Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Umíte cestovat s dítětem v letadle?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cestovat s dítětem v letadle. Přestože jde o zdánlivě jednoduchou věc, je důležité zapojit selský rozum a znát i doporučení odborníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Umíte cestovat s dítětem v letadle?

"S půlročním Tomáškem jsme se letadlem vydali za tatínkem, který pracuje v Americe. Kočárek jsem nechala uložit do zavazadlového prostoru a Tomáška umístila do autosedačky na vedlejší sedadlo. Zpočátku se zdálo, že let, kterého jsem se trochu obávala, proběhne v klidu a pohodě. Pak se ale začaly dít věci," vypráví s mírnými rozpaky Jana, maminka Tomáše.

"Můj syn po půl hodině letu začal být neklidný. Myslela jsem si, že má pouze žízeň. Obvykle totiž „vyvádí“ právě proto. Dala jsem mu napít, ale nepřineslo to žádný výsledek. Tomášek navíc začal plakat. A pořádně nahlas. Nepomáhalo vůbec nic. Nejhorší byly nevraživé pohledy cestujících, které jsme rušili, a jejich poznámky. Pláč trval s malými přestávkami po celou dobu letu. Byla jsem z toho „na nervy“, prostě jsem tu situaci nezvládla," vzpomíná Jana.

"I při cestě letadlem platí, že je nutné dodržet určité zásady, kterých se držíme i v domácím prostředí. Dítě na odlišné podmínky reaguje velice citlivě. Proto je nutné přípravě cesty věnovat velkou pozornost a myslet na vše, co se nám může přihodit. K tomu, aby dítě bylo klidné, je ideální přibalit dostatek jeho oblíbených hraček, kterými jej můžeme zabavit. Také je důležité se dítěti věnovat, aby vědělo, že je v bezpečí," radí PhDr. Jarmila Burešová, dětská psycholožka z brněnské Pedagogicko-psychologické poradny a garantka projektu VZP Cestujeme s dětmi bezpečně.

Ať už jste rodič, člen rodiny nebo známý, každý kdo při přepravě doprovází dítě, by měl znát základní předpisy a doporučení pro bezpečné cestování s nejmenšími pasažéry. Užitečným pomocníkem vám může být nový web Všeobecné zdravotní pojišťovny www.detivdoprave.cz.

Kromě základních předpisů vám zdarma nabídne i doporučení odborníků pro co nejbezpečnější přepravu dětí nejběžnějšími dopravními prostředky. Dozvíte se tak, na co si dát pozor v městské hromadné dopravě či zda si smíte vzít kočárek na palubu letadla. Pokud si raději čtete klasickým způsobem, můžete si na webu zdarma stáhnout i praktickou brožuru a leták.

Preventivním programům zaměřeným na děti se Všeobecná zdravotní pojišťovna věnuje dlouhodobě, proto spustila kampaň Cestujeme s dětmi bezpečně. Praktická brožura, leták a web mají být pomocníkem a rádcem pro všechny, kdo doprovází děti dopravními prostředky. Mezi další preventivní projekty VZP zaměřené děti patří i internetové stránky www.urazy-deti.cz. Zde si mohou všichni, kdo přicházejí do styku s dětmi, zjistit, jak jim poskytnout první pomoc v případě úrazu.

Soutěžte o publikaci "Cestujeme s dětmi bezpečně"

Otázka: Smíte si na palubu letadla vzít jakoukoli autosedačku pro dítě?

Umíte cestovat s dítětem v letadle?

a) Ano
b) Ne, letecká společnost vám umožní použít pouze jejich autosedačky
c) Na palubě letadla jsou povolené pouze autosedačky certifikované konkrétní leteckou společností.

Správnou odpověď na soutěžní otázku zasílejte do 27. 1. 2013 na emailovou adresu: bezpecnostdeti@email.cz. Zasilatel/ka 13. správné odpovědi obdrží výhru v podobě dětského kufříku.

Nápovědu hledejte na www.detivdoprave.cz.

Umíte cestovat s dítětem v letadle?
Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz