Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

TSR Plzeň jsou špičkoví odborníci na výkup i zpracování kovů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Plzeňská pobočka firmy TSR Czech Republic s. r. o. je jedním z pěti regionálních profitcenter po celé republice. Ta jsou dále ještě v Praze, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

TSR profitcentrum Plzeň. | foto: Archiv

Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň. Foto: Archiv

Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň. Foto: Archiv

„Naše pobočka zastřešuje celé západní a jižní Čechy, takže od Karlovarského kraje až dolů na jih po Jindřichohradecko,“ upřesňuje Patrik Pejsar, obchodní ředitel profitcentra Plzeň.

Kromě Plzně pod něj ve zmíněném regionu ještě spadají Sokolov, Karlovy Vary, Cheb, Domažlice, Klatovy, České Budějovice a Kaplice.

Zaměřujete se na všech místech na stejné věci? Předpokládám, že nejde jen o samotný výkup surovin.
Naše branže sestává z výkupu, zpracovávání materiálů a následného prodeje. V Plzni se nejen vykupuje materiál, který nám přivezou zákazníci nebo si ho svezeme vlastními auty, ale dál se tady i třídí, střihá velkými nůžkami nebo lisuje do balíků. Litinu zase rozbíjíme na menší kusy. Následně se v Plzni nakládá do vagonů a expeduje se přímo do hutí, kde se používá na výrobu oceli nebo do sléváren k výrobě barevných kovů. Tenhle full service dokážeme zajistit nejen v Plzni, kde máme největší pobočku, ale také v Sokolově a Českých Budějovicích. Menší střediska se zaměřují převážně na výkup surovin a jejich základní zpracování formou třídění.

Jsou mezi vašimi zákazníky i malododavatelé?
Ano. Řekl bych, že tak zhruba 20 procent materiálu, který vykoupíme, přijde od drobných dodavatelů. To jsou klasicky lidé s kárkami, zahrádkáři s vozíčky. Poměrně velký objem potom tvoří suroviny z průmyslových firem či od subjektů ze stejného oboru, jako jsme my.

A máte také zkušenost s tzv. sběrači kovů?
Máme, ale musím říct, že u nás jsou přesná pravidla. Nevykupujeme kradené věci, všechno se přísně hlídá. Na pobočkách je jasný seznam věcí, které naši lidi nevezmou. Za to jsou obrovské postihy, to si nikdo nedovolí.

Všiml jsem si, že v Moravskoslezském kraji nabízeli dodavatelům za 100 kg kovového odpadu jedno pivo. Také je nějak motivujete?
Už jsme něco podobného dělali v létě, když bylo velké horko. Není to ale úplně naše doména, pracujeme spíš na vyladění našeho zákaznického servisu na provozech. Chtěl bych, abychom dokázali naše zákazníky odbavit rychleji a profesionálněji.

Firma začala fungovat v roce 1993. Od kdy je v provozu vaše pobočka?
Od začátku. Ale historie v Plzni sahá ještě dál, protože jsme následovníkem Kovošrotu, který vznikl v poválečném období minulého století. Dokonce se traduje historka, že u nás na šrotišti pracoval i bývalý prezident Václav Havel. V době, kdy byl vězení na Borech.

Dá se říct, kolik procent z celkového obratu firmy má právě plzeňské profitcentrum?
Profitcenter je pět, takže zhruba 20 procent. Dlouhodobě jsme jednou z úspěšných poboček, především díky skvělému a sehranému týmu.

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

Co všechno vykupujete?
Veškeré ocelové odpady, všechny barevné kovy – měď, hliník, olovo... Ale i vyřazené spotřebiče - pračky, bojlery a tak podobně. Dále klasický odpad - dráty ze staveb, ploty. Ale i těžké věci z továren, často likvidují i celé tovární haly, stroje, bagry. Ale v žádném případě nelikvidujeme auta, na to musí být speciální povolení.

Co je pro vaši pobočku v Plzni specifické? Co jinde nemají?
Především celkový rozsah materiálů, který jsme schopni zpracovat. Máme lis na lisování balíků, máme tlučku na litinu, což není tak obvyklé. Máme moderně vybudované skladištní plochy a komunikace.

A co nějaké mimořádné kontroly? Kromě těch na kradené věci.
Velmi pečlivě měříme radioaktivitu, to je v téhle oblasti důležité téma. Na vstupu máme velké brány, které hlídají radioaktivitu. Stejně tak na expedici ven. Jsme také přísnější na kvalitu přejímaného materiálu, kdy jsme nuceni dávat srážky na nečistoty. Bohužel jsme k tomu nuceni hutěmi, které jsou k nám nemilosrdné a vracejí i celé vagóny. Snažíme se být fér a za kvalitní a čistý materiál zaplatíme špičkovou cenu.

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

TSR profitcentrum Plzeň. Foto: Archiv

Proč by měli lidé odvézt odpad právě k vám?
Velkým plusem je přímý kontakt na slévárny a hutě. To nemají všichni konkurenti v regionu. Díky tomu, že naše firma funguje po celé republice i v Evropě, máme dokonalé informace o cenách.

Dokážeme lépe zareagovat na poptávku trhu. Snáze se dají předvídat i požadavky na kvalitu materiálu a formu jeho zpracování. Další naší výhodou je pořádek a přehlednost na provozech. Více než z 90% se zákazníci pohybují po zpevněných a uklizených komunikacích.

Jak je to s konkurencí v Plzeňském kraji?
Největším konkurentem jsou středně velké firmy z regionu. Jsou to profesionální firmy dlouho zavedené v regionu, jsou pružní a mají znamenité vztahy na zdrojích materiálu. Ale jsme za takovou konkurenci rádi, díky ní nemůžeme usnout na vavřínech a musíme se snažit být v něčem lepší než oni.

Existují nějaká zákonná omezení?
My sami jsme hodně pečliví, všechno se přísně hlídá. V budoucnu, nejspíš už od začátku roku, se přestanou peníze vyplácet v hotovosti. Vše, i od maloodběratelů, bude probíhat jen bezhotovostním stykem. I na to už jsme teď připravení, nijak výrazně nás to neohrozí, i když to může být problém. Uvidíme, jak se s tím trh popere.

Fakta

TSR Czech Republic s.r.o.

Motto firmy: Svět kovů. Náš svět!

Z historie: Společnost působí na českém trhu od roku 1993.

Poskytuje své služby ve 43 provozovnách s více než 450 zaměstnanci v rámci celé České republiky.

Je významným, dlouholetým obchodním partnerem a dodavatelem upraveného kovového odpadu hutím a slévárenským podnikům v ČR i zahraničí.

V roce 2012 dosáhla společnost TSR Czech Republic s.r.o. obrat více než 10 miliard korun.

TSR Czech Republic s.r.o. je součástí skupiny TSR Group, která spojuje obchodní a zpracovatelské společnosti z oblasti šrotu po celé Evropě.

TSR Group ročně zpracuje a prodá více než 8 milionů tun železného a neželezného odpadu.

V roce 2012 realizovala skupina obrat ve výši více než 3 miliard eur.

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Krásní veteráni i nejnovější sporťák. Britský Jaguar je poprvé v Plzni

Krásní veteráni i nejnovější sporťák. Britský Jaguar je poprvé v Plzni

Slavná značka Jaguar míří do Plzně! Už v březnu otevírá autosalon Dajbych první showroom podle nového konceptu Jaguar...

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů.

Komu by se nelíbilo mít měsíčně příjem z pronájmu vlastní nemovitosti? Tisíce i desetitisíce měsíčně, a to bez...

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Najdete na iDNES.cz