Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšná historie „neviditelného“ napájení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma Ferrari pověřila společnost Conductix-Wampfler AG napájením skeletových dopravníků. Systémy bezdotykového přenosu energie a dat patří mezi jednu z možností jak napájet pohyblivé spotřebiče. Vedle mnoha renomovaných firem jako je Airbus, BMW, Eurocopter či General Motors využívá bezdotykového způsobu napájení také firma Ferrari.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Conductix-Wampfler s.r.o. | foto: Conductix-Wampfler s.r.o.

Zde je tato technologie využívána při výrobě osmi a dvanáctiválcových motorů. Dvě linky skeletových dopravníků v Maranellu vybavila společnost Conductix-Wampfler AG systémem bezdotykového přenosu energie IPT® (Inductive Power Transfer). Více než padesát nosičů skeletů se pohybuje na dráze o délce 550 metrů.

Princip bezdotykového přenosu

IPT® se používá nejenom při provozu pozemních dopravníkových systémů, elektrických podvěsných drah a linek skeletových dopravníků.

"Pod pojmem indukční technika rozumíme bezdotykový přenos elektrického proudu a dat k pohybujícím se spotřebičům, jako např. transportním vozíkům," vysvětluje Matthias Wechlin, produktový manažer IPT® ve společnosti Conductix-Wampfler AG.

Tato technologie nevyžaduje žádné mechanické spojení s pohyblivým spotřebičem. Mechanické opotřebení, hlavní důvod nutnosti údržby konvenčních napájecích systémů, se zde prakticky nevyskytuje, což výrazně přispívá k úspoře provozních nákladů. Zařízení lze používat i ve znečištěném prostředí. Veškerá vedení jsou zapuštěna do podlahy.

Úspěšný vývoj

V roce 1996 začal Conductix-Wampfler AG s vývojem systému bezdotykového přenosu energie a dat na základě patentů univerzity v Aucklandu. Systém se dále rozvíjel a byly realizovány projekty po celém světě – např. dodávka první indukční linky do firmy BMW v roce 2000.

"Jsme pyšní, že naše technika IPT® již mnoho let dokazuje svou efektivnost a spolehlivost. Nabízíme komplexní řešení, která zahrnují přenos energie a dat, řízení a polohování vozíků," prohlašuje Wechlin.

Jak pracuje IPT®

Systém IPT® se skládá z primární a sekundární části. Tyto části jsou podobně jako u transformátoru elektromagneticky propojeny. Přenos energie je prováděn bezdotykově přes vzduchovou mezeru, bez mechanického kontaktu.

Primární část se skládá z napájecího konvertoru, který vytváří ze síťového napětí s frekvencí 50 nebo 60 Hz napětí o frekvenci 20 kHz. Z konvertoru je veden primární vodič, který je umístěn podél celé pojezdové dráhy.

Conductix-Wampfler s.r.o. - logoKolem tohoto vodiče vzniká intenzivní magnetické pole s kmitočtem 20 kHz. Pomocí takto intenzivního magnetického pole je možné přenášet energii přes vzduchovou mezeru na sekundární část. U podlahových transportních systémů není nutné mechanické vedení spotřebiče.

Ve společnosti Daimler v Rastattu se na dráze o celkové délce 350 m na montáži převodovek používá 35 transportních vozíků napájených systémem IPT®.

Více naleznete na www.conductix.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Vybíráme bezpečnostní pracovní obuv: Když na kvalitě záleží

Zákonné normy pro ochranné pracovní pomůcky

Pohybujete se často při výkonu vašeho povolání v terénu? Nebo manipulujete s těžkými předměty, pracujete v náročných...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz