry nebo úvěry ze stavebních spoření, a také máme pojišťováky. Specializovaný makléř má ve svém oboru hlubší znalosti a je pro klienta kompetentnějším partnerem.

Motivujete své kolegy nějakými nepeněžními benefity?
Tereza Orlová: Vycházíme z předpokladu, že lidé pracují pro peníze, proto jim raději dáváme veškeré odměny v peněžní formě, ať s nimi naloží, jak sami chtějí. Samozřejmě se krom toho snažíme o motivaci týmu organizací společných víkendů, výjezdů na hory a na chaty, zkrátka mimo kancelář, aby se tým utužoval nejen v profesní, ale i v osobní rovině. Vždycky je to spojeno s nějakou akcí nebo výletem. Samozřejmostí jsou společné večeře, vánoční večírky a tak dále. Ohlas na tyto akce máme velmi dobrý.

Zajímá vás podnikání v hypotékách s GEPARD FINANCE?

Na stránce www.gpf.cz/fransizing si zdarma stáhněte návod, jak na úspěšné podnikání v hypotékách.

 

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Další nabídka

Kurzy.cz

Perly týdne: Investorům došly peníze a medvědí akcie letos krutě trestají
Perly týdne: Investorům došly peníze a medvědí akcie letos krutě trestají

Čína se s USA přetahuje o post největší ekonomiky světa, v tuzemsku se zase politici a prezidentští kandidáti přetahují... celý článek

Najdete na iDNES.cz