Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšná česká firma dodává magnetické systémy do celého světa

  7:00aktualizováno  7:00
Magnetické systémy musejí být v první řadě vysoce spolehlivé. Představte si ty následky, kdyby některý z nich upustil z výšky třeba ocelové plechy o váze několika tun. Na spolehlivé produkty se můžete spolehnout u společnosti Walmag Magnetics, která má v tomto oboru více než 56 let zkušeností.

Úspěšná česká firma dodává magnetické systémy do celého světa | foto: WALKER PILANA MAGNETICS spol. s r. o.

Vše začalo již před 120 lety, kdy v roce 1896 vynalezl Američan O. S. Walker elektromagnetický upínač. Brzy založil společnost, kterou po sobě pojmenoval O. S. Walker. V roce 1960 pak v České republice vzniklo oddělení magnetických technologií značky Narex (později přejmenována na Pilana) a o třicet let později tato společnost zahájila spolupráci s Walker Magnetics Hagou. V roce 2011 došlo ke změně majetkové struktury, kdy společnost Walker Pilana Magnetics s.r.o. koupila společnost Walmag Holding s.r.o. s ryze českým kapitálem, došlo ke změně názvu na Walmag Magnetics s.r.o. a jejímu přesídlení z Hulína do Kroměříže. Společnost tedy letos oslaví už 5 let od těchto změn.

Kvalitní magnetické systémy se vyrábějí v České republice

Vizí společnosti Walmag Magnetics s.r.o. je přinášet na trh magnetické systémy a další produkty, které budou zvyšovat efektivitu strojního obrábění a manipulace a také odpovídat přísným požadavkům v rámci bezpečnosti, spolehlivosti, dodání, ceny a vlivem na životní prostředí. Firma si stanovila za cíl být mezi 5 největšími výrobci magnetických systémů pro průmysl a svým neustálým vývojem ke svému cíli úspěšně směřuje.

Po celém světě jsou oblíbené a hojně využívané například břemenové magnety NEOlift, které slouží k efektivní a rychlé manipulaci ocelového materiálů od 125 kg až do 2 tun. Pro manipulaci s těžšími předměty jsou určeny bateriové elektromagnety řady BM a BMP, které fungují na dálkové ovládání, jsou velmi flexibilní a bezpečné.

Úspěšná česká firma dodává magnetické systémy do celého světa

Pro velké sklady a speciální manipulaci dodává společnost Walmag Magnetics magnetické traverzy pro plechy, magnety pro bramy, „kontislitky“, kulatiny, svitky, systémy pro manipulaci profilů a svazků a magnety na šrot. Dále je tento český výrobce magnetů úspěšným dodavatelem permanentních, elektromagnetických a elektropermanentních magnetů pro upínání při obrábění a další její významnou specializací je odmagnetovávání.

Úspěšná česká firma dodává magnetické systémy do celého světa

Investice do vývoje i vzdělávání zaměstnanců

Firma Walmag Magnetics své výrobky neustále inovuje a investuje nemalé finanční částky do vývoje i nových výrobů. Proto vám může nabízet široký sortiment magnetů pro ocelářský průmysl ve vynikající kvalitě a za dobrou cenu. Nebojí se ani řešení na míru vašim potřebám a spolehnout se můžete na profesionální záruční i pozáruční servis.

Úspěšná česká firma dodává magnetické systémy do celého světa

Nabízí kvalitní produkty a záleží jí stejně jako na zákaznících i na zaměstnancích. Podporuje kontinuální vzdělávání svých pracovníků a vytváří jim příležitosti i tvůrčí prostředí. Snahou Walmag Magnetics je vybudovat personálně stabilní firmu. V roce 2008 dokonce získala 3 místo v kategorii Progresivní zaměstnavatel roku v prestižní soutěži Zaměstnavatel roku.

Dále pomáhá mladým talentům ze střední školy Centrum odborné přípravy technické Kroměříž – SŠ Copt Kroměříž. V rámci vzájemné spolupráce, během které společnost Walmag Magnetics například věnovala upínací magnety, je zkvalitnění výuky žáků a pomoc při jejich přípravě na pracovní proces. Absolventi této školy následně mohou získat perspektivní zaměstnání.

Více informací o společnost Walmag Magnetics najdete na www.walmag.cz.

Autor:
Témata: BMP, Hulín, Zaměstnání

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

ON Semiconductor: technické vzdělání cestou pro skvělé pracovní uplatnění

ON Semiconductor se snaží být v kontaktu s talentovanými žáky či studenty ve...

Celosvětově uznané patenty, vlastní vývojové středisko, spolupráce se špičkovými světovými firmami. Tím vším se může...

Vypít nádrž Slušovice trvá lidem ze Zlína rok. Nedostatek vody ale nehrozí

Úpravně vody v Klečůvce

Obyvatelé Zlínska a okolí každoročně spotřebují více než sedm milionů metrů krychlových vody, tedy množství, které by...

Najdete na iDNES.cz