Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tropický Queensland nabízí krásnou přírodu a podmořský svět

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Severo-východní pobřeží Austrálie je známé především Velkým Bariérovým útesem s nádherným podmořským světem, a tropickým deštným lesem Daintree, kde lze naživo pozorovat obrovské slanovodní krokodýly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tropický Queensland | foto: Go2 s.r.o.

Kromě toho lze však během několika hodin za volantem dojet i do úplně odlišného světa – do pravé australské buše s oranžovou hlínou, obřími termitišti, klokany skákajícími pod kola auta, historickými městečky s atmosférou minulého století a také jedním úžasným přírodním úkazem, kvůli kterému jsme se do australské pustiny vypravili my.

Tropický Queensland

K návštěvě tropického Queenslandu jsme si vybrali červenec, kdy tam panují relativně příjemné teploty kolem 20 C a neprší. Samozřejmě, že jsme nejdříve navštívili i ty největší atrakce této oblasti. A nutno podotknout, že jsme byli nadšení. Jakožto milovníci podmořského světa jsme již šnorchlovali ledaskde, a tak jsme si říkali, že nás Velký bariérový útes nemůže ničím překvapit. Ale to jsme se kardinálně mýlili! V prvé řadě nás překvapil větrným počasím a zvlněným mořem, což je dáno větší vzdáleností od břehu.

Takže já, osoba, které se dělá špatně i při pohledu na dětskou houpačku, ačkoliv nadopována několika Kinedrily, jsem raději oželela svačinky, které se na lodi podávaly, a byla jsem ráda, že nekrmím rybičky. Avšak jakmile jsem strčila hlavu pod hladinu, zapomněla jsem na svůj žaludek a už se jenom kochala a žasla. Útes je prostě nádherný, obrovský, hluboký, členitý, koráli nepřeberných tvarů a barev a mezi nimi tisíce barevných rybek. Dokonce jsem plavala i blízko želvy a malého žraloka.

Pod vodní hladinou panuje harmonie, pohoda, ticho...člověk by tam chtěl zůstat navždycky. Ale bohužel, kapitán už svolává odjezd na jiné místo na útesu a poté už zpátky do přístavu. Zbývají jenom vzpomínky, barevné rybky se mi míhají před očima i v noci, bohužel ani fotky nakonec nemáme, protože nám do podvodního foťáku natekla voda. Určitě se sem musíme ještě někdy podívat a vzít s sebou děti, známé, rodinu, protože tohle opravdu musí každý aspoň jednou v životě vidět! A nutno podotknout, že co nejdříve, než koráli vlivem globálního oteplování všechny vyblednou, což už se teď bohužel děje.

Tropický Queensland

Druhou již zmiňovanou zvláštností této oblasti je Národní park Daintree, prastarý deštný les s velkou biodiversitou, dosahující až k mořskému pobřeží s čistými plážemi a bílým pískem. Ale pozor, také žahavými jedovatými medúzami! Nejoblíbenější aktivitou je pozorování obrovských slanovodních krokodýlů, kteří v Daintree obývají vodní toky. Největší samci měří úctyhodných 5 metrů. Nejenom za krokodýli ale i za další zajímavou faunou a flórou jsme se vydali při projížďce na elektrickém člunu po řece Daintree. Potichu jsme pluli po hladině a měli jsme štěstí, že jsme spatřili jednoho 4metrového macka odpočívajícího na sluníčku, pravděpodobně po dobrém obědě. Více o krokodýlech a dalších zvířatech se lze dozvědět v místním krokodýlím parku. Nadšení opatrovníci zvířat vypráví, jací to jsou úžasní lovci, vybavení dokonalým čichem, zrakem, rychlostí. Když krokodýl při krmení vyskočí jeden a půl metru do výšky a klapne čelistmi, jsme rádi, že stojíme daleko za plotem. I na našem průvodci z parku byl vidět náležitý respekt, který je korunován informací, že vyjma polárního medvěda je krokodýl jediný živočich, který má člověka je součást potravního řetězce a tedy že je v přírodě aktivně loví.

Tropický Queensland

Po prohlídce parku jsme nasedli do zapůjčeného auta a vyrazili vstříc dalším dobrodružstvím od pobřeží přes náhorní plošinu Artherton směrem do vnitrozemí. Tady nás čekají jenom klokani a jedovatí hadi J S sebou jsme měli leták z informačního střediska, který sliboval úžasný přírodní úkaz na konci naší cesty. A tak jsme ukrajovali kilometry stále vyprahlejší krajinou, s typickými eukalyptovými stromy, křovisky a stále oranžovější půdou. První zastávka a přenocování byla v národním parku Undara, kde výbuch sopky před 190 000 lety vytvořil největší systém lávových tunelů na světě. Samozřejmě jsme se vydali do obrovských tunelů na prohlídku. Další den jsme projížděli nádherně rudou krajinou, silnici lemovaly obří termitiště, občas na nás vykoukly krávy a jen tak tak, že jsme nepřejeli klokana, co nám hupsnul do cesty.

Tropický Queensland

Odpoledne jsme přijeli k farmě s cedulí „ Cobbold Gorge“. Tak to je náš cíl cesty, na pozemku farmy se skrývá ona přírodní zajímavost. Naskákali jsme do terénního autobusu a ten nás zavezl k malé říčce. Nastoupili jsme do loďky a pluli po řece až do malého kaňonu, který se kolem nás svíral víc a víc. Obrovské oranžové skály a hladina odrážející modré nebe vytvářely úžasnou podívanou. Po projížďce jsme se prošli i na skalách nad kaňonem a poté už jsme se rádi vrátili na farmu, kde jsme se mohli osvěžit v bazénu. Krásným scenériím však ještě nebyl konec, v podvečer jsme se vydali na plavbu kánoí po blízkém jezírku, kde zapadající slunce zabarvovalo všechno do zlato-ruda. Třešinkou na dortu pak byla neskutečná hvězdná obloha, kterou lze vidět jenom daleko od osvětlených měst. Druhý den jsme se zaprášení od rudého prachu vrátili zpátky na pobřeží, naposledy se smočili v moři a plni zážitků tak zakončili naši cestu po rozmanitém queenslandském severu.

Tropický Queensland

Zažijte opravdová dobrodružství a poznejte Austrálii bez starostí! Originální dovolená Austrálie se specialisty z CK Go2.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz