Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšná historie „neviditelného“ napájení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firma Ferrari pověřila společnost Conductix-Wampfler AG napájením skeletových dopravníků. Systémy bezdotykového přenosu energie a dat patří mezi jednu z možností jak napájet pohyblivé spotřebiče. Vedle mnoha renomovaných firem jako je Airbus, BMW, Eurocopter či General Motors využívá bezdotykového způsobu napájení také firma Ferrari.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Conductix-Wampfler s.r.o. | foto: Conductix-Wampfler s.r.o.

Zde je tato technologie využívána při výrobě osmi a dvanáctiválcových motorů. Dvě linky skeletových dopravníků v Maranellu vybavila společnost Conductix-Wampfler AG systémem bezdotykového přenosu energie IPT® (Inductive Power Transfer). Více než padesát nosičů skeletů se pohybuje na dráze o délce 550 metrů.

Princip bezdotykového přenosu

IPT® se používá nejenom při provozu pozemních dopravníkových systémů, elektrických podvěsných drah a linek skeletových dopravníků.

"Pod pojmem indukční technika rozumíme bezdotykový přenos elektrického proudu a dat k pohybujícím se spotřebičům, jako např. transportním vozíkům," vysvětluje Matthias Wechlin, produktový manažer IPT® ve společnosti Conductix-Wampfler AG.

Tato technologie nevyžaduje žádné mechanické spojení s pohyblivým spotřebičem. Mechanické opotřebení, hlavní důvod nutnosti údržby konvenčních napájecích systémů, se zde prakticky nevyskytuje, což výrazně přispívá k úspoře provozních nákladů. Zařízení lze používat i ve znečištěném prostředí. Veškerá vedení jsou zapuštěna do podlahy.

Úspěšný vývoj

V roce 1996 začal Conductix-Wampfler AG s vývojem systému bezdotykového přenosu energie a dat na základě patentů univerzity v Aucklandu. Systém se dále rozvíjel a byly realizovány projekty po celém světě – např. dodávka první indukční linky do firmy BMW v roce 2000.

"Jsme pyšní, že naše technika IPT® již mnoho let dokazuje svou efektivnost a spolehlivost. Nabízíme komplexní řešení, která zahrnují přenos energie a dat, řízení a polohování vozíků," prohlašuje Wechlin.

Jak pracuje IPT®

Systém IPT® se skládá z primární a sekundární části. Tyto části jsou podobně jako u transformátoru elektromagneticky propojeny. Přenos energie je prováděn bezdotykově přes vzduchovou mezeru, bez mechanického kontaktu.

Primární část se skládá z napájecího konvertoru, který vytváří ze síťového napětí s frekvencí 50 nebo 60 Hz napětí o frekvenci 20 kHz. Z konvertoru je veden primární vodič, který je umístěn podél celé pojezdové dráhy.

Conductix-Wampfler s.r.o. - logoKolem tohoto vodiče vzniká intenzivní magnetické pole s kmitočtem 20 kHz. Pomocí takto intenzivního magnetického pole je možné přenášet energii přes vzduchovou mezeru na sekundární část. U podlahových transportních systémů není nutné mechanické vedení spotřebiče.

Ve společnosti Daimler v Rastattu se na dráze o celkové délce 350 m na montáži převodovek používá 35 transportních vozíků napájených systémem IPT®.

Více naleznete na www.conductix.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.