Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Udělejte si jasno v zákonech, ať vám neujde žádná novelizace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vyznáte se v zákonech? Jste si jisti, že máte po ruce správné znění? Tištěná Sbírka zákonů ČR, vydávaná Ministerstvem vnitra ČR, často prochází novelizacemi, avšak tyto změny v ní již nedohledáte.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Udělejte si jasno v zákonech, ať vám neujde žádná novelizace | foto: Soft Books s. r. o.

Máte-li zájem o úplné aktuální znění, bude vám dobrým pomocníkem server http://www.zmenyzakonu.cz/.

Většina schválených zákonů jsou jen tzv. novely. Na serveru ZmenyZakonu.cz v elektronické podobě naleznete úplná znění zákonů včetně novelizací. Sestavuje je a novelizace hlídá společnost Soft Books s. r. o., která se od roku 1991 věnuje publikování právních předpisů, tj. zákonů, vyhlášek či nařízení vlády. Vedle udržované databáze a letitých zkušeností firma nabízí i kvalitní redakční systém. Svým předplatitelům zasílá Soft Books s. r. o. aktualizace softwaru nebo aktualizuje webové aplikace. Jejich současným produktem pro moderní Windows je Alfa CD, využít lze však i on-line systému Zákony Alfa9.

Zákony jsou dostupné ve všech zněních

Zákazníci Soft Books často požadují zviditelnění změn v zákoně, což je na serveru snadno dohledatelné díky vyznačenému textu. Firma však na svých stránkách nabízí i mnohem víc – reflektuje a zvýrazňuje změny v zákonu od libovolného data, které si určíte. Software umožňuje vyhledat změny v jednotlivých letech. Snadno se tak zorientujete, jak se změnil např. zákon o daních z příjmu v roce 2013, ale zjistíte i změny, ke kterým došlo mezi rokem 2003 a 2004 nebo i hlouběji v minulosti, např. v roce 1995.

Kterýkoli zákon, který byl někdy novelizován, je dostupný ve všech zněních, a uživatel má příležitost si libovolná dvě znění zákona porovnat. Slova, která byla vložena, smazána nebo změněna, poznáte podle barevného odlišení. Systém je zároveň průběžně aktualizován a všechny změny se dostávají i k uživatelům. Kontext změn díky logickému krácení přitom zůstává srozumitelný.

Jak to funguje?

Postup je velmi jednoduchý. Zadáte si číslo zákona a pokud se měnil, uvidíte varianty platné v jednotlivých obdobích. Poté si vyberete znění, které chcete porovnat. O čísla novel se starat nemusíte, důležité je datum. Ve finále si prohlédnete porovnání. Vypuštěný text bude přeškrtnutý, nová verze naopak podtržená. Rozsáhlé pasáže, ve kterých k žádným změnám nedošlo, se vypouštějí.

Platí se jen prémiové služby

ZmenyZakonu.cz jsou zdarma, platí se jen prémiové služby. E-maily s informacemi o změnách v zákonech dostáváte zdarma. Jednou měsíčně tak v předstihu získáte informace, který zákon se mění a jak - a kdy začíná změna platit. Stačí jen zaregistrovat svou e-mailovou adresu.

S prémiovým přístupem získáte navíc kompletní Sbírku zákonů, všechna platná úplná znění, starší i připravovaná znění s vyznačením data platnosti. Otevře se vám také možnost fulltextového vyhledávání v zákonech, budete mít k dispozici nezkrácené texty zákonů při porovnávání a podrobnější seznam očekávaných změn.

Díky tzv. responzivnímu designu lze ZmenyZakonu.cz využívat i na mobilních zařízeních. Nemusíte přitom instalovat žádnou aplikaci, vzhled stránek se přizpůsobí tabletu i chytrému mobilu.

Technická kvalita za rozumnou cenu

Soft Books s. r. o. patří mezi středně velké vydavatele úplných znění a tradičně přináší nadstandardní technickou kvalitu svých produktů za rozumnou cenu. Mezi zcela špičkové patří například fulltextové vyhledávání. Velký počet spokojených zákazníků umožňuje společnosti držet nejnižší cenu na trhu. Vedle volně přístupného serveru Změny zákonů provozuje Soft Books s. r. o. také veřejně dostupný zpravodajský server zaměřený na oblast legislativy Zprávy Alfa9. Více informací naleznete na www.softbooks.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Najdete na iDNES.cz