Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Travní směs do sucha, do stínu, na hřiště. Vyberte tu správnou s AROS-osiva

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vhodná travní směs určuje vlastnosti a charakter našeho budoucího trávníku. Proto výběr travní směsi v žádném případě nepodceňujte a svěřte se odborníkům a specialistům, kteří se této problematice věnují. Přečtěte si několik tipů a triků od společnosti AROS-osiva.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké vlastnosti by měl mít náš trávník? | foto: AROS - osiva s.r.o.

Každá travní směs a její receptura je sestavena tak, aby konečný výsledek v podobě dokonalého trávníku měl požadované vlastnosti.

Jednotlivé druhy trav a jejich odrůdy se od sebe liší svými biologickými vlastnostmi jako je rychlost vzcházení, mohutnost a výška rostliny, šíře listové čepele, odolnost vůči suchu, vlhku, chladu, chorobám, zastínění a schopnosti regenerace, tedy vlastnostmi, které musíme respektovat a přitom umět využívat.

Pokud vybíráme travní směs pro náš budoucí trávník, měli bychom si nejdříve odpovědět na tři základní otázky:

  1.  Jaké vlastnosti by měl mít náš trávník?
  2. Jak nově založený trávník budeme využívat?
  3. Známe dobře půdní a klimatické podmínky svého pozemku?

Budeme-li se chtít kochat esteticky vyhlížejícím trávníkem, zvolíme okrasnou travní směs, jako je např. dekora, zahrada, golf / golfová či parková. Trávníky založené z těchto travních směsí vyžadují lepší přírodní podmínky, intenzivní ošetřování v podobě pravidelné závlahy, vyrovnané výživy a vertikutace, tj. prořezání travního drnu. Pokud dodržíte pravidelnost těchto zásahů, budete odměněni dokonalým trávníkem.

Travní směs a její receptura

Kvalitní travní směsi jsou zárukou dokonalého trávníku

Travní směs do sucha, do stínu, na hřiště...

V případě, že vyžadujete trávník pro aktivní odpočinek, hry dětí a pobíhání domácích mazlíčků, volíme takzvaný zátěžový trávník, který bude rychle regenerovat po případném poškození. Pro založení trávníku použijeme např. travní směs sprint, nebo hřištní v balení odpovídajícím velikosti pozemku.

K zatravnění problematických pozemků slunných poloh, chudších a písčitých půd doporučujeme travní směs do sucha, která je určena pro stanoviště, jehož horší vláhové podmínky neumožňují zdárný růst a vývoj jiných travních směsí. Trávníky založené z této směsi se vyvíjejí pomaleji (komponenty ve směsi převážně kostřav červených vzcházejí 20 až 40 dnů), postupně se však zapojují a dobře přečkávají krátkodobé přísušky.

Travní směs NATUR

V případě částečně zastíněných pozemků volíme travní směs do stínu, která je určena pro stanoviště, jehož světelné poměry neumožňují zdárný růst a vývoj jiných travních směsí. Jednotlivé komponenty snášejí částečné zastínění západních a severních svahů, vhodné jsou i pod solitérní dřeviny apod. Dobře založený a ošetřovaný trávník je kompaktní a snáší i mírnou zátěž.

Poškozená a prázdná místa v trávnících nejlépe zregenerujeme vysetím speciální travní směsi obnova®. Tato travní směs se může pyšnit složením, které umožní rychlé oživení okrasných, ale i zátěžových trávníků. Pro úspěšný přísev této směsi je nutná dobrá příprava pozemku před výsevem a následné dokonalé zapravení travního osiva do půdy.

Natur - travní směs, která z vaší zahrady vykouzlí rozkvetlou louku

Novinkou na trhu je travní směs natur - kopretinová louka, pro založení květnaté louky. Tato speciální travní směs je složena z 21 druhů květin a bylin kde hlavní složku tvoří kopretiny a chrpy. Založením kopretinové louky na části zahrady, obohatíte své okolí pohledem na řadu zajímavých barevně kvetoucích rostlin (0,5kg krabička vystačí na cca 50m2 louky).

Volbou travní směsi na míru vašich potřeb i vlastností pozemku, práce nekončí. Dokonalý trávník vyžaduje vaší pozornost a především pravidelnou péči v průběhu celého vegetačního období. My budeme spokojeni, pokud jsme vám předchozími řádky usnadnili rozhodování jak o budoucím trávníku, tak o výběru travní směsi.

Chcete bezchybný trávník, který vám zajistí správná travní směs? Nebo se chcete dozvědět pouze více informací? Vše o travních směsích najdete na www.aros.cz.

Podívejte se na dokonalé trávníky z našich travních směsí:

travní směs
Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy.

Úsměv je někdy to nejkrásnější, co Vás během dne může potkat, speciálně ten dětský. Ne všechny děti ale mají k úsměvu...

Les nás udržuje při životě

Les nás udržuje při životě

Lesy nám dávají nejen dřevo, ale ale mnohem více. Všichni si plodů jejich činnosti užíváme. Nejen když vyrazíme na...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Najdete na iDNES.cz