Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Usnadněte si editaci a správu návodek s aplikací OMS

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Systém evidence technologických postupů (Operational Method Sheets — OMS) je aplikací primárně určenou pro editaci a správu návodek umísťovaných na výrobních pracovištích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Usnadněte si editaci a správu návodek s aplikací OMS! | foto: clever-system.cz

Ke každému výrobku lze pomocí aplikace OMS jednoduše vytvořit sadu technologických postupů, včetně ilustračních fotografií a souvisejících dokumentů. Každý technologický postup podléhá schvalovacímu procesu zákazníka, ze kterého vznikají neměnné revize návodek.

Usnadněte si editaci a správu návodek s aplikací OMS!

Výstup ze systému OMS - elektronická verze zobrazovaná na monitoru

Efektivní práce s firemními dokumenty

Veškerá uložená data (data návodek jako např. díly, popisy kroků atp.) se následně zobrazují v přehledných tabulkách. Ke každému výrobku nebo konkrétnímu pracovišti tak lze pomocí filtrů snadno zobrazit celý technologický postup. 

Dokumenty lze zadávat a editovat pomocí formulářových šablon, které jsou definovány přesně podle zákaznických standardů, případně využít modul OMS Spreadsheet, který umožňuje pracovat s dokumenty tabulkového kalkulátoru Excel v prostředí webového prohlížeče. 

Snadná a přehledná dokumentace na pracovišti

Výstupem ze systému OMS je dokument PDF obsahující výrobní operace a ilustrační fotografie určené k tisku. Další možnost, jak prezentovat postupy, je jejich přímé zobrazení přímo na monitoru pracoviště prostřednictvím aplikace OMS Browser, kde si můžete jednoduše nadefinovat pomocí šablon vzhled, který bude vyhovovat. 

Elektronická verze systému má značné výhody usnadňující práci. Není potřeba žádné dokumenty tisknout, nosit po pracovištích a následně skartovat. Na pracovišti je vždy aktuální verze postupu, kde je možnost zobrazení postupu pro konkrétní variantu výrobku a systém. Aplikaci lze zobrazit kdekoli na libovolném počítači s prohlížečem.

Usnadněte si editaci a správu návodek s aplikací OMS!

Výstup ze systému OMS - standardní pdf dokumenty určené k tisku

Technologické postupy, zadávané prostřednictvím šablon, je možné vázat na kusovník. Jednotlivé díly technolog následně přiřazuje k operacím, definovaným na jednotlivých pracovištích výrobní linky.

 Výrobní postupy mohou obsahovat také výkresovou dokumentaci, kterou lze díky OMS Admin zobrazit v prostředí webového prohlížeče, přiblížit funkcí zoom a volně posouvat do všech stran.

Zpracování a archivace výrobních dat

Aplikace OMS Admin také hlídá v postupech, závislých na kusovnících změny a upozorňuje na ně příslušné technology. Ke každému evidovanému návodu systém zároveň uchovává auditní log zobrazující, kdo, kdy a jakým způsobem dokument editoval.

V současné době je aplikace dostupná v anglickém a českém jazyce. Doplnění dalších jazyků lze snadno realizovat vytvořením nových slovníků.

Systém OMS je jedním z modulů systému Clever System. Všechny moduly spolu komunikují prostřednictvím lokální počítačové sítě a lze je libovolně kombinovat a konfigurovat podle požadavků výroby. Data, která při výrobě vznikají, jsou odesílána na databázový SQL server, kde jsou také archivována. 

Více informací o společnosti CLEVER Soft s.r.o. a modulech systému Clever System najdete na www.clever-system.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Prožijte Cool letní zážitky s datovým centrem Coolhousing.
Prožijte Cool letní zážitky s datovým centrem Coolhousing

Nenechte si ujít cool letní akci datového centra Coolhousing! Těšit se můžete na luxusní jízdu ve Ferrari, projet se v obrněném voze nebo prožít...  celý článek

Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života.
Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života

Láká vás si pořídit psychowalkman? Právě máte jedinečnou příležitost si naplno užívat život. Probíhající festival ,,Laxman“ nabízí jedinečnou slevu 3000 Kč na...  celý článek

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.