Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jan Kučeřík si stejně jako řada jiných zamiloval produkty americké firmy Apple. Nechtěl však zůstat pouze na straně spotřebitele a rozhodl se, že tyto technologie zapojí do všech částí běžného života. Českým firmám pod zančkou iStores ukazuje, jak používat iPady v práci, lékaře učí lepší komunikaci s pacienty, učitele na školách vede k tvorbě interaktivního vzdělávání a výkony hokejistů sleduje pomocí chytrých senzorů. Se svým týmem přináší neotřelá a novátorská řešení, takže jej spíše než doma na Valašsku zastihnete na konferencích po celém světě, kde přednáší své poznatky a prezentuje nové nápady.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně | foto: WESTech CZ s.r.o.

Pokud mám správně informace, tak iStores není pouze autorizovaný prodejce Apple. Můžete nám přiblížit aktivity vaší firmy?

Běžný uživatel nás vnímá jen z pohledu značkového prodejce  Apple. Naše prodejny naleznete ve Zlíně OZC Zlaté Jablko a v Olomouci NC Šantovka. Málokdo z běžných uživatelů ví, že naše společnost je díky inovativním vývojům největším implementačním partnerem společnosti Apple ve střední a východní Evropě. Významnou měrou díky podpoře amerického gigantu vyvíjíme nejmodernější technologická řešení pro oblasti medicíny, školství, sportu a v neposlední řadě firemního prostředí.

Medicína, sport, vzdělávání a podnikání je velice široký záběr. Jak zajišťujete, abyste byli odborníky v oboru a nabízeli tak perfektní služby?

Specifika odvětví s námi diskutují odborníci a špičky ve svém oboru. My se jim snažíme jejich práci co nejvíce usnadnit a pomocí Apple technologií a našich řešení se nám to za poslední dva roky docela daří. Produkty Apple jsou navíc velice intuitivní a v kombinaci s naším týmem vývojářů, manažerů a lektorů certifikovaných společností Apple můžeme nabídnout komplexní řešení pro jednotlivá odvětví lidské činnosti.

Apple na svém webu představuje různé úspěšné firmy i lokální podnikatele z USA, kteří profitují právě díky jejich produktům. Není však americká realita na míle vzdálená té české? Přece jen výrobky Apple mají stále prémiovou cenu, kterou si řada firem nemůže dovolit.

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

Vůbec ne! Firmy řeší stejné problémy kdekoliv na světě. Nám se daří etablovat v těch českých firmách, které si uvědomují, že naše řešení postavené na Apple technologiích je řešením bez kompromisu. Navíc poměr cena/výkon v případě firemních implementací jasně hovoří v náš prospěch. Jako příklad mohu uvést společnost AVEX Steel Product (Inovativní firma roku 2014), která zaváděním našich technologií výrazně uspoří na provozních nákladech ve výrobě. V neposlední řadě zmíním jeden z nejdůležitějších argumentů a tím je bezpečnost, kterou naše technologie do firemního prostředí přináší.

Pro jaké firmy nebo obory jsou služby iStores vhodné?

Naše realizace naleznete ve strojírenství, a to jak ve výrobě, tak také v logistice. Malé a střední firmy benefitují z našeho serverového řešení pro kolaboraci, kde nejmodernější technologie od Applu komunikují v rámci sdílení dat se všemi uživateli od Apple, iOS, Windows až po Android. Zajímavým řešením je třeba naše realizace na železnici, kde zajišťujeme pro strojvedoucí pomocí iPadu jejich om-line vzdělávání a službu dispečink, která obstarává vkládání elektronických dat do zařízení namísto dříve nezbytných mnohastránkových dokumentů. Dispečink tak kdykoliv vzdáleně vkládá dokumenty do iPadu strojvedoucího pro danou trasu a navíc má pomocí lokalizačních služeb informaci o přesné pozici nákladu.

Zajímavé! Stejně neuvěřitelně mi zní představa, že se mnou v české nemocnici komunikuje lékař pomocí iPadu.

