Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Účetní software nejen pro období krize

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina firem je v dnešním prostředí vystavena značnému konkurenčnímu tlaku, který je nutí nejen přicházet s neustále se zlepšujícími produkty a službami, ale také zefektivňovat vlastní provoz a udržovat si kontrolu nad náklady. Jestliže se přitom bez něčeho neobejde, je to určitě účetní nebo obecně ekonomický software.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účetní software | foto: ahr

Podívejme se tedy, jaká základní kritéria byste měli mít na paměti, pokud chcete najít takový účetní software, který bude pro vás tím pravým.

Modulární struktura

Základním požadavkem na vybíraný účetní software je modulární koncepce, která umožňuje vybrat si pouze ty moduly, které jsou pro vaši oblast podnikání adekvátní (jiné požadavky bude mít účetní firma a jiné maloobchodní prodejce).

Je však zároveň nezbytné, aby byly jednotlivé moduly úzce provázány. V praxi to znamená, že jakákoliv změna provedená v jednom z nich se automaticky promítne i do zbytku systému.

K dnes už nezbytným možnostem účetních programů patří podpora vzdáleného připojení. Naproti tomu je ale užitečná také tzv. off-line komunikace mezi jednotlivými instalacemi systému. Často se totiž vyskytne potřeba předávat data na CD, flash paměti nebo e-mailem.

Naprostou samozřejmostí by pak měla být podpora elektronické komunikace s úřady a bankami. Účetní software by měl dovolovat zadávat příkazy k úhradě či evidovat výpisy z účtů pro všechny běžné bankovní domy v ČR a stejně tak například podávat elektronicky přiznání k DPH.

Elektronické podání

Snadné použití účetního softwaru

Účetní software musí umožňovat snadný přístup k funkcím, práci s klávesovými zkratkami pro rutinní uživatele, možnosti filtrování atd. Chybět by neměly ani možnosti exportu přehledů, dokladů atd. do běžně využívaných formátů, jako je XLS, PDF a další.

Kapitolou samou pro sebe je bezpečnost. Samotný systém musí svojí architekturou zajišťovat stabilitu, integritu a bezpečnost uložených dat a stejně tak umožňovat pravidelné zálohování a případnou obnovu databáze. K tomu je třeba připočíst požadavek na detailně propracovaný systém přístupových práv.

Spolehlivá podpora

Výběrem účetního softwaru a jeho instalací vše zdaleka nekončí. S průběžnými změnami v legislativě je nezbytné, aby dodavatel účetního softwaru pohotově reagoval a včas poskytoval v ceně licence příslušné legislativní aktualizace programu a pokud možno také funkční upgrady. Samozřejmostí by měla být možnost stažení těchto aktualizací přes internet.

Vedle toho pak musí být dodavatel schopen poskytnout podporu i pro zajištění plynulosti běžného provozu - v případě menších potíží by měla být poskytována telefonní a e-mailová podpora programu zdarma nebo rychlý servis při řešení náročnějších problémů.

logo Aconto

Ekonomický a účetní software Aconto

Příkladem osvědčeného a v českém prostředí již lety prověřeného účetního softwaru pro zpracování ekonomických agend je program Aconto vyvíjený společností PCS – Software. Toto řešení se skládá z několika základních, těsně provázaných modulů, jako jsou Evidence, Podvojné účetnictví, Daňová evidence příjmů a výdajů, Sklad, Prodejní kasa, Evidence majetku či Mzdy.

Účetní systém Aconto je dodáván v několika verzích počínaje zdarma dostupnou variantou Free, která dovoluje daňovou či dokladovou evidenci nebo vedení podvojného účetnictví malým firmám či živnostníkům. Střední a větší firmy nebo účetní specialisté pak mohou sáhnout po verzi MSP nebo Corporate.

Více informací na www.aconto.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Najdete na iDNES.cz