Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trash Made: šperky a výrobky z recyklovaného materiálu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výrobky z recyklovaného materiálu vznikají díky unikátnímu českému projektu Trash Made. V tomto projektu jsou z recyklovaného materiálu tvořeny především kolekce šperků či bytových doplňků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh | foto: REMA systém

Unikátní český projekt Trash Made

Podařilo propojit umění s environmentálně a společensky odpovědným přístupem. Ze součástí starých elektrospotřebičů tak vznikla kolekce šperků, módních a bytových doplňků, která si klade za cíl oslovit nejen svým originálním vzhledem, ale také svým poselstvím. O výrobky z recyklovaného materiálu je veliký zájem.

Elektrické přístroje jsou v současné době nedílnou součástí našeho života, bývají spojeny se zážitky a emocemi. Přitom většinou víme jen velmi málo o tom, co se ukrývá pod jejich povrchem a co je čeká, až se pro nás stanou zastaralými a nepotřebnými.

I z tohoto důvodu vnikl projekt zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu Trash Made. Navíc s tím jak se stále více rozmáhají moderní technologie, nezadržitelně roste také množství elektrických přístrojů a tedy i množství vznikajícího elektroodpadu.

Výrobky z recyklovaného materiálu – ocenění

Originalitu kolekce Trash Made ocenili nejen návštěvníci Designbloku 2009, ale také odborná porota Akademii designu ČR. Ta v roce 2009 nominován Trash Made na 3 ocenění Czech Grand design.

"Právě obrovské množství elektroodpadu, které v současnosti vzniká, bylo pro nás impulsem pro to, podívat se na staré elektrospotřebiče také jinak, než jako na materiál určený k recyklaci," říká manažerka projektu Trash Made Lenka Drápalová.

"Nechali jsme se inspirovat tajemným mikrosvětem, který se ukrývá pod povrchem vyřazených elektropřístrojů a rozhodli jsme se vdechnout těmto odloženým předmětům nový život", dodává Drápalová.

Tak vznikl unikátní projekt Trash Made, zabývající se výrobky z recyklovaného materiálu, který poprvé zaujal veřejnost na loňském ročníku Designbloku.

Šperky z recyklovaného materiálu mají svůj příběh

2 - Šperky z recyklovaného materiálu  Autoři projektu přitom nejsou designéři, ale zaměstnanci neziskové firmy REMA Systém, která organizuje sběr, třídění a recyklaci elektroodpadu. Ti se rozhodli najít nový smysl pro množství nepotřebných elektrozařízení, se kterými se při své práci denně setkávají a oslovili mladé designérky a umělkyně.

Díky této spolupráci byla vytvořena limitovaná kolekce výrobků s originálním designem a vlastním příběhem, který vypráví o minulém životě odpadových pokladů. Mohou tak vznikat výrobky z recyklovaného materiálu. Tlačítka z telefonních budek se stávají náušnicemi, plošné spoje manžetovými knoflíčky, zdroje z nefunkčních PC lampami a z drátů jsou splétány originální mísy. Ať už se jedná o šperky či módní nebo bytové doplňky, jejich cíl a filozofie je jednotná.

Zaujmou svým originálním a nápaditým designem a zároveň přimějí pozorovatele k zamyšlení nad příběhem jednotlivých předmětů a materiálů a nad vlastním postojem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji.

Výrobky z recyklovaného materiálu respektují používaný materiál a jeho vlastnosti. Díky tomuto přístupu mají i přes netradiční materiál vysokou řemeslnou úroveň a kvalitu zpracování. Kromě environmentálního poselství má tento neziskový projekt i další rozměr. Část předmětů je vyráběna v chráněných dílnách a azylovém domě a usnadňuje tak sociálně slabším začlenit se do běžného života.

Čím nás projekt Trash Made překvapí v blízké budoucnosti?

"Letošní Designblok se pomalu blíží a Trash Made chystá pro tuto akci několik novinek," říká Lenka Drápalová.

"Pro firmy připravujeme také speciální vánoční kolekci dárkových a prezentačních výrobků z recyklovaného materiálu," uzavírá.

Trash Made

Více informací o projektu najdete na www.trashmade.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Najdete na iDNES.cz