Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trápí vás únava a vyčerpání? Řešením je Houbové quarteto

Komerční sdělení   15:00aktualizováno  15:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Unikátní kombinace čtyř léčivých hub (shii-take, reishi, korálovec ježatý, hnojník obecný), které obsahuje Houbové quarteto, pomáhá v situaci, kdy vás trápí únava, stres a vyčerpání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hlíva | foto: TEREZIA COMPANY s.r.o.

Velikým objevem 20. století byla antibiotika, která v lidském těle likvidovala takové infekce, s kterými si dosud lidský organismus dovedl poradit jen s obtížemi. V průběhu desetiletí se ale vytvořily četné klony patogenních mikroorganismů, které antibiotikům odolávají a ta mnohdy přestávají být účinná.

Lidská populace totiž po desetiletí nechala místo vlastní odolnosti pracovat antibiotika aniž aby si odolnost - imunitu posilovala. Následkem toho může být mimo jiné také častá únava či celkové vyčerpání.

Proto se začínají používat léčivé houby s vysokým obsahem glukanů, které imunitu našeho organismu zvyšují. Nejpříznivěji působí na zvyšování odolnosti organizmu glukany z hub, které nejsou lidskému organismu cizí.

Významné zdravotní účinky některých druhů léčivých hub pro zdraví jsou známé v jihovýchodní Asii po staletí. Jsme sice velmoc na sběr a kuchyňskou úpravu lesních hub ale do nedávna jsme asi ani neuvědomili, jak blahodárně mohou působit některé druhy hub pro naše zdraví, zejména pokud nás trápí únava, stres či vyčerpání.

Výtažky z léčivých hub slouží jako pomoc, pokud člověka trápí vyčerpání nebo únava

Léčivé houby nejsou lékem jako např. antibiotika. Jejich úlohou v našem organismu je podporovat množení složek imunitního systému a urychlit aktivitu dalších částic tak, aby imunitní systém mohl na infekci rychle reagovat a zničit ji. V posledních letech se používají výtažky z léčivých hub jako osvědčené imunomodulátory a jako pomoc, pokud člověka trápí vyčerpání nebo únava.

Ukázalo se ale, že šetrně usušené léčivé houby a v prášku finalizované do kapslí obsahují vedle glukanů posilujících imunitu ještě další látky (peptidy, triterpény), které pomáhají při zánětech, ateroskleróze a při virových onemocněních a zesilují tak účinek.

Zejména účinné jsou houbové prášky z plodnic, které poskytuje houbové quarteto, do kterého spadají houby shii-take, reishi, korálovce ježatý a hlíva ústřičná. Ukazuje se, že pouhý glukan izolovaný z houby nemůže být tak účinný jako houba, jejíž obsah je poskytnut pacientovi.

V několika čínských nemocnicích se s velkým úspěchem začalo používat směsí 4 - 6 druhů hub. Takové kombinaci prášků z hub mají tak zvaný synergický efekt (zesilování účinnosti), kdy kombinace jednotlivých hub zvyšuje příznivé působení na člověka, jehož organismus trápí celkové oslabení, nemoc, únava či vyčerpání, protože kombinací více druhů hub se rozšiřuje imunomodulační působení vůči většímu počtu chorob. A účinky látek z jednotlivých hub se tak výhodně kombinují.

Houbové quarteto pomáhá v situaci, kdy Vás trápí únava, stres a vyčerpání

Na trhu je HOUBOVÉ QUARTETO - první tuzemský přípravek obsahující kombinaci 4 léčivých hub - lesklokorky lesklé, shii-take, hnojníku obecného a korálovce ježatého.

Je třeba účinky jednotlivých druhů hub, které obsahuje Houbové quarteto, představit.

SHII-TAKE - Lentinula edodes – Houževnatec jedlý

Houba IV

Houba IV

Pro své široké účinky byla houba vysoce ceněna a již za dynastie Ming (1386 – 1644) ji známý lékař WHU SHUI nazval elixírem věčného života. Po výbuchu jaderné bomby v Hirošimě se lékaři zoufale pokoušeli zlepšit u tisíců pacientů průběh nemoci z ozáření s jejími fatálními následky zejména na buňky kostní dřeně, sliznice a kůži. Testováni byli i přírodní „favorité“ mezi nimi i houba – SHII-TAKE. Pozorované účinky této houby, kterou obsahuje i Houbové quarteto, vedly okamžitě k jejímu vědeckému výzkumu a daly základ některým dnešním patentovaným léčivům. V současné klinické praxi se v Japonsku používá shii-take u pacientů ke zvýšení imunity organizmu, při různých alergiích i jako podpůrný prostředek při virózách. Výborné výsledky se ukázaly zejména pokud někoho trápí únava, vyčerpanost či bolesti hlavy. V Japonsku je lentinan, glukan obsaženy v shii-take, registrován jako lék.

REISHI – Ganoderma lucidum – Lesklokorka lesklá

Houba II

Houba II

Další houba, která je také nedílnou součástí pro Houbové quarteto, je v Číně nazývána Ling-Zhi a také Králem léčivých bylin. Reishi obsahuje velké množství glukanů, imunoproteiny, triterpenoidy a nukleosidy. Plodnice lesklokorky obsahují také velké množství organicky vázaného germania, které zajišťuje buňkám kyslík a stimuluje imunitní systém. Čínská a japonská lidová medicína používá REISHI více než 4000 let. Reishi pomáhá zejména při vysokém krevním tlaku, má příznivé účinky při kardiovaskulárních onemocněních a na činnost srdce. V 19. století byla naše houba hojně užívána a ceněna v medikaci u pacientů s dlouhodobými zánětlivými projevy.

Hericium erinaceus – Korálovec ježatý

Houba III

Houba III

Tato houba je vhodná pro pacienty s žaludečními a dvanáctníkovými vředy, která současně příznivě ovlivňuje trávení. Používá se tam, kde je třeba povzbudit nervový systém čemuž napomáhá vysoký obsah glukanů.

Coprinus comatus – Hnojník obecný

Houba I

Houba I

V Asii má použití těchto hub velmi silnou tradici, diabetici a pacienti s vysokým krevním tlakem, stejně jako majitelé hemeroidů si své medikamenty bez hnojníku, který obsahuje i Houbové quarteto, nedokážou představit.

Chcete zvýšit svoji odolnost organizmu nebo Vás trápí únava, stres či vyčerpání? Vyzkoušejte Houbové quarteto i vy. Více na www.quarteto.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

GROHE Blue® Home je váš soukromý pramen dokonalé chuti a požitku

GROHE Blue® Home je váš soukromý pramen dokonalé chuti a požitku

Pokud hledáte způsob, kterým do svého života přinesete radikální změnu, není důvod, proč nehledat v kuchyni....

Najdete na iDNES.cz