Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TSR Plzeň jsou špičkoví odborníci na výkup i zpracování kovů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Plzeňská pobočka firmy TSR Czech Republic s. r. o. je jedním z pěti regionálních profitcenter po celé republice. Ta jsou dále ještě v Praze, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

TSR profitcentrum Plzeň. | foto: Archiv

Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň. Foto: Archiv

Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň. Foto: Archiv

„Naše pobočka zastřešuje celé západní a jižní Čechy, takže od Karlovarského kraje až dolů na jih po Jindřichohradecko,“ upřesňuje Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň.

Kromě Plzně pod něj ve zmíněném regionu ještě spadají Sokolov, Karlovy Vary, Cheb, Domažlice, Klatovy, České Budějovice a Kaplice.

Zaměřujete se na všech místech na stejné věci? Předpokládám, že nejde jen o samotný výkup surovin.
Naše branže sestává z výkupu, zpracovávání materiálů a následného prodeje. V Plzni se nejen vykupuje materiál, který nám přivezou zákazníci nebo si ho svezeme vlastními auty, ale dál se tady i třídí, střihá velkými nůžkami nebo lisuje do balíků. Litinu zase rozbíjíme na menší kusy. Následně se v Plzni nakládá do vagonů a expeduje se přímo do hutí, kde se používá na výrobu oceli nebo do sléváren k výrobě barevných kovů. Tenhle full service dokážeme zajistit nejen v Plzni, kde máme největší pobočku, ale také v Sokolově a Českých Budějovicích. Menší střediska se zaměřují převážně na výkup surovin a jejich základní zpracování formou třídění.

Jsou mezi vašimi zákazníky i malododavatelé?
Ano. Řekl bych, že tak zhruba 20 procent materiálu, který vykoupíme, přijde od drobných dodavatelů. To jsou klasicky lidé s kárkami, zahrádkáři s vozíčky. Poměrně velký objem potom tvoří suroviny z průmyslových firem či od subjektů ze stejného oboru, jako jsme my.

A máte také zkušenost s tzv. sběrači kovů?
Máme, ale musím říct, že u nás jsou přesná pravidla. Nevykupujeme kradené věci, všechno se přísně hlídá. Na pobočkách je jasný seznam věcí, které naši lidi nevezmou. Za to jsou obrovské postihy, to si nikdo nedovolí.

Všiml jsem si, že v Moravskoslezském kraji nabízeli dodavatelům za 100 kg kovového odpadu jedno pivo. Také je nějak motivujete?
Už jsme něco podobného dělali v létě, když bylo velké horko. Není to ale úplně naše doména, pracujeme spíš na vyladění našeho zákaznického servisu na provozech. Chtěl bych, abychom dokázali naše zákazníky odbavit rychleji a profesionálněji.

Firma začala fungovat v roce 1993. Od kdy je v provozu vaše pobočka?
Od začátku. Ale historie v Plzni sahá ještě dál, protože jsme následovníkem Kovošrotu, který vznikl v poválečném období minulého století. Dokonce se traduje historka, že u nás na šrotišti pracoval i bývalý prezident Václav Havel. V době, kdy byl vězení na Borech.

Dá se říct, kolik procent z celkového obratu firmy má právě plzeňské profitcentrum?
Profitcenter je pět, takže zhruba 20 procent. Dlouhodobě jsme jednou z úspěšných poboček, především díky skvělému a sehranému týmu.

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

Co všechno vykupujete?
Veškeré ocelové odpady, všechny barevné kovy – měď, hliník, olovo... Ale i vyřazené spotřebiče - pračky, bojlery a tak podobně. Dále klasický odpad - dráty ze staveb, ploty. Ale i těžké věci z továren, často likvidují i celé tovární haly, stroje, bagry. Ale v žádném případě nelikvidujeme auta, na to musí být speciální povolení.

Co je pro vaši pobočku v Plzni specifické? Co jinde nemají?
Především celkový rozsah materiálů, který jsme schopni zpracovat. Máme lis na lisování balíků, máme tlučku na litinu, což není tak obvyklé. Máme moderně vybudované skladištní plochy a komunikace.

A co nějaké mimořádné kontroly? Kromě těch na kradené věci.
Velmi pečlivě měříme radioaktivitu, to je v téhle oblasti důležité téma. Na vstupu máme velké brány, které hlídají radioaktivitu. Stejně tak na expedici ven. Jsme také přísnější na kvalitu přejímaného materiálu, kdy jsme nuceni dávat srážky na nečistoty. Bohužel jsme k tomu nuceni hutěmi, které jsou k nám nemilosrdné a vracejí i celé vagóny. Snažíme se být fér a za kvalitní a čistý materiál zaplatíme špičkovou cenu.

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

Proč by měli lidé odvézt odpad právě k vám?
Velkým plusem je přímý kontakt na slévárny a hutě. To nemají všichni konkurenti v regionu. Díky tomu, že naše firma funguje po celé republice i v Evropě, máme dokonalé informace o cenách.

Dokážeme lépe zareagovat na poptávku trhu. Snáze se dají předvídat i požadavky na kvalitu materiálu a formu jeho zpracování. Další naší výhodou je pořádek a přehlednost na provozech. Více než z 90% se zákazníci pohybují po zpevněných a uklizených komunikacích.

Jak je to s konkurencí v Plzeňském kraji?
Největším konkurentem jsou středně velké firmy z regionu. Jsou to profesionální firmy dlouho zavedené v regionu, jsou pružní a mají znamenité vztahy na zdrojích materiálu. Ale jsme za takovou konkurenci rádi, díky ní nemůžeme usnout na vavřínech a musíme se snažit být v něčem lepší než oni.

Existují nějaká zákonná omezení?
My sami jsme hodně pečliví, všechno se přísně hlídá. V budoucnu, nejspíš už od začátku roku, se přestanou peníze vyplácet v hotovosti. Vše, i od maloodběratelů, bude probíhat jen bezhotovostním stykem. I na to už jsme teď připravení, nijak výrazně nás to neohrozí, i když to může být problém. Uvidíme, jak se s tím trh popere.

Fakta

TSR Czech Republic s.r.o.

Motto firmy: Svět kovů. Náš svět!

Z historie: Společnost působí na českém trhu od roku 1993.

Poskytuje své služby ve 43 provozovnách s více než 450 zaměstnanci v rámci celé České republiky.

Je významným, dlouholetým obchodním partnerem a dodavatelem upraveného kovového odpadu hutím a slévárenským podnikům v ČR i zahraničí.

V roce 2012 dosáhla společnost TSR Czech Republic s.r.o. obrat více než 10 miliard korun.

TSR Czech Republic s.r.o. je součástí skupiny TSR Group, která spojuje obchodní a zpracovatelské společnosti z oblasti šrotu po celé Evropě.

TSR Group ročně zpracuje a prodá více než 8 milionů tun železného a neželezného odpadu.

V roce 2012 realizovala skupina obrat ve výši více než 3 miliard eur.

 

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?

Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?

Ti z vás, kteří v poslední době řešili nebo řeší pronájem či prodej své nemovitosti, si zcela jistě pokládají...

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále...

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.