Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trash Made: šperky a výrobky z recyklovaného materiálu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výrobky z recyklovaného materiálu vznikají díky unikátnímu českému projektu Trash Made. V tomto projektu jsou z recyklovaného materiálu tvořeny především kolekce šperků či bytových doplňků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh | foto: REMA systém

Unikátní český projekt Trash Made

Podařilo propojit umění s environmentálně a společensky odpovědným přístupem. Ze součástí starých elektrospotřebičů tak vznikla kolekce šperků, módních a bytových doplňků, která si klade za cíl oslovit nejen svým originálním vzhledem, ale také svým poselstvím. O výrobky z recyklovaného materiálu je veliký zájem.

Elektrické přístroje jsou v současné době nedílnou součástí našeho života, bývají spojeny se zážitky a emocemi. Přitom většinou víme jen velmi málo o tom, co se ukrývá pod jejich povrchem a co je čeká, až se pro nás stanou zastaralými a nepotřebnými.

I z tohoto důvodu vnikl projekt zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu Trash Made. Navíc s tím jak se stále více rozmáhají moderní technologie, nezadržitelně roste také množství elektrických přístrojů a tedy i množství vznikajícího elektroodpadu.

Výrobky z recyklovaného materiálu – ocenění

Originalitu kolekce Trash Made ocenili nejen návštěvníci Designbloku 2009, ale také odborná porota Akademii designu ČR. Ta v roce 2009 nominován Trash Made na 3 ocenění Czech Grand design.

"Právě obrovské množství elektroodpadu, které v současnosti vzniká, bylo pro nás impulsem pro to, podívat se na staré elektrospotřebiče také jinak, než jako na materiál určený k recyklaci," říká manažerka projektu Trash Made Lenka Drápalová.

"Nechali jsme se inspirovat tajemným mikrosvětem, který se ukrývá pod povrchem vyřazených elektropřístrojů a rozhodli jsme se vdechnout těmto odloženým předmětům nový život", dodává Drápalová.

Tak vznikl unikátní projekt Trash Made, zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu, který poprvé zaujal veřejnost na loňském ročníku Designbloku.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh

2 - Šperky z recyklovaného materiálu  Autoři projektu přitom nejsou designéři, ale zaměstnanci neziskové firmy REMA Systém, která organizuje sběr, třídění a recyklaci elektroodpadu. Ti se rozhodli najít nový smysl pro množství nepotřebných elektrozařízení, se kterými se při své práci denně setkávají a oslovili mladé designérky a umělkyně.

Díky této spolupráci byla vytvořena limitovaná kolekce výrobků s originálním designem a vlastním příběhem, který vypráví o minulém životě odpadových pokladů. Mohou tak vznikat výrobky z recyklovaného materiálu. Tlačítka z telefonních budek se stávají náušnicemi, plošné spoje manžetovými knoflíčky, zdroje z nefunkčních PC lampami a z drátů jsou splétány originální mísy. Ať už se jedná o šperky či módní nebo bytové doplňky, jejich cíl a filozofie je jednotná.

Zaujmou svým originálním a nápaditým designem a zároveň přimějí pozorovatele k zamyšlení nad příběhem jednotlivých předmětů a materiálů a nad vlastním postojem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji.

Výrobky z recyklovaného materiálu respektují používaný materiál a jeho vlastnosti. Díky tomuto přístupu mají i přes netradiční materiál vysokou řemeslnou úroveň a kvalitu zpracování. Kromě environmentálního poselství má tento neziskový projekt i další rozměr. Část předmětů je vyráběna v chráněných dílnách a azylovém domě a usnadňuje tak sociálně slabším začlenit se do běžného života.

Čím nás projekt Trash Made překvapí v blízké budoucnosti?

"Letošní Designblok se pomalu blíží a Trash Made chystá pro tuto akci několik novinek," říká Lenka Drápalová.

"Pro firmy připravujeme také speciální vánoční kolekci dárkových a prezentačních výrobků z recyklovaného materiálu," uzavírá.

Trash Made

Více informací o projektu najdete na www.trashmade.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Philips Lighting pomohl přeměnit českou centrálu energetické společnosti Innogy instalací systému LED osvětlení, které...

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Najdete na iDNES.cz