Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ukradené heslo k e-mailu vás může stát velké peníze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ukradené heslo k osobnímu e-mailu je dnes pro internetové zločince jednou z nejsnazších cest, jak nás připravit často i o velké peníze. I když to není na první pohled zřejmé, osobní e-mail otevírá zločincům pohled na celý náš život a nabízí jim celou řadu možností, jak se obohatit na náš účet.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ukradené heslo k e-mailu vás může stát velké peníze | foto: NetAgent

Podle policejních statistik byly v Česku jen pomocí internetu mezi lety 2011 a 2015 spáchané trestné činy v průměrné roční výši 4,6 milionu korun. Naštěstí však již existují služby jako NetAgent, které vás na zneužití vašich osobních dat upozorní a poradí vám, co v takovém případě dělat.

Každému z nás se totiž může stát, že naše heslo k nějaké internetové službě ukradne organizovaná skupina hackerů. Případy firem, kterým hackeři ukradli statisíce hesel jejich uživatelů, vidíme bohužel ve zprávách poslední dobou často. Nemusí jít přitom pouze o zcizená hesla, často jde také o zneužití čísel platebních karet nebo osobních údajů zákazníků.

Ukradené heslo k e-mailu je přitom pro hackery jednou z nejsnazších cest, jak nás v dnešní době připravit o peníze. „E-mail je bránou do našeho života. Většina lidí nepřemýšlí nad tím, že by se jim hacker mohl nabourat do e-mailu, a nechává ve své e-mailové schránce často důvěrné informace. Zločinec si v e-mailu najde číslo účtu, průměrný zůstatek, adresu majitele účtu nebo hesla do nejrůznějších internetových služeb,“ říká Romana Knyblová, projektová manažerka služby NetAgent (http://netagent.kolikmam.cz/).

Díky těmto údajům můžou zločinci například zjistit, kdy je náš byt či dům prázdný, nebo si na nás podvodně objednat zboží na internetu, případně ukrást všechny peníze z našeho účtu.

Z těchto důvodů portál www.kolikmam.cz spustil novou službu s názvem NetAgent, která monitoruje hackerské stránky a fóra a zjistí, pokud se údaje uživatelů služby začnou na těchto zločineckých stránkách nabízet. „Lidé se dosud nemohli proti této formě kriminality nijak bránit. Že někdo ukradl jejich údaje na internetu, se často dozvěděli teprve ve chvíli, kdy již byli okradeni. To nás motivovalo ke spuštění této užitečné služby.

Ukradené heslo k e-mailu vás může stát velké peníze

Denně monitorujeme statisíce stránek a tisíce diskusních fór, na kterých jsou tato data obchodována. Jakmile zjistíme únik dat, informujeme naše uživatele pomocí e-mailu či SMS s tím, o jaký typ úniku se jedná a jaká hesla hackeři ukradli. Lidé tak mají možnost si rychle změnit své údaje nebo zablokovat platební kartu,“ vysvětluje Romana Knyblová. Díky jednoduchému grafickému tachometru přitom zákazníci okamžitě vědí, k jak závažnému narušení jejich soukromí došlo.

Že nejde o okrajový problém, dokazují také policejní statistiky, podle kterých činila v České republice škoda způsobená trestnými činy prostřednictvím internetu mezi lety 2011 a 2015 více než 23 milionů korun, tedy téměř 5 milionů korun ročně. Nejvíce těchto podvodů přitom bylo spácháno v Ústeckém a Libereckém kraji a v Praze.

„Lidé mají stále pocit, že se jich internetová kriminalita netýká. Po aktivaci služby NetAgent jsou potom často velmi překvapeni, že se jejich hesla obchodují na pochybných stránkách. Měli jsme již několik případů, kdy tomu lidé odmítali uvěřit, protože měli pocit, že jejich hesla k e-mailům a další osobní data jsou v bezpečí“ dodává Romana Knyblová, podle které nikdy nelze zcela zabránit tomu, aby se citlivá data nedostala do nepovolaných rukou. O to důležitější je proto důkladné monitorování případů zneužití vašich osobních dat. Včasné upozornění na jejich zneužití totiž dokáže zabránit velkým škodám.

Kontakt: Romana Knyblová, projektová manažerka služby NetAgent (www.netagent.kolikmam.cz.)


Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

Jaká je situace na trhu s půjčkami pro domácnosti?

bezvamoney.cz

Finanční situace domácností se neustále vyvíjí v závislosti na tom, jak funguje česká ekonomika. Zrovna tak se mění...

Najdete na iDNES.cz