Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Účetní systém rozpozná dlužníka včas

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ekonomická krize s sebou přinesla problémy, které ovlivňují podnikání, jako je kredibilita zákazníků a jejich platební morálka. Pro dokreslení tohoto faktu mohou sloužit zjištění firmy Creditreform. Podle nich bylo od ledna do dubna 2011 podáno 7210 insolvenčních návrhů, tedy více než v letech 2009 a 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účetní systém rozpozná dlužníka včas | foto: PCS - Software, spol.s r.o.

Podcenění prověření schopnosti zákazníka dostát svým finančním závazkům vede často firmy do nemalých problémů. Znalost bonity zákazníka je proto dnes důležitější, než kdy dříve. Tento vývoj se celkem logicky odráží i v požadavcích na ekonomický software, který by měl umět sledovat potenciální i existující klienty z hlediska kredibility a následně se od něj čeká, že včas rozpozná dlužníka.

Ekonomické systémy se za tím účelem propojují s vnějšími internetovými zdroji, které informace tohoto typu nabízejí.

Výběr zdroje informací

Důležité je získávání informací z více zdrojů, již nestačí jen insolvenční rejstřík, je nutné riziko předvídat a tomu se i přizpůsobit. Zajímavým zdrojem je například služba společnosti Creditcheck, s níž se rozhodla spolupracovat i společnost PCS Software.

Společnost Creditcheck sbírá data z více vybraných databází - nejenom z insolvenčního rejstříku, ale i z databáze dlužníků a katastru nemovitostí. Tato data pak analyzuje pomocí až 185 kontrol, které v datech odhalují potenciálně rizikové faktory.

Účetní systém rozpozná dlužníka včas1

Volba zdroje informací je však jen prvním krokem k úspěchu. Druhým je, jak zajistit, aby byly tyto informace "po ruce" vždy, když jsou zrovna třeba. Kdy to je? Pro mnohé již při přebírání došlé objednávky, jelikož to je přesně ten moment, kdy je stále možné předejít možným problémům, které nás čekají, pokud se našim zákazníkem stane nedůvěryhodný subjekt.

Máme-li software, který rozpozná dlužníka, v tento moment k dispozici, je snadné učinit rozhodnutí. Například požadovat úhradu dopředu nebo alespoň vystavit zálohovou fakturu na vyšší procento celé částky atd.

Účetní systém rozpozná dlužníka včas3

Software pomáhá rozpoznat dlužníka

Zde se ke slovu dostává ekonomický systém - do něj zapisujeme došlou objednávku, v něm sledujeme celý proces zakázky, od rezervace zboží, přes vyskladnění, až po přijetí finální platby. Je tedy zřejmé, že v něm bychom měli pohodlně tyto informace získat.

To je i jeden z důvodů, proč ekonomický software Aconto, který mimo jiné i rozpozná dlužníka, nabízí informaci o kredibilitě zákazníka nejen v adresáři, ale i ve všech evidencích, kde by mohla být pro uživatele relevantní: došlé objednávky, přijaté a vydané faktury, pokladna.

Současně se uživatel může rozhodnout, zda si přeje provádět automatickou aktualizaci aplikace, nebo bude aktualizaci zapínat ručně z adresáře (např. je- li jeho internetové připojení pomalé).

Současně informaci v podobě semaforu a data poslední aktualizace doplňuje tlačítko Kredibilita, kterým, jsme-li na pochybách, zobrazíme okno historie kredibility zákazníka zobrazující vývoj v čase. I náš stálý zákazník, se kterým jsme už rok neuzavřeli obchod, mohl prodělat krizi a nemusí být ještě zdaleka finančně fit.

Účetní systém rozpozná dlužníka včas2

Ing. Michal Dolejšek, ředitel divize ACONTO společnosti PCS - Software, spol. s r.o., která vyvíjí, distribuuje a podporuje ekonomický a účetní software.

Ekonomický a účetní software Aconto

Příkladem osvědčeného a v českém prostředí již lety prověřeného účetního softwaru pro zpracování ekonomických agend je program Aconto vyvíjený společností PCS - Software. Toto řešení se skládá z několika základních, těsně provázaných modulů, jako jsou Pomocné evidence, Podvojné účetnictví, Daňová evidence příjmů a výdajů, Skladová evidence, Prodejní kasa, Evidence majetku či Mzdy.

Účetní systém rozpozná dlužníka včas4

Účetní systém Aconto je dodáván v několika verzích počínaje zdarma dostupnou variantou Free, která dovoluje daňovou či dokladovou evidenci nebo vedení podvojného účetnictví malým firmám či živnostníkům. Střední a větší firmy nebo účetní specialisté pak mohou sáhnout po verzi MSP nebo Corporate.

Více informací o účetním systému, který rozpozná dlužníka, naleznete na stránkách www.aconto.cz

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz