Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava, to jsou Beskydy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Horská dominanta Moravskoslezského kraje má tu čarovnou moc, že jakmile její kopce jednou navštívíte, bude vás svými půvaby lákat znovu. Čím to je? Možná unikátní kombinací strmých hřebenů a hlubokých údolí na malém území. Díky tomu jsou výhledy do beskydské krajiny nezapomenutelné.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko | foto: Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Okouzlily už významné osobnosti i obyvatele okolí, kteří jim věnují každou volnou chvíli. Beskydy jsou zkrátka trochu jiné hory. Pokud milujete čistou přírodu a objevování nových míst pěšky nebo na kole, pak se tu budete cítit jako ryba ve vodě. V největší chráněné krajinné oblasti v ČR se dají najít báječná místa pro rodinné výlety s dětmi, stejně jako náročné celodenní treky pro aktivní sportovce.

Abyste si mohli pobyt užít opravdu naplno, bude se vám hodit celoroční návštěvnická karta Beskydy Card, se kterou můžete využít více než 100 různých výhod. Vztahuje se na kulturu, památky, sport nebo relax a dá se získat zdarma k ubytování v některém z partnerských hotelů. Jinak si můžete Beskydy Card volně zakoupit v informačních centrech a také v e-shopu na webových stránkách www.beskydycard.cz

Výhledy, nad nimiž se tají dech

Působivé vrcholy Beskyd se staly dějištěm mnoha sportovních i adrenalinových akcí po celý rok, ve kterých trénovaní borci překonávají sami sebe. Mezi nejznámější závody patří například mrazivých 24 hodin na Lysé hoře, horský vytrvalostní přechod Beskydská sedmička nebo týmový Adrenalin Cup. Naprosto jedinečným závodem je potom Beskydský šerpa, který spočívá ve vynesení pivního sudu na Lysou horu.

Zdejší kopce se ale dají užít také pohodovým způsobem. Nádhernou zvlněnou krajinu uvidíte jako na dlani z rozhleden na Velkém Javorníku, v Chlebovicích, Staříči, ale také třeba z Bílé hory nebo Štramberské trúby. Ti, kdo se podívají do Beskyd, by určitě neměli vynechat výlet lanovkou na Pustevny, jedno z tradičních a zároveň symbolických míst celého regionu, opředené mnoha legendami.

Od známých dřevěných staveb Dušana Jurkoviče můžete prozkoumat hřebenovou turistickou trasu k soše bájného boha Radegasta a dále pokračovat až ke kapli Cyrila a Metoděje na Radhošti. Dřevěná architektura je specialitou zdejšího kraje – nikde jinde u nás nenajdete tolik dřevěných staveb, jako právě tady.

Cyklisté jsou tu vítáni

Turistickou oblast Beskydy-Valašsko protkává hustá síť značených turistických tras a cyklostezek různé obtížnosti, které spojují nejzajímavější místa s přírodními krásami. Pokud byste si rádi vyjeli na kole a nemáte ho zrovna s sebou, můžete si vybrat kolo či elektrokolo v půjčovně ve Vratimově, Kunčicích pod Ondřejníkem a také v několika ubytovacích zařízeních.

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava – to jsou Beskydy

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

Chcete-li poznat tajemství Beskyd spolu s nejkrásnějšími přírodními zákoutími, bude se vám určitě líbit možnost cyklotúry s průvodcem na Bílé. Výlety zahrnují 30 různě náročných tras pro všechny věkové kategorie a výchozím místem je Bílá nebo Ostravice. Ti, kdo mají radši sjezdy horskou divočinou, můžou vyzkoušet třeba populární Single Trail na Bílé. Další skvělé trasy Beskydských trailů na vás čekají pod vrcholem Velkého Javorníku, mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Trojanovicemi.

Trochu jiné hory mají zábavu pro každého

V Beskydech se dá trávit čas také netradičním způsobem a rozhodně se nebudete nudit, pokud přijedete s celou rodinou nebo partou přátel. Co byste řekli na bláznivé odpoledne s dobrodružnými aktivitami v lanovém centru? Horský lanový park Tarzanie v Trojanovicích nabízí návštěvníkům pět tras, od dětské až po adrenalinovou. Navíc tu mají úžasné skákací trampolíny, na kterých se vyřádí malí i velcí.

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava – to jsou Beskydy

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

Další báječné místo pro rodiny s dětmi najdete v letním areálu na Bílé. Jedná se o největší dětský park na Moravě se spoustou atrakcí, mezi které patří například skluzavky, trampolíny, vodní atrakce a spousta dalšch lákadel. Když je venku krásné počasí, není nad pohodově strávený den v aquaparku. Za takovým koupáním si můžete zajet na Olešnou u Frýdku-Místku nebo do Frenštátu pod Radhoštěm.

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava – to jsou Beskydy

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

Vydejte se po stopách známých osobností

Každá oblast má své významné rodáky a v Beskydy se mohou pyšnit výtečnými umělci, průkopníky vědy i sportovci. K malebným Hukvaldům například neodmyslitelně patří hudební skladatel Leoš Janáček, proto se v jeho rodišti každoročně koná festival Janáčkovy Hukvaldy. Kromě toho se tu dá navštívit romantický hrad obklopený rozlehlou oborou s daňky.

Historické městečko Štramberk, které je perlou Lašské brány, zase proslavil vynikající malíř pravěkých zvířat Zdeněk Burian. Ukázky maleb si můžete prohlédnout v jemu věnovanému muzeu na náměstí. Přímo ze sousední Kopřivnice pocházel legendární sportovec Emil Zátopek a také Ignác Šustala, u kterého začala slavná historie výroby automobilů Tatra. Muzeum Tatra Kopřivnice plné technických zázraků patří k nejlepším u nás. Na Frenštát pod Radhoštěm nedal nikdy dopustit skokan na lyžích Jiří Raška. Jeho skokanský můstek si můžete pěkně zblízka prohlédnout pod Velkým Javorníkem.

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava – to jsou Beskydy

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

Ještě než se začal známý psycholog Sigmund Freud zabývat psychoanalýzou, vyrůstal v klidném moravském městečku Příbor. Jeho rodný dům pod náměstím tu stále stojí a je přístupný veřejnosti. Do historie Nového Jičína se nesmazatelně zapsal svou návštěvou generál Laudon. O jeho působivém příběhu vypráví výstava v Laudonově domě - hned vedle Kloboukové expozice, která také patří k dlouholeté novojičínské historii.

Tradiční beskydské pochoutky pro mlsné jazýčky

Ke každému správnému výletu patří také ochutnávka místních gastronomických specialit. Beskydy a Valašsko jich mají plno, ale nejvíce se proslavily křupavé štramberské uši, voňavý medový dort Marlenka z Frýdku Místku nebo valašské frgály. Ochutnat je můžete v tradičních výrobnách, turistických chatách i při kulturních akcích. Svůj věhlas si v Beskydech vybudovaly také minipivovary, které se spojily v Pivní stezku pod Beskydami. Pestrý výběr speciálních piv se tak rozšířil na více než 100 druhů.

Turistika v přírodě, krásné tradice i zábava – to jsou Beskydy

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

Po náročném turistickém dni zbývá už jen odměnit se nějakou příjemnou relaxační procedurou. Řada ubytovacích zařízení nabízí svým návštěvníkům celý program wellness aktivit, se kterými si skvěle odpočinete.

Neodolatelné Beskydy můžete prožít na sto způsobů. Toulky zdejší přírodou zlepšují fyzickou kondici a přinášejí turistům duševní pohodu. Užijte si relax a výlety s fantastickými zážitky, pokaždé to bude stát za to.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

S prázdninami skončily i některé významné dopravní stavby Moravskoslezského kraje. Na dalších, zejména na mostech,...

ODISky prvňáčkům zdarma

ODISky prvňáčkům zdarma

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabízí podobně jako v loňském roce letošním prvňáčkům jejich první ODISku (kartu pro...

V Ostravě Porubě vyrostla nová škola

V Ostravě Porubě vyrostla nová škola

Nová šance pro všechny, kdo hledají dobrou školu

Najdete na iDNES.cz