To mi říká mnoho lidí, ale nenechte se mýlit, české zdravotnictví je na vysoké úrovni a lékaři drží krok se západními zeměmi. Naše zdravotnictví v oblasti kardiologie se dokonce řadí mezi nejlepší na světě! Pokud budete, a to vám samozřejmě nepřeji, kardiologickým pacientem ve Fakultní nemocnici Olomouc, tak zřejmě zažijete šok v dobrém slova smyslu. Lékař I. interní kliniky vám na iPadu v 3D modelu srdce ukáže stav vašeho srdíčka a zároveň vám na iPadu předvede možnosti následné léčby. Významným partnerem, se kterým se podílíme na vývoji medicínských řešení, je Nemocnice Vsetín, kde iPady pomáhají gynekologicko-porodnickému oddělení a pacientům rehabilitace. Lékaři Vsetínské menocnice pro nás také přednášejí na Apple Medical konferencích. Bez nadsázky jsou to průkopníci novodobé medicíny. Nyní jsme rovněž zahájili spolupráci se zlínskou Nemocnicí Tomáše Bati.

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

Tady by člověk pomalu začal závidět lidem, kteří jsou nemocní.

A přesně to je špatně! Všichni chceme být přece zdraví! A proto Apple v posledních letech investuje do vývoje technologií, které primárně slouží k prevenci. Na téma prevence a využití nejmodernějších technologií v medicíne budu tento pátek přednášet na lékařské konferenci v lotyšské Rize. Já sám jsem kardiologickým pacientem a naše zaměření na medicínu je pro mne doslova srdeční záležitost.

Jaké aktivity podnikáte v oblasti vzdělávání? Zde předpokládám není potřeba zaučovat děti, jak pracovat s iPady. Nejsou tablety spíše jen rušivým elementem ve výuce?

Naopak. Podle našich dosavadních zkušeností iPady výuku přetvářejí a udržují pozornost dětí po celou dobu výuky. Učitel pracuje s interaktivním materiálem, který žáci v hodině na svém iPadu zpracovávají a průběžně pomocí bezdrátové technologie prezentují ze svého iPadu na dataprojektoru. Děti se do školy těší! Vy byste se netěšil?

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

A sport? Jsem veliký fanda hokeje, a proto jsem samozřejmě zaregistroval, že jste v loňské sezoně vybavili tým PSG Zlín iPady a speciálními senzory. Jaké máte nyní výsledky a co chystáte nového?

Otázka je asi jasná :-) Ano, toto je vděčné téma všude, kde se objevím, Minulý rok jsme zahájili s PSG Zlín ojedinělý světový projekt s technologiemi, které v jejich celkové kapacitě zatím nevyužívají ani v NHL. Hráči mají k dispozici senzory na helmách, které umějí identifikovat poranění hlavy přímo v zápase. Navíc hráče nyní vybavujeme speciálním senzorem, který nám ihned v reálném čase zápasu sdělí informace o střele hokejky. Tato data jako rychlost puku, nápřahu a další budeme chtít v této sezoně exkluzivně sdílet živě s fanoušky na sociálních sítích. V této sezoně náš čekají další "vychytávky" o kterých zatím nemohu hovořit, ale máme se na co těšit!

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně

Nakonec se dovolím trochu útočnou otázku. Nemáte strach, že nás již brzy všechny ty tablety a chytré telefony ovládnou?

Myslím, že je to spíše tak, jak si to každý nastaví. Pro mne je tablet nástrojem, který mi má pomáhat a který využívám, když potřebuji, Nikdy by to nemělo být naopak :)

Pozvánka na workshop:

Společnost Apple ve spolupráci s iStores připravila na měsíc říjen workshopy pro firemní a medicínské řešení. Využijte této jedinečné možnosti a zaregistrujte se na stránce pro firemní tematiku http://workshop.istores.cz a medicínsky zaměřené workshopy http://workshop.istores.cz/medical

Unikátní řešení pro Apple se vyvíjí ve Zlíně
Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

VaK Zlín plánuje v příštím roce investice za 75 milionů

Kaskády Tlumačov

Zlínský region čeká další růst investic do vodárenské infrastruktury. VaK Zlín totiž plánuje v nadcházejícím roce...

Dynamicky se rozvíjející společnost RONELT investuje do modernizace

Dynamicky se rozvíjející společnost RONELT investuje do modernizace

Modernizace a rozšiřování strojového parku je součástí firmy Zdeněk Kedroň, sdružení podnikatelů RONELT, která je...

Otrokovické školství jde s dobou

Společné setkání pracovních skupin

Mateřské a základní školy včetně zájmového vzdělávání v Otrokovicích, obce s rozšířenou působností (ORP), mají...

Najdete na iDNES.cz