Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak pečovat o podlahu z vinylu, aby byla stále krásná? Údržba vinylové podlahy vám nezabere moc času a krytina se vám odvděčí svou dlouhou životností a leskem. Bude stále vypadat jako nová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela | foto: BONA

Vinylová podlaha je vyrobená z odolných materiálů a snese takřka všechno, i těžkou provozní zátěž. Podlahy v domácnostech ale vyžadují jinou péči než ty, které se nacházejí v komerčních objektech. Vystaveny jsou běžnému dennímu opotřebení, kdy si na nich hrají děti a svými drápky po nich škrábou domácí mazlíčci.

Jaké jsou čtyři kroky pro nový vzhled podlahy?

1.Čištění vinylové podlahy - jednoduchá rutina

Díky pravidelné údržbě můžete prodloužit životnost, kvalitu a odolnost každé podlahové krytiny. Rychlé a účinné čištění s garantovaným vynikajícím výsledkem zaručuje speciální složení čisticích prostředků určených specificky pro čištění a údržbu elastických podlah. Tyto speciální čisticí prostředky nejen, že povrch vyčistí, ale navíc poskytnou na jeho povrchu ochranný film. Pro domácnosti postačí manuální čištění, pro větší objekty je vhodné strojové čištění. Údržba vinylové podlahy by měla být pravidelná.

2.Hloubkové čištění - oživení a obnovení

Časem se každá podlaha opotřebovává. Ztrácí lesk, objevují se na ní škrábance a skvrny. Řešením je hloubkové vyčištění pomocí stroje a vysoce koncentrovaného přípravku, který odstraní odolné skvrny a nahromaděné vrstvy zbytků čističů po běžném úklidu a oživí vzhled podlahy. Zašlou podlahu nemusíte složitě renovovat, postačí vyčištění do hloubky! Ušetříte tak čas i peníze a podlahy budou vypadat jako nové.

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

3.Ochrana povrchu vinylové podlahy - navrácení lesku

Má už vaše vinylová podlaha matný vzhled? Lesk jí můžete snadno navrátit vydrhnutím a vyčištěním do hloubky pomocí stroje a speciálních čisticích prostředků. Nová ochranná vrstva leštěnky obnoví původní lesk a prodlouží životnost podlah. A to bezpečně, snadno a rychle.

Údržba vinylové podlahy: 4 tipy, aby podlaha déle vydržela.

Tento typ údržby je doporučován především v komerčních prostorech s vysokou zátěží, kde přináší lepší odolnost povrchu. Zahrnuje strojové čištění podlahy do hloubky a následné ošetření pro ochranu jejího povrchu pro lesklý nebo matný vzhled, přesně podle vašeho přání.

Další podrobné informace o správném čištění a údržbě vinylových a PVC podlah najdete na stránkách www.renovujeme-vinyl.cz/jak-pecovat-o-podlahu .

Pokud je vaše podlaha velmi silně opotřebovaná nebo i poškozená, máme pro vás poslední tip, který vám může ušetřit spoustu starostí, jež by přinesla kompletní výměna podlahy.

4.Přelakování - jistota obnovy povrchu

Dříve vyžadovaly poškozené nebo silně opotřebované vinylové podlahy výměnu, ale nyní je možné je snadno přelakovat. Jedná se o unikátní systém ošetření povrchu podlah, jako je vinyl, PVC, PU, linoleum nebo gumová podlaha, pomocí speciálních technik ošetření. Systém nabízí účinnou alternativu, jak obnovit původní vzhled podlah rychle a prodloužit jejich životnost.

Přelakováním získáte zbrusu novou podlahovinu – perfektní povrch během několika hodin práce, a to profesionálně. Jedná se o přebroušení povrchu talířovou bruskou a vysoce výkonným brusivem, vyčištění podlahy a přípravu pro přelakování pro kompletní změnu designu povrchu podlahy. Můžete dosáhnout i výrazné přeměny a změny barvy. Výsledkem bude nový skvělý vzhled a vizuální vylepšení. Na výběr je možnost vytvoření si vlastního vzhledu podlahy pomocí nové škály barev a dekorových chipsů. Možnosti jsou nekonečné.

Proč a jak renovovat vinylové podlahy?

Mezi největší výhody renovace vinylové podlahy patří úspora času, provedení prací bez znečištění prostor realizace, ekologické výhody (žádný stavební odpad) a zároveň perfektní výsledek se zárukou kvality.

Vlastní renovace elastické podlahy přináší rovněž i ekonomické výhody – dlouhodobou trvanlivost s velmi krátkou odstávkou provozu podlahy, výraznou úsporu nákladů v porovnání s kompletní výměnou podlahy a zaručenou barevnou stálost. Podlahu je možné opravit i lokálně.

Oceníte také vysokou odolnost vůči opotřebení, chemikáliím a tekutinám. Pro renovaci si můžete vybrat ze široké palety, bezbarvý povrch nebo barvu s dekorem (chipsy), je možné také přidat symboly a navigační prvky. Výsledkem je hygienické a vizuální vylepšení, podlaha získá protiskluzné vlastnosti.

Renovaci elastické podlahy (vinyl, PVC, linoleum..) doporučujeme vždy svěřit odborné firmě, která používá ověřený systém se zárukou perfektního výsledku. Seznam certifikovaných firem pracujících se systémem Bona CARE švédské firma Bona naleznete například na webu www.renovujeme-vinyl.cz. Na stránkách projektu Renovujeme-Vinyl.czjsou pro vás připraveny i návody jak správně udržovat elastické podlahy, přehledy vhodných produktů pro péči o podlahy i ukázky kompletních renovací vynilových a PVC podlah.

Pro více informací navštivte webové stránky společnosti Bona CR, spol. s r.o. na www.renovujeme-vinyl.cz. Odborníci přijedou až k vám, vyhodnotí stav vaší podlahy a nabídnou nejvhodnější postup řešení ošetření vaší vinylové podlahy.


Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Kupka, Toyen, Štyrský. Aukce roku umění v Mánesu

Toyen-Čedičové skály

V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Další z rubriky

Kvalitní montáž oken je pro jejich správnou funkčnost nezbytná

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Bez odborné montáže by vám foukalo i kolem těch nejlepších oken a investice do nich by vám přišla vniveč. Na montáž...

Energie? Důležité téma při stěhování

Energie: Důležité téma při stěhování

Kupujete si nemovitost, zdědili jste byt nebo se stěhujete do nájmu? Ať už se přesouváte kamkoli, je důležité vyřešit...

Elektroinstalační materiál chrání vaši domácnost

Elektroinstalační materiál chrání vaši domácnost

Pod označením elektroinstalační materiál se skrývá řada elektrotechnických součástek, přístrojů a spotřebičů, jež jsou...

Najdete na iDNES.cz