Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trash Made: šperky a výrobky z recyklovaného materiálu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výrobky z recyklovaného materiálu vznikají díky unikátnímu českému projektu Trash Made. V tomto projektu jsou z recyklovaného materiálu tvořeny především kolekce šperků či bytových doplňků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh | foto: REMA systém

Unikátní český projekt Trash Made

Podařilo propojit umění s environmentálně a společensky odpovědným přístupem. Ze součástí starých elektrospotřebičů tak vznikla kolekce šperků, módních a bytových doplňků, která si klade za cíl oslovit nejen svým originálním vzhledem, ale také svým poselstvím. O výrobky z recyklovaného materiálu je veliký zájem.

Elektrické přístroje jsou v současné době nedílnou součástí našeho života, bývají spojeny se zážitky a emocemi. Přitom většinou víme jen velmi málo o tom, co se ukrývá pod jejich povrchem a co je čeká, až se pro nás stanou zastaralými a nepotřebnými.

I z tohoto důvodu vnikl projekt zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu Trash Made. Navíc s tím jak se stále více rozmáhají moderní technologie, nezadržitelně roste také množství elektrických přístrojů a tedy i množství vznikajícího elektroodpadu.

Výrobky z recyklovaného materiálu – ocenění

Originalitu kolekce Trash Made ocenili nejen návštěvníci Designbloku 2009, ale také odborná porota Akademii designu ČR. Ta v roce 2009 nominován Trash Made na 3 ocenění Czech Grand design.

"Právě obrovské množství elektroodpadu, které v současnosti vzniká, bylo pro nás impulsem pro to, podívat se na staré elektrospotřebiče také jinak, než jako na materiál určený k recyklaci," říká manažerka projektu Trash Made Lenka Drápalová.

"Nechali jsme se inspirovat tajemným mikrosvětem, který se ukrývá pod povrchem vyřazených elektropřístrojů a rozhodli jsme se vdechnout těmto odloženým předmětům nový život", dodává Drápalová.

Tak vznikl unikátní projekt Trash Made, zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu, který poprvé zaujal veřejnost na loňském ročníku Designbloku.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh

2 - Šperky z recyklovaného materiálu  Autoři projektu přitom nejsou designéři, ale zaměstnanci neziskové firmy REMA Systém, která organizuje sběr, třídění a recyklaci elektroodpadu. Ti se rozhodli najít nový smysl pro množství nepotřebných elektrozařízení, se kterými se při své práci denně setkávají a oslovili mladé designérky a umělkyně.

Díky této spolupráci byla vytvořena limitovaná kolekce výrobků s originálním designem a vlastním příběhem, který vypráví o minulém životě odpadových pokladů. Mohou tak vznikat výrobky z recyklovaného materiálu. Tlačítka z telefonních budek se stávají náušnicemi, plošné spoje manžetovými knoflíčky, zdroje z nefunkčních PC lampami a z drátů jsou splétány originální mísy. Ať už se jedná o šperky či módní nebo bytové doplňky, jejich cíl a filozofie je jednotná.

Zaujmou svým originálním a nápaditým designem a zároveň přimějí pozorovatele k zamyšlení nad příběhem jednotlivých předmětů a materiálů a nad vlastním postojem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji.

Výrobky z recyklovaného materiálu respektují používaný materiál a jeho vlastnosti. Díky tomuto přístupu mají i přes netradiční materiál vysokou řemeslnou úroveň a kvalitu zpracování. Kromě environmentálního poselství má tento neziskový projekt i další rozměr. Část předmětů je vyráběna v chráněných dílnách a azylovém domě a usnadňuje tak sociálně slabším začlenit se do běžného života.

Čím nás projekt Trash Made překvapí v blízké budoucnosti?

"Letošní Designblok se pomalu blíží a Trash Made chystá pro tuto akci několik novinek," říká Lenka Drápalová.

"Pro firmy připravujeme také speciální vánoční kolekci dárkových a prezentačních výrobků z recyklovaného materiálu," uzavírá.

Trash Made

Více informací o projektu najdete na www.trashmade.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.