Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Uplatnění absolventů? Neztrácejte čas špatně zvoleným studiem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Právě jste odmaturovali a přemýšlíte o pokračování ve studiu na vysoké škole? Nejste spokojeni na své současné vysoké škole? Myslete i na svou další budoucnost a vyberte si takovou školu, která má vynikající uplatnění absolventů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uplatnění absolventů? Neztrácejte čas špatně zvoleným studiem | foto: University New York in Prague (UNYP)

Podle nedávné studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu pracuje 60 % českých absolventů VŠ v jiném oboru, než který vystudovali. Důvod? Nejen změna zájmu, ale i problém najít uplatnění. Nečeká takový scénář i vás?

Kvalita českého vysokého školství je všeobecně dobrá. Přesto ale existují oblasti, v nichž stále zaostáváme za západními systémy. Frontální výuka stále převládá a na rozdíl od svých amerických protějšků nejsou čeští studenti zvyklí se aktivně zapojovat do diskuzí během přednášek či seminářů.

Také postrádají příležitosti zlepšovat své praktické dovednosti a jako problém se v praxi ukazuje i absolventy deklarovaná znalost cizích jazyků. Ale je to vůbec překvapující? Skutečně vás pár jazykových lekcí vybaví prvotřídní angličtinou? Až studium v cizím jazyce otevírá dveře k perfektnímu zvládnutí jazyka – a také k vašemu vysněnému zaměstnání.

Získejte mezinárodní vysokoškolské vzdělání

Takovou možnost v České republice nabízí opravdu málo škol a jednou z nich je University of New York in Prague (UNYP). UNYP nabízí praktické vzdělání v celé škále žádaných oborů, které jsou plně vyučovány v angličtině. Studenti z více než 60 zemí těží z přátelské mezinárodní atmosféry, zatímco získávají vzdělání v angličtině a osvojují si kritické myšlení v cizím jazyce.

Mimo to UNYP umožňuje získat americký diplom ze State University of New York – jedné z největších amerických univerzit na světě. Americký výukový model na UNYP se ukazuje jako velmi efektivní. Podle Českého statistického úřadu zůstane po promoci nezaměstnáno pouhé 1 % absolventů! To je velký rozdíl oproti českému 8% průměru, že?

Pozdější uplatnění absolventů podporují jejich aktivity při studiu

UNYP po vzoru amerických univerzit nabízí členství v řadě studentských spolků a klubů. Pevnou tradici mají tamější studenti také v úspěšné reprezentaci na mezinárodních debatních a situačních soutěžích, díky čemuž se často osobně setkávají s vrcholnými představiteli byznysu, kultury i politiky.

Po celou dobu studia je studentům k dispozici odborné kariérní poradenství, praktické kurzy na sestavování životopisu, zvládání stresu i nácvik přijímacích pohovorů. A v neposlední řadě mají studenti možnost účastnit se událostí zaměřených na rozvoj jejich kariéry, z nichž nejvýznamnější je dvoudenní veletrh pracovních příležitostí, kde mají možnost setkat ses bezmála dvaceti mezinárodními společnostmi jako je Amazon, DHL, Unilever nebo Siemens.

Jste si stále jisti, že studujete na správné vysoké škole? Nikdy není pozdě změnit vaši volbu! Pokud se rozhodnete přestoupit z jiné vysoké školy, která je akreditovaná Ministerstvem školství ČR, UNYP vám uzná až dva roky relevantních kreditů. Neztrácejte čas špatně zvoleným studiem!

University New York in Prague (UNYP)

UNYP nabízí již více než 18 let to nejlepší vysokoškolské vzdělání v anglickém jazyce ve střední Evropě. Zaměřuje se na obchodní administrativu, komunikaci a masová média, IT management, mezinárodní a ekonomické vztahy, literaturu a psychologii. Nabízí akreditované bakalářské a magisterské programy vyučované v anglickém jazyce, většina učitelů jsou rodilí mluvčí. Dobré uplatnění absolventů je díky kvalitnímu vzdělávání téměř zaručené.

Univerzita má po celém světě téměř 1 700 absolventů a v současné době na ní studuje přes 800 studentů z více než 60 zemí světa. Škola je hrdá na velkou různorodost svých studentů i celosvětovou síť prestižních mezinárodních partnerů, kterou tvoří uznávané mezinárodní univerzity ve Spojených státech i Evropě. Spolupráce se týká například výměnných pobytů studentů, společných akcí a výzkumu a především dohod o studiu, jejichž výsledkem je možnost získat tzv. dvojí titul (double degree) – americký titul ze State University of New York, Empire State College a evropský titul z UNYP.

Více informací najdete na www.unyp.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Najdete na iDNES.cz