Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Účetní software nejen pro období krize

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina firem je v dnešním prostředí vystavena značnému konkurenčnímu tlaku, který je nutí nejen přicházet s neustále se zlepšujícími produkty a službami, ale také zefektivňovat vlastní provoz a udržovat si kontrolu nad náklady. Jestliže se přitom bez něčeho neobejde, je to určitě účetní nebo obecně ekonomický software.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účetní software | foto: ahr

Podívejme se tedy, jaká základní kritéria byste měli mít na paměti, pokud chcete najít takový účetní software, který bude pro vás tím pravým.

Modulární struktura

Základním požadavkem na vybíraný účetní software je modulární koncepce, která umožňuje vybrat si pouze ty moduly, které jsou pro vaši oblast podnikání adekvátní (jiné požadavky bude mít účetní firma a jiné maloobchodní prodejce).

Je však zároveň nezbytné, aby byly jednotlivé moduly úzce provázány. V praxi to znamená, že jakákoliv změna provedená v jednom z nich se automaticky promítne i do zbytku systému.

K dnes už nezbytným možnostem účetních programů patří podpora vzdáleného připojení. Naproti tomu je ale užitečná také tzv. off-line komunikace mezi jednotlivými instalacemi systému. Často se totiž vyskytne potřeba předávat data na CD, flash paměti nebo e-mailem.

Naprostou samozřejmostí by pak měla být podpora elektronické komunikace s úřady a bankami. Účetní software by měl dovolovat zadávat příkazy k úhradě či evidovat výpisy z účtů pro všechny běžné bankovní domy v ČR a stejně tak například podávat elektronicky přiznání k DPH.

Elektronické podání

Snadné použití účetního softwaru

Účetní software musí umožňovat snadný přístup k funkcím, práci s klávesovými zkratkami pro rutinní uživatele, možnosti filtrování atd. Chybět by neměly ani možnosti exportu přehledů, dokladů atd. do běžně využívaných formátů, jako je XLS, PDF a další.

Kapitolou samou pro sebe je bezpečnost. Samotný systém musí svojí architekturou zajišťovat stabilitu, integritu a bezpečnost uložených dat a stejně tak umožňovat pravidelné zálohování a případnou obnovu databáze. K tomu je třeba připočíst požadavek na detailně propracovaný systém přístupových práv.

Spolehlivá podpora

Výběrem účetního softwaru a jeho instalací vše zdaleka nekončí. S průběžnými změnami v legislativě je nezbytné, aby dodavatel účetního softwaru pohotově reagoval a včas poskytoval v ceně licence příslušné legislativní aktualizace programu a pokud možno také funkční upgrady. Samozřejmostí by měla být možnost stažení těchto aktualizací přes internet.

Vedle toho pak musí být dodavatel schopen poskytnout podporu i pro zajištění plynulosti běžného provozu - v případě menších potíží by měla být poskytována telefonní a e-mailová podpora programu zdarma nebo rychlý servis při řešení náročnějších problémů.

logo Aconto

Ekonomický a účetní software Aconto

Příkladem osvědčeného a v českém prostředí již lety prověřeného účetního softwaru pro zpracování ekonomických agend je program Aconto vyvíjený společností PCS – Software. Toto řešení se skládá z několika základních, těsně provázaných modulů, jako jsou Evidence, Podvojné účetnictví, Daňová evidence příjmů a výdajů, Sklad, Prodejní kasa, Evidence majetku či Mzdy.

Účetní systém Aconto je dodáván v několika verzích počínaje zdarma dostupnou variantou Free, která dovoluje daňovou či dokladovou evidenci nebo vedení podvojného účetnictví malým firmám či živnostníkům. Střední a větší firmy nebo účetní specialisté pak mohou sáhnout po verzi MSP nebo Corporate.

Více informací na www.aconto.cz

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Najdete na iDNES.cz