Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trpíte špatným pH organizmu? Zjistěte vše o překyselení a jak jej řešit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Víte, jaké máte pH organismu? Nejnovější poznatky říkají, že vyrovnané pH příznivě ovlivňuje stav celého těla. Jestli se vám nedostává informací o měření pH či acido-bazické rovnováze, máme pro vás odpovědi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Víte, jaké máte pH organizmu? | foto: VITAR

Co je to acido-bazická rovnováha? Je to rovnováha mezi kyselinami a zásadami, která je nezbytná pro správné fungování lidského těla. Její vychýlení, ať již směrem ke kyselosti, nebo k zásaditosti, je pro tělo nevhodné.

Co je to překyselení? Překyselení neboli acidóza je situace, kdy je v organismu vychýlena acido-bazická rovnováha ve prospěch kyselin. V těle nastává kyselé prostředí, které je ideální živnou půdou pro bujení bakterií a mikroorganismů.

pH organizmu

Nejprve si změřte pH organizmu

Jak se dá překyselení zjistit? Kyselost nebo zásaditost se vyjadřuje pomocí stupnice pH. pH organismu si můžete změřit pomocí pH indikátorových proužků ze slin nebo z moči. Proužky se dají zakoupit v lékárnách.

Jaké jsou správné hodnoty pH? pH stupnice má rozsah od 0 do 14. Hodnoty pod 7 značí kyselost, hodnoty nad 7 zásaditost. Neutrální pH má hodnotu 7, okolo této hranice se pohybuje také ideální pH organizmu.

Jaké jsou příčiny překyselení? Hlavními příčinami nesprávného pH organismu je nevhodná strava, hektický životní styl, stres, nadměrná fyzická námaha a mělké dýchání.

Které potraviny jsou kyselinotvorné? Je rozdíl mezi potravinami kyselými (jako je například citron) a potravinami, které v těle způsobují překyselení, tj. kyselinotvornými. Mezi kyselinotvorné potraviny zařazujeme maso, včetně masa drůbežího, rybího a mořských plodů, uzeniny, černý čaj, kávu, perlivé nápoje, alkohol, vejce, čokoládu, rýži, těstoviny, chléb.

Které potraviny jsou zásadotvorné a neutrální? K neutrálním potravinám patří většina mléčných výrobků, zásadotvorné jsou pak zelenina (např. květák, brokolice, okurky, rajčata, česnek, cibule, špenát, mrkev atd.), ovoce (např. citrony, pomeranče, banány, hrušky, jablka atd.), houby, brambory, zelený čaj.

Proč překyselení škodí? Tělo pro své fungování potřebuje vyrovnané pH. Pokud dojde k překyselení pH organismu, snaží se tělo opět nastolit rovnováhu. Aby kyseliny neutralizovalo, použije k tomu zásadité látky, které se v těle nachází, jako např. vápník z kostí a zubů, z vaziv, cév. Zde pak nedostatek těchto minerálů může být příčinou jiných zdravotních obtíží.

VITAR HOMEA harmony

VITAR HOMEA harmony pro správné pH organismu

Co se dá s překyselením dělat? Nejlepší je změnit životní styl, omezit nadměrnou námahu, stres, vybírat si ty vhodné potraviny. Nedostatek potřebných látek pak lze tělu dodat pomocí doplňků stravy. Na pH organismu se zaměřuje VITAR HOMEA harmony, která obsahuje rozpustnou směs minerálů (vápník, hořčík, zinek, draslík a sodík) a kapsle s rostlinnými extrakty z chlorelly a alfalfy.

Jak si udržovat vyrovnané pH organismu? Pomocí měření pH indikátorovými proužky můžete vysledovat, jak na vaše tělo působí strava a styl života, který vyznáváte. Poznáte tak, co vám prospívá a co již ne. Při občasném vychýlení acido-bazické rovnováhy můžete k úpravě užívat doplněk stravy VITAR HOMEA harmony, který díky obsaženým přírodním látkám a minerálům pomáhá dostat tělo do pohody.

Kde se dozvím více o VITAR HOMEA harmony? Na stránkách www.phorganizmu.cz najdete údaje o složení a dávkování přípravku i další užitečné informace. Zajímavosti a novinky o správném pH organizmu přináší HOMEA také na svých facebookových stránkách www.facebook.com/pHorganizmu.cz.

Kde můžu koupit VITAR HOMEA harmony? Výrobky VITAR HOMEA zakoupíte v lékárnách i v online lékárnách. Přípravek harmony, který vám pomůže nastavit správné pH organismu, je dostupný jako patnáctidenní nebo třicetidenní kúra.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Na český trh dorazila zcela nová terapie ztráty vlasů i estetických problémů. Renomovaná pražská klinika Mediestetik v...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Najdete na iDNES.cz