Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Udělejte si jasno v zákonech, ať vám neujde žádná novelizace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vyznáte se v zákonech? Jste si jisti, že máte po ruce správné znění? Tištěná Sbírka zákonů ČR, vydávaná Ministerstvem vnitra ČR, často prochází novelizacemi, avšak tyto změny v ní již nedohledáte.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Udělejte si jasno v zákonech, ať vám neujde žádná novelizace | foto: Soft Books s. r. o.

Máte-li zájem o úplné aktuální znění, bude vám dobrým pomocníkem server http://www.zmenyzakonu.cz/.

Většina schválených zákonů jsou jen tzv. novely. Na serveru ZmenyZakonu.cz v elektronické podobě naleznete úplná znění zákonů včetně novelizací. Sestavuje je a novelizace hlídá společnost Soft Books s. r. o., která se od roku 1991 věnuje publikování právních předpisů, tj. zákonů, vyhlášek či nařízení vlády. Vedle udržované databáze a letitých zkušeností firma nabízí i kvalitní redakční systém. Svým předplatitelům zasílá Soft Books s. r. o. aktualizace softwaru nebo aktualizuje webové aplikace. Jejich současným produktem pro moderní Windows je Alfa CD, využít lze však i on-line systému Zákony Alfa9.

Zákony jsou dostupné ve všech zněních

Zákazníci Soft Books často požadují zviditelnění změn v zákoně, což je na serveru snadno dohledatelné díky vyznačenému textu. Firma však na svých stránkách nabízí i mnohem víc – reflektuje a zvýrazňuje změny v zákonu od libovolného data, které si určíte. Software umožňuje vyhledat změny v jednotlivých letech. Snadno se tak zorientujete, jak se změnil např. zákon o daních z příjmu v roce 2013, ale zjistíte i změny, ke kterým došlo mezi rokem 2003 a 2004 nebo i hlouběji v minulosti, např. v roce 1995.

Kterýkoli zákon, který byl někdy novelizován, je dostupný ve všech zněních, a uživatel má příležitost si libovolná dvě znění zákona porovnat. Slova, která byla vložena, smazána nebo změněna, poznáte podle barevného odlišení. Systém je zároveň průběžně aktualizován a všechny změny se dostávají i k uživatelům. Kontext změn díky logickému krácení přitom zůstává srozumitelný.

Jak to funguje?

Postup je velmi jednoduchý. Zadáte si číslo zákona a pokud se měnil, uvidíte varianty platné v jednotlivých obdobích. Poté si vyberete znění, které chcete porovnat. O čísla novel se starat nemusíte, důležité je datum. Ve finále si prohlédnete porovnání. Vypuštěný text bude přeškrtnutý, nová verze naopak podtržená. Rozsáhlé pasáže, ve kterých k žádným změnám nedošlo, se vypouštějí.

Platí se jen prémiové služby

ZmenyZakonu.cz jsou zdarma, platí se jen prémiové služby. E-maily s informacemi o změnách v zákonech dostáváte zdarma. Jednou měsíčně tak v předstihu získáte informace, který zákon se mění a jak - a kdy začíná změna platit. Stačí jen zaregistrovat svou e-mailovou adresu.

S prémiovým přístupem získáte navíc kompletní Sbírku zákonů, všechna platná úplná znění, starší i připravovaná znění s vyznačením data platnosti. Otevře se vám také možnost fulltextového vyhledávání v zákonech, budete mít k dispozici nezkrácené texty zákonů při porovnávání a podrobnější seznam očekávaných změn.

Díky tzv. responzivnímu designu lze ZmenyZakonu.cz využívat i na mobilních zařízeních. Nemusíte přitom instalovat žádnou aplikaci, vzhled stránek se přizpůsobí tabletu i chytrému mobilu.

Technická kvalita za rozumnou cenu

Soft Books s. r. o. patří mezi středně velké vydavatele úplných znění a tradičně přináší nadstandardní technickou kvalitu svých produktů za rozumnou cenu. Mezi zcela špičkové patří například fulltextové vyhledávání. Velký počet spokojených zákazníků umožňuje společnosti držet nejnižší cenu na trhu. Vedle volně přístupného serveru Změny zákonů provozuje Soft Books s. r. o. také veřejně dostupný zpravodajský server zaměřený na oblast legislativy Zprávy Alfa9. Více informací naleznete na www.softbooks.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.