Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Účetní software vedený přes internetové rozhraní nabízí mnoho výhod

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost AC ProFin vede účetnictví mnoha renomovaným českým i zahraničním firmám. Již 14 let vyvíjí účetní software OPTUS, který klientovi umožňuje online přístup ke zpracovávaným informacím. Na jeho výhody jsme se zeptali Ing. Zdeňky Kleknerové, jednatelky společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účetní software vedený přes internetové rozhraní nabízí mnoho výhod | foto: AC Profin spol. s.r.o.

Vaše společnost AC ProFin vede účetnictví pro české i zahraniční klienty již více než 23 let. Co za svou dobu působnosti na trhu dokázala?
Od roku 2001 vyvíjíme přímý účetní software OPTUS obsahující moduly evidence, v současné době zahrnující i soubory scanovaných dokladů, dále moduly platebního styku s bankou, evidenci majetku, skladové hospodářství, finanční účetnictví a modul plánování. Náš systém funguje online a jeho aplikace je přístupna tak jako internetové bankovnictví, např. České spořitelny. Myslím si, že v tom máme určitý primát na trhu oproti jiným účetním softwarům.

Podle mých zkušeností totiž jiné účetní systémy tímto způsobem zpravidla nefungují. Pro některé klienty zpracováváme účetnictví i na jiných systémech jako je např. WAM3, Microsystems, nebo Exact a ačkoliv jsou mezi nimi i poměrně propracované zahraniční systémy, tak ani jeden z nich tímto způsobem nefunguje. Ke všem těm zdrojovým datům se musíme dostat přes kanály, takzvané VPN. Proto se domnívám, že máme v přístupu k datům určitou výhodu oproti ostatním účetním programům.

Mají vaši klienti do účetního systému přístup?
Ano, přes internetové rozhraní se mohou napojit na server, mohou v systému pracovat i případně vybrané moduly obhospodařovat, nahlížet do nich a kontrolovat. Firmě tak stačí jen malý počítač, který je schopen se připojit na internet.

S každým klientem jsme domluveni, jaká přístupová práva bude mít. Některé společnosti, kterým vedeme účetnictví, lze považovat za středně velké firmy. Například s 30 a více zaměstnanci. Ne všichni však mají do našeho systému přístupová práva. Existuje vybraný tým, který se systémem pracuje, a zpravidla ještě existují omezení do určitých modulů pro jednotlivé osoby. Například vedení firmy může vidět účetnictví, další z firmy pouze sekci evidence došlých faktur a kdo má na starost platební styk, může mít dispoziční práva pouze pro sekci platebního styku.

Mohou také někteří zaměstnanci jen nahlížet a další do něj zasahovat?
Do modulu finančního vedení účetnictví většinou naši klienti mohou jen nahlížet, to vyplývá ze smluv, protože většina klientů si nechává zpracovávat vedení účetnictví naší společností a v takovém případě je za vedení účetnictví zodpovědná naše firma. V registračních, platebních a ostatních modulech mohou i pracovat.

Mohou do nich vkládat i faktury a jiné dokumenty?
Samozřejmě, mohou do nich vstupovat a doplňovat informace. Usnadní se tím komunikace mezi námi a klienty, ta tak funguje online a průběžně.

Velká výhoda je, že když má náš klient menší společnost, tak nemusí mít vlastní server a nemusí se o svá data starat. Všechna data mu obhospodařujeme my.

Účetní software vedený přes internetové rozhraní nabízí mnoho výhod

Takže je klient vždy o všem informován, kdykoliv a kdekoliv chce? Jen se připojí přes internet?
Přesně tak. Prostřednictvím software OPTUS může i spravovat svůj platební styk, když jsou dané dokumenty odsouhlasené. Systém má určité standardní procesy, někdo dokumenty zadává do registru, jiný je schvaluje a další proplácí. Všechny tyto standardní kroky si může klient obsluhovat sám, pokud chce. Někteří klienti delegují všechny pravomoce na nás a jiní si tuto administraci spravují sami.

Jakou další výhodu účetní software OPTUS nabízí vedle rychlé komunikace, možnosti kontroly a doplňování záznamů klientem?
V registračních databázích jsou nascanované všechny doklady a případně i smlouvy, takže klienti mají tu výhodu, že nemusí nikam chodit do archivu a fyzicky hledat určitý doklad, všechno mají uložené elektronicky přímo v systému. Vše vyhledají rychle a mají informace dostupné kdykoliv.

Máte vše bezpečně zálohované?
Samozřejmě, fungujeme přes tři servery, denně se zrcadlově zálohuje na zvláštní server a denně se také zálohuje na externí zálohové zdroje, které jsou uchovávány mimo firmu. O své účetnictví se tedy naši klienti bát nemusejí.

A jaká je cena za systém OPTUS?
Cena je velmi příznivá, protože klient platí pouze jednorázový instalační poplatek, poté za systém už nic, pouze za naše služby vedení účetnictví.

Je zapotřebí přistupovat k zahraničním klientům jiným způsobem, než k tuzemským?
U zahraničních klientů se všechny výstupy snažíme připravit až do standardního hlášení, které potřebují společnosti v zahraničí, protože mají své vlastní standardy účtování, své vlastní účetní osnovy a své interní požadavky na zpracování účetnictví. Dodržujeme účtování podle českých standardů a následně připravujeme všechny výstupy dle požadavků jednotlivých klientů v jiných státech.

Každý klient má jiné požadavky, přestože může podnikat ve stejném nebo podobném oboru. Ať už se jedná o zahraniční nebo tuzemskou společnost. Naše práce tudíž není vůbec jednotvárná. Ke každému klientovi musíme mít individuální přístup.

Účetní software vedený přes internetové rozhraní nabízí mnoho výhod

Jaké další služby vedle vedení účetnictví vaše společnost nabízí?
Kromě vedení účetnictví poskytujeme také tuzemským podnikatelům daňovou evidenci a máme svou malou sekci, která se stará o mzdovou agendu, takže personální oddělení a vedení mezd. Ve spolupráci s daňovými poradci můžeme poskytovat i daňové služby. Naše společnost je na trhu již 23 let.

Profesionální vedení účetnictví pomocí moderního online systému

Společnost AC ProFin, spol. s r.o. vznikla v Praze v roce 1992 a její hlavní činností je vedení účetnictví pro renomované české a zahraniční klienty. Společnost AC ProFin klade důraz na flexibilní způsob práce a maximální vstřícnost. Odborná úroveň týmu kvalifikovaných účetních je neustále podporována investicemi do odborného vzdělání.

Více informací o společnosti AC ProFin, spol. s r.o. a systému OPTUS najdete na www.acprofin.cz.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem.

O státní hypotéky nebyl takový zájem, se kterým se počítalo. Před prvním dnem podání žádostí se někteří nezdráhali...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Za 30 let bude 40 % světové populace trpět nedostatkem vody, jedna třetina na světě produkovaných potravin se k...

Najdete na iDNES.cz