Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Určitě máte ve svém autě správný olej? Ověřte si to

Komerční sdělení   16:00aktualizováno  16:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tak, jak se zvyšuje technická úroveň moderních motorů, stejně se vyvíjí i motorové oleje. Z celé řady výrobků si běžný motorista velmi těžko vybírá. Přečtěte si základní informace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Určitě máte ve svém autě správný olej ? | foto: Micro, s.r.o.

Zjednodušeně můžeme motorové oleje rozdělit do tří základních skupin: minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. U minerálních olejů (viskozita např. 15W40) trvá promazání nejdůležitějších částí motoru až 18 sekund, u polosyntetických (10W40) až 12 sekund a u syntetických (5W40) jen 3 sekundy.

Výběrem kvalitnějšího (syntetického) oleje tedy můžete podstatně snížit opotřebení motoru při studených startech. S výběrem olejů Vám mohou pomoci ve specializovaných e-shopech, např. www.olejservis.cz. Důležité je ovšem také složení aditiv, které určují, jak bude olej blokovat tvorbu kalů nebo jak bude vzdorovat opotřebení.

Zde jsou oleje ohodnoceny např. podle klasifikace API. Oleje vhodné pro benzínové motory mají API S, pro dieselové motory API C. Vždy následuje další písmeno. Čím dále v abecedě, tím modernější složení aditiv .V současné době mají kvalitní oleje klasifikaci např. API SM / CF.

Olej olej

Olej olej

Jaká je výměnná lhůta olejů? Motoristé jsou často přesvědčeni, že o výměnné lhůtě rozhoduje zejména to, jak drahou značku oleje koupí. Naopak, výměnnou lhůtu předepisuje výrobce motorů a uvádí ji v technické specifikaci k automobilu. Moderní vozy mají výměnnou lhůtu 15 až 30 000 km, u koncernu VW až 30 000 km. Zde už je nutné použít oleje se schválením dané automobilky - např. s normou VW 504.00/507.00 - Longlife 3.

Tyto oleje stojí běžně v servisech 800 až 900 Kč/lt. Jde ovšem o cenovou politiku mezi servisy a výrobci olejů, kteří servisům zainvestují techniku. Přitom tyto oleje můžete v e-shopu www.olejservis.cz koupit za 289 Kč za litr. Oleje pro běžné výměnné intervaly se cenově pohybují od 600 Kč za pětilitrové balení.

Oleje je ovšem potřeba vyměnit i pokud vůz nenajede udávaný počet kilometrů. Oleje v motoru chemicky degradují a jímají vzdušnou vlhkost. Oleje Longlife je nutné vyměnit alespoň jednou za dva roky, běžné oleje minimálně každý rok.

Pokud se vám zdá výběr vhodného oleje přesto příliš složitý, máme jednoduchou radu. Zavolejte nám, nebo se zastavte v našich prodejnách a vybereme ten správný olej pro váš vůz

 

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Appka zrychlit Váš vůz bez zásahu do elektroniky

Aplikace ve Vašem mobilním telefonu spolu s PowerPedalem umí výrazně zlepšit dynamiku Vašem vozu. Vybrat si můžete hned...

Firma vyrábějící přívěsné vozíky AUTOVIA vám přináší řadu novinek

Firma vyrábějící přívěsné vozíky - AUTOVIA vám přináší řadu novinek.

Který nadšený domácí kutil, profesionální stavař nebo zemědělec by neznal kvalitní přívěsné vozíky tradičního českého...

Najdete na iDNES.cz