Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejspíš jste si po přečtení nadpisu ihned vybavili skleničku něčeho dobrého a tekutého, nekonečnou řadu zboží, či balíků a ... a nejspíš se zrovna chcete mrknout na google.com, abyste se podívali na to, co vyrábí společnost Arvato.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato? | foto: HONDL GLOBAL SERVICES, a.s.

Nehledejte, poradíme. Nevyrábí nic. Je to firma, která se věnuje opravám mobilních telefonů. Tak co by tak mohly mít tyto na první pohled nesourodé firmy společného?

Jsou to obrovské firemní areály se spoustou zaměstnanců, o které je zapotřebí pravidelně pečovat, udržovat je v čistotě, opravovat, hlídat a starat se i o okolí budov. O správu těchto nemovitostí se všem výše jmenovaným firemním gigantům stará další lídr ve svém oboru jménem Hondl Global Services a. s.

Od vrátnice až po kancelář ředitele

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato?

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato?

S narůstajícím počtem zaměstnanců logicky přibývají nároky na prostor a nastupují i starosti s údržbou firemního majetku. Vyskytuje se více poruch a rychleji se i ušpiní společné prostory, jako jsou chodby, šatny, vrátnice, jídelny a podobně. „Větší budovy obvykle mívají i velké parkovací plochy, udržovanou okolní zeleň, nebo venkovní květinovou výzdobu, o které je nutné se pravidelně starat.“ Říká ředitel společnosti Hondl Global Services ing. Jiří Hondl a dodává, že úklidem uvnitř budovy to rozhodně nekončí. Starostí kolem takového firemního objektu je daleko více, než by se na první pohled mohlo zdát. V létě je nezbytná údržba zeleně, v zimě odklízení sněhu z parkovacích ploch, celoročně pak je zapotřebí také dbát na potřebnou deratizaci a samozřejmě i bezpečnost.

Zvenčí i zevnitř

Obrovské moderní haly jako jsou například ty Amazonu v Dobrovízi u Prahy jsou velmi moderní a luxusní na pohled. Ale aby tomu tak bylo i po letech provozu, potřebují svoji pravidelnou péči nejen uvnitř, ale aspoň dvakrát ročně i zvenčí. „Například zaměstnanci zmiňovaného Amazonu pak mohou ráno při příchodu do práce nebo naopak po konci směny vidět partu našich výškových pracovníků, jak za pomocí lan a speciální technologie PuraQleen čistí fasádu budovy doslova kousek po kousku.“ Vysvětluje Hondl. K tomu se obvykle ve stejném termínu přidává i čištění zámkové dlažby a ostatních venkovních komunikací, aby byl venkovní generální úklid kompletní. Stalo se už víceméně standardem, že firmy, které dbají na svoji image, vyčistí minimálně dvakrát ročně chodníky a parkoviště u svého sídla, aby stále působily čistě a upraveně.

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato?

Nejen tam, kde voní alkohol...

„Střežení objektů je další důležitou službou, kterou po nás klienti žádají, především v různých výrobních závodech, ale i v menších provozech. Obvykle všude tam, kde je nutné kontrolovat zaměstnance i návštěvy, aby si z firem neodnášeli lákavé ́suvenýry ́ bez placení.“ vyjmenovává Jiří Hondl a dodává, že s tímto typem služeb pak souvisí i recepční služba, obchůzková činnost či důkladná kontrola vozidel.

Pro firmy je čím dál zajímavější si na úklid nebo na ostrahu a správu objektů najmout externí společnost, protože se tak vyhnou obrovskému množství papírování, starostem se zaměstnanci i s jejich pracovními výpadky například v podobě nemocí a řadě dalších problémů. „Za ty roky, co působíme v oboru, už máme dobře spočítáno, že outsourcováním výše jmenovaných služeb náš klient ve finále ušetří, a to nemalé prostředky.“ Prozrazuje Hondl.

Nejen žít, ale i pracovat se dá Nonstop

Říká s lehkou nadsázkou a úsměvem ředitel Hondl Global Services a. s. Jiří Hondl, který zároveň upozorňuje na to, že někdy musí být generální úklid firmy proveden během týdenní celozávodní dovolené, přičemž rozsah objektu je tak veliký, že jeho zaměstnanci pracují na úklidu v nepřetržitém provozu doslova nonstop a stroje pak jdou z ruky do ruky, aniž by se zastavily.

Uhodnete, co mají společného firmy Stock, Amazon a Arvato?

Jindy je možné uklízet i za provozu, ale jeho zaměstnanci nesmí ani v nejmenším překážet při práci ostatním. Občas je zakázka tak obrovská, že se dělá na tři směny, a to i při současném nasazení velkého počtu zaměstnanců. „Vždyť například v Amazonu uklízíme více jak 21.150 metrů čtverečních, což je plocha srovnatelná s rozlohou bezmála tří fotbalových hřišť nebo polovinou Václavského náměstí!“ uzavírá své vyprávění Jiří Hondl.

Blíže: www.hgs.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Studenti VOŠ Michael zvou na Čtení ve vlaku.
Studenti VOŠ Michael zvou na Čtení ve vlaku

Již čtvrtým rokem zpestří kulturní život Pražanů i obyvatel středních Čech originální akce Čtení ve vlaku. Od 18. do 21. září budou hvězdy českého literárního...  celý článek

Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX
Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX

Je velká škoda, že dnešní technologie nejsou natolik pokročilé, abychom mohli prostřednictvím článku přenést barvu, vůni a tu jedinečnou chuť poctivého piva...  celý článek

Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní.
Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní

Libeň patří do velmi dynamicky se rozvíjející Prahy 9. Městská část mezi Vysočany a Karlínem se těší ze snadné dostupnosti do centra Prahy díky skvělé...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